E34 Automaatkast jukerdab

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

E34 Automaatkast jukerdab

Postitus Postitas siim_s »

Terv,
Kas oskaksite mulle soovitada, kes Tallinnas automaatkaste remondib?
Minu 5-e käiguline vajab väga varsti remonti :cry:

Nagu teada, peab kasti õli olema roosakas/punakas. Minul on see aga pruun :( (kaks kuud tagasi õli vahetatud).
Teiselt kolmandale vahetamisel hüppavad mõnikord lausa 2 tuhande võrra pöörded kõrgemale N: sõidan 2,5ga, siis viskab 4,5le ja kui taas vedama hakkab siis langevad tagasi 2,5 peale. Iga kord selline nähtus ei esine aga eile juhtus korra ja üleeile ka korra. Järsem jõnksetus on aga juba pidevalt selle käiguvahetuse juures tunda. Korra oli isegi nii järsk ei võttis ketsi all ringi :D (Teatavasti automaadil on see tavaliselt väga harv juhus) Samas minekul pole veel viga. Teised käigud vahetuvad ilusasti.
Ei kujuta ette mis seal läbi võib olla ja palju see maksma läheb :?

mudel E34 2,5L 141kW Automaat
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
Kasutaja avatar
drey
Huviline
Postitusi: 382
Liitunud: 12.10.2005 00:15 40
Asukoht: Türi

Postitus Postitas drey »

Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

drey kirjutas:http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=10304

Siit ehk saad kellegiga jutule
Jah, seda ma enne juba lugesin. Tänud sellegi poolest :) Automaatkasti suhtes jäin aga nõutuks. Tean et automaatkasti remontijaid on Tallinnas ühe käe sõrmedel üles lugeda võimalik. Järsku keegi ütleks otse kus seda teenust pakutakse.

Suured tänud ette
Viimati muutis siim_s, 28.05.2006 12:37 11, muudetud 1 kord kokku.
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Eero siin mingi aeg remontis oma 540 aut. kasti, aga selle juurde ma sind ei soovitaks, kuna tema omal 9 kuuga kasti korda ei ole saanud... :roll:

Aga sa võid ju sealt küsida- www.taket.ee - nemad müüvad aut. kaste ja minu mälu järgi vist ka remontisid, kindel küll ei ole, kuna omal ei ole kokkupuudet olnud aut. kastidega, aga sa võid ju proovida... :)
Kui nad ise ei tee, ehk oskavad soovitadagi... :roll:
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

AARE530 kirjutas: Aga sa võid ju sealt küsida- www.taket.ee - nemad müüvad aut. kaste ja minu mälu järgi vist ka remontisid, kindel küll ei ole, kuna omal ei ole kokkupuudet olnud aut. kastidega, aga sa võid ju proovida... :)
Kui nad ise ei tee, ehk oskavad soovitadagi... :roll:
Täitsa tegus koht paistab olevat. Võtan ühendust ja uurin asja.
Tänud :)
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
meim
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.10.2004 13:55 59
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas meim »

Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

Omal oleks vaja ka kasti natuke sättida aga kardan remonti viia. Et võibolla lõhuvad päris ära :shock:
Selline koht nagu Transrem on tartus. Keegi oskab nede tööd/oskusi komenteerida? bmw kastide kohapealt just.
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Läks siin ka teistel peale õlivahetust kast tuksi minu mäletamist mööda
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... aatkastide
alts20
Huviline
Postitusi: 540
Liitunud: 21.03.2004 18:03 10
Asukoht: Jõgeva,Tartu

Postitus Postitas alts20 »

Transremist niipalju et olen päris mitmeid kiidusõnu sealt kuulnud jamas tean ka juhust kui sealt remmist tulnud kast vähem kui kuu aja pärast lihtsalt maha põles Ise sain kasti remondil abi lepnast Rakvere ligidalt täpsemid kontakte ja nimesid ja numbreid leiad VW foorumist igatahes soovitan julgelt seda meest
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

te siin rääkisite automaatkäigukasti problemist, küsimus ongi et õnnestus ühel 540 tagumine käik ära kaotada, et kas võib sellega veel edasi sõita või võib sellega siiis midagi veel rohkem ära rikkuda :?:
Kasutaja avatar
Oleg P
Huviline
Postitusi: 1325
Liitunud: 21.06.2005 22:55 00
Asukoht: Lääne-Virumaa -> Harjumaa

Postitus Postitas Oleg P »

Rakvere kandis on kaks meest minu mäletamist mööda kes tegelevad automaat kastidega, üks vanem mees lepna kandis ja teine haljalas. Haljala mehe nr vist isegi olemas kui vaja võin üles otsida. Ise järgmine nädal lepna papi juurde kasti õli vahetama.
V8
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

ehk loll küsimus, aga.... Kas kastiõli peab vahetama või? Mulle nagu oleks kusagilt meelde jäänud, et ei pea. Ja kui vahetada, läheb nässu miskit? või.... miks te vahetate? :roll:

Ma pole veel kordagi vahetanud
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

MuiduMees kirjutas:õnnestus ühel 540 tagumine käik ära kaotada
kui gaasi anda rohkem siis käik rakendub? kui jah siis võid õlitaset kontrollida ja vajadusel lisada. kui üldse ei tööta tagumine siis selline asjandus sul p***ses.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=24&fg=15

Edasi võid sõita küll ma arvan. Kui mul endal kast avariireziimi läks siis ka varem tõrkunud tagumine käik kagus hoopis ära vahel. Aga ma sõitsin ~2nädalat niimoodi ringi ja hullemaks ei läinud nagu.
Pille kirjutas:läheb nässu miskit? või.... miks te vahetate? :roll:
BMW ametlik seisukoht on jah osadel aut. kastidel, et pole vaja vahetada aga kui auto ikka 300+tuh. on läbi sõitnud siis see õli lihtsalt ei saa enam olla selliste omadustega mis ta kunagi uuestpeast oli. Seega...
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

mitte ma lihtsalt ei kaotanud vaid õnnestus kogemata sõidu ajal mingi 100 km/h tagumine käik siss epanna :oops: ma ei tea isekah kuidas.. :?
sellepärast küsisingi et kas see meteallipuru seal kastis midagi hullemat ei saada korda..
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

sellisel juhul klappide viga muidugi pole. seal võib siis rohkemgi olla kui aint metallipurupuru :(
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

aga kas sellise kastiga võib edasi sõita või rikun veel rohkem midagi ära kui veel sõidan :?:
Kasutaja avatar
Marko_O
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 18.12.2004 00:08 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Marko_O »

Edasi küll ei soovita sõita,võid seal midagi veel ära lõhkuda ja siis kasti rem.tunduvalt kallim.
kaste remondib ka selline virma nagu A-osa asub aadressil tuuliku 2
BMW
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Viga võib ka hulkuma läinud kuulikeses olla.
http://www.europeantransmissions.com/Bu ... 5s560z.pdf
Vt. lk. 17
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
aarekas
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: 17.02.2005 13:26 16
Asukoht: Raplamaa 56930948

Postitus Postitas aarekas »

Tagurpidi käigu trummel lendas laiali- kui metalli vähe ja juhtplokki klappe ära ei rikkunud siis on mõtet remontida. Kui aga rõhuklapid jäävad kinni siis on võimalik ka korpus lõhki lasta! Tõesti Eero kastist püüdsin sitast saia teha- sai mitu korda pestud-puhastatud, turbiin sai ka lapitud (jäi isegi pidama, kuid rohkem ei katseta, ühe 700 oma sõitis ainult nädala), kuid lõpuks Eero otsis ühe avariilise auto alt kasti, millel tuli ka väike rem.teha ja sai sõitma!
E34 520A ; E34 524TDA
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

aarekas kirjutas:Tagurpidi käigu trummel lendas laiali- kui metalli vähe ja juhtplokki klappe ära ei rikkunud siis on mõtet remontida. Kui aga rõhuklapid jäävad kinni siis on võimalik ka korpus lõhki lasta! Tõesti Eero kastist püüdsin sitast saia teha- sai mitu korda pestud-puhastatud, turbiin sai ka lapitud (jäi isegi pidama, kuid rohkem ei katseta, ühe 700 oma sõitis ainult nädala), kuid lõpuks Eero otsis ühe avariilise auto alt kasti, millel tuli ka väike rem.teha ja sai sõitma!
Enda kast käis Taketis remondis. Viskas 2lt 3dale vahetades pöörded üles.
Kui sisu lahti kisti sai ka oma silmaga kaeda, et tuksis oli nii trummel kui selle sisu.
Kasti sisu vahetati välja. Hiljem selgus aga et jõnksutamist põhjustas hoopis juhtplokk. Ükski kasti mees ei saa seda kahjuks enne kindlaks teha, kui teab et kõik muu on korras (juhtplokki uut enam ei jaksanud osta - läks kasutatud. Solenoidid jäid vanad, kuna pidid korras olema. Takistus oli olemas ja puhuti puhtaks)
Tulemusega olen enam-vähem rahul.
Pille kirjutas:ehk loll küsimus, aga.... Kas kastiõli peab vahetama või? Mulle nagu oleks kusagilt meelde jäänud, et ei pea. Ja kui vahetada, läheb nässu miskit? või.... miks te vahetate? :roll:

Ma pole veel kordagi vahetanud
Kui õli ikka must on siis tuleks õli vahetamise peale mõelda.
Samuti ka kasti olukorra peale.
E34-l on käigukastil õlivarras. Siin on kerge seda kontrollida. Mudelid, millel varrast pole - tuleb loota parimat
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
aarekas
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: 17.02.2005 13:26 16
Asukoht: Raplamaa 56930948

Postitus Postitas aarekas »

Jõnksutama hakkas selle peale, et sodi sattus klappide vahele ja takistas liikumist- sodi ise oli pärit kulunud siduritest. Siin tekibki suletud ring- mida rohkem jõnksutab, seda rohkem lõhub sidurei ja toodab sodi ning seda kehvemini klapid liiguvad. Umbes pooled juhtplokid võib peale kasti metallini välja sõitmist minema visata- klapid ei hakka enam normaalselt liikuma.
E34 520A ; E34 524TDA
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

aarekas kirjutas:Tagurpidi käigu trummel lendas laiali- kui metalli vähe ja juhtplokki klappe ära ei rikkunud siis on mõtet remontida. Kui aga rõhuklapid jäävad kinni siis on võimalik ka korpus lõhki lasta! Tõesti Eero kastist püüdsin sitast saia teha- sai mitu korda pestud-puhastatud, turbiin sai ka lapitud (jäi isegi pidama, kuid rohkem ei katseta, ühe 700 oma sõitis ainult nädala), kuid lõpuks Eero otsis ühe avariilise auto alt kasti, millel tuli ka väike rem.teha ja sai sõitma!

viisin lõpuks auto parandusse..ja parandaja ütles et kõik on täiesti korras. Rääkis veel et kõik hammasrattad kah korras et on kogu kasti mitu korda juppideks võtnud-ainult aju või mis seal käigukasti küljes on( http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=24&fg=15 se asi peaks olema ) lahtivõtmata. Probleem seisnebki selles et aga tagumist käiku ikka ei ole, parandaja arvas siis et mõni tihend ära vb ? kas võib asi olla selles või veel milleski seal juhtplokis ?sellepärast tundubki imelik et kui panin 100 km/h tagumise käigu siss et selles ajus nagu ei tohiks ju midagi olla? alguses ju sõitis...
ja küsimus ka et kui palju maksab kasutatud juhtplokk ?
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

MuiduMees kirjutas:
aarekas kirjutas:Tagurpidi käigu trummel lendas laiali- kui metalli vähe ja juhtplokki klappe ära ei rikkunud siis on mõtet remontida. Kui aga rõhuklapid jäävad kinni siis on võimalik ka korpus lõhki lasta! Tõesti Eero kastist püüdsin sitast saia teha- sai mitu korda pestud-puhastatud, turbiin sai ka lapitud (jäi isegi pidama, kuid rohkem ei katseta, ühe 700 oma sõitis ainult nädala), kuid lõpuks Eero otsis ühe avariilise auto alt kasti, millel tuli ka väike rem.teha ja sai sõitma!

viisin lõpuks auto parandusse..ja parandaja ütles et kõik on täiesti korras. Rääkis veel et kõik hammasrattad kah korras et on kogu kasti mitu korda juppideks võtnud-ainult aju või mis seal käigukasti küljes on( http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=24&fg=15 se asi peaks olema ) lahtivõtmata. Probleem seisnebki selles et aga tagumist käiku ikka ei ole, parandaja arvas siis et mõni tihend ära vb ? kas võib asi olla selles või veel milleski seal juhtplokis ?sellepärast tundubki imelik et kui panin 100 km/h tagumise käigu siss et selles ajus nagu ei tohiks ju midagi olla? alguses ju sõitis...
ja küsimus ka et kui palju maksab kasutatud juhtplokk ?
Uus juhtplokk ümaralt ~20 000 krooni.
On juhuseid kui neid töökodadel mõni kasutatud variant nurgas vedeleb. Ärge küsige miks ma hinda ma ei küsinud aga üks selline mulle peale pandi..
Kui mina oma kastiga remondis käisin siis mehed ütlesid, et mitte kunagi ei pane nad puhastamata aju tagasi.
Tavaliselt mõõdavad nad peale kasti mahavõtmist ka juhtploki klappide takistused üle. Kui mõnel klapil takistus puudub siis on viga kohe teada.

Kui mehaanika kastis muidu korras on siis minu meelest oled sa hästi pääsenud :)
Olen kuulnud et mõndadel töökodadel on võimalus lasta sinna juhtploki surve sisse ja olukorda kontrollida..

Isiklikult arvan et vb sul seal plokis üks klapidest lihtsalt enam ei lülitu. Uus klapp oli vist 800-900.- krooni
Mina ei ole aga neid kaste ise remontinud nii et täitsa tõena ära minu arvamust võta. Siiski võiksid antud varianti uurida.
Parimat
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
aarekas
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: 17.02.2005 13:26 16
Asukoht: Raplamaa 56930948

Postitus Postitas aarekas »

Kes see selline remontija oli, et juhtplokkigi üle ei kontrollinud? Arvan ,et sellisel juhul jättis ka tagurpidi käigu mansetid vahetamata- kontrollimata!
E34 520A ; E34 524TDA
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

aarekas kirjutas:Kes see selline remontija oli, et juhtplokkigi üle ei kontrollinud? Arvan ,et sellisel juhul jättis ka tagurpidi käigu mansetid vahetamata- kontrollimata!
Käigukasti pole täielikult veel auto alla pandudki, ainult käigukasti sisu on ta kõik mitu korda juppideks võtnud.Teda ennast ajas ka veidike imestama et kuda sis see tagumise käigu trummel saab korras olla. Asi selles ongi et ta pole veel jõudnud juhtplokki kontrollida, seega arvaski et sis mõni klapp ei tööta vms.
aarekas
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: 17.02.2005 13:26 16
Asukoht: Raplamaa 56930948

Postitus Postitas aarekas »

Las vaatab ka vabajooksu sidurid ( inglise keeles free wheel) üle järsku tõmbas rullid "üle" ja ei haaku. Ja kas võttis ikka viimase "F" siduri korpusest päris välja.
E34 520A ; E34 524TDA
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

Nüüd siis viga käes lõpuks, öeldi et tagumise käigu plokk arvatavasti läbi.
Jama on aga selles et see asi nagu defitsiit ja tuleb saksamaalt tellida, veel parem on aga see et ootamisaeg on 2 kuud :?
Natuke liiga pikk aega, vaja sõita ka vahepeal.
Et kas äkki ei leidu kuskil garaazi nurgas, või oskab soovitada kelle käest saaks mõne korraliku kasutatud tagumise käigu ploki.
Kui palju selline jublakas üldse maksta võib, nii uus kui ka kasutatud ? :)
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

Tegin siin ka vahepeal uuringut et kas keegi müüks seda juhtplokki. Kõik tahavad kasti täies kupatuses müüa. Ei mäleta kas Sul oli tegemist 5 käigulisega?
4 käigulisega paistis et probleeme ei teki. Neid ikka siin Eestis leidub rohkem.
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

siim_s kirjutas:Tegin siin ka vahepeal uuringut et kas keegi müüks seda juhtplokki. Kõik tahavad kasti täies kupatuses müüa. Ei mäleta kas Sul oli tegemist 5 käigulisega?
4 käigulisega paistis et probleeme ei teki. Neid ikka siin Eestis leidub rohkem.
Ikka tegemist 5 käigulisega. 2 kuud on tõesti natuke liiga pikk aeg et oodata , aga jah vast kellelgi ikka leidub, aga kui palju kogu kasti ees muidu küsiti siis ?
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

Täna kisuti siis see tagumise käigu plokk ka lahti(arvatav viga ) ja kõigi üllatuseks täiesti terve tundus.. :( krt seda enam teab mis seal viga või veel olla.. :?
Vasta