BMW E39 3.0D suri välja ja käivitub kui maha jahtub.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
joonaskala
Huviline
Postitusi: 529
Liitunud: 24.07.2012 21:38 05
Peamine sõiduk: bmw 320d 01
Kontakt:

BMW E39 3.0D suri välja ja käivitub kui maha jahtub.

Postitus Postitas joonaskala »

Tere,

Probleem siis ühe 1999a e39, 3.0D ja 135kw ja manuaal.
Ükspäev sõitsin ja järsku nagu oleks süüde välja keeratud, auto suri välja. Kohapeal sai niipalju et võtsin filtri küljest otsa lahti, süüdet, kütet lendab, ehk siis selles nagu mure ei tohiks olla, süüdet siis põhjaall pump teeb ka häält. Transportisin auto koju, hommikul panin võtit ja paugust käib.
Läksin autoga tööle (25km), sõitis terve tee ilusti, päeval veel kontrollisin, panin käima, kõik töötas. Õhtul koju sõites ennem kodu lükkasin 4nda käigu alla, gaas põhja ja liikus, aga hakkas vahele nagu jätma õrnalt, kuniks natukese hetke pärast suri koheselt välja. Hommikul panin külmastpeast ta jällegi laksust käima.

Mis võib sellist asja tekitada? Kuna mul BC ei näita ühtegi veateadet, arvuti millegipärast mootoriajule ligi ei lase(algusest peale ei lasnud), kõike muud laseb kontrollida, et veakoode ma nüüd ka ei saa lugeda.

Nukaandurit proovisin vahetada, ei mõjutanud midagi, käib niivõinaa ilma selleta ka. Väntvõlli anduri takistus on olemas, kuumast/soojast peast vahet ei täheldanud.

Olen siit ja sealt proovinud ja nokkinud aga hetkel on aju juba koos, nagu lugesin on väga paljudel küttepumba probleemid, aga kui küte ju filtrist edasi tuleb siis selle viga olla ei saa.

Äkki on kellelgi ideid?
Lp,
Joonas
joonaskala
Huviline
Postitusi: 529
Liitunud: 24.07.2012 21:38 05
Peamine sõiduk: bmw 320d 01
Kontakt:

Re: BMW E39 3.0D suri välja ja käivitub kui maha jahtub.

Postitus Postitas joonaskala »

Niipalju on uut, et täna tööl proovisin bmw 20pin pistikut ikkagi üle vaadata et miks mootorit arvutiga vaadata ei saa, midagi targemaks ei saanud (kellelgi äkki mõni mõte miks arvuti üles seda ei leia?)

Ja jõudsin koju ilusti autoga, ühtki korda gaasi põhja ei vajutanud, kodu õuepeal proovisin, vajutasin gaasi täiesti põhja ja lahti lastes suri koheselt välja. Proovisin paar korda käivitada, läks käima, vajutasin uuesti gaasi põhja ja suri välja, ja nii proovisin paar korda järjest, kuniks lõpuks enam käima ei läinud.
Mõtlesin et proovin eetriga, panin eetrit ja läks natukese käiamise peale ilusti käima, ja jäi ka käima..

Milles võib selline jama olla..huvitav et tundub ikkagi just siis olema kui mootor soe ja kui gaas põhja vajutada, sõites koormusega hakkab vaikselt jõnksutama ja siis sureb ära. :cry:
margus12
Huviline
Postitusi: 196
Liitunud: 26.04.2008 16:17 32
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: BMW E39 3.0D suri välja ja käivitub kui maha jahtub.

Postitus Postitas margus12 »

Tere,
Mul endal oli sarnane probleem. Mul muidugi välja ei surnud. Lihtsalt soojast peast käima ei läinud.
Vahetasin siis lõpuks nukaanduri ära ja asi korras. See jõnksutamine võib tulla põhja alusest pumbast.
See peaks tekitama 4 BAR survet seal.
E30,324d-E28,520i-E36,318tds,E36-318,E39-530d,E38-730iL
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: BMW E39 3.0D suri välja ja käivitub kui maha jahtub.

Postitus Postitas patrik »

tallinnas saan aidata diagnostika ühenduse vea lahendamisega. enne kui autole ligi ei saa, pole mõtet sinu viga otsida.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
joonaskala
Huviline
Postitusi: 529
Liitunud: 24.07.2012 21:38 05
Peamine sõiduk: bmw 320d 01
Kontakt:

Re: BMW E39 3.0D suri välja ja käivitub kui maha jahtub.

Postitus Postitas joonaskala »

Ütleme nii et nokkisin kaua nokkisin, aga asja sain juba mitmeid päevi tagasi :)

Ühesõnaga kahtlustati ikkagi pihusteid, ise ei tahtnud uskuda kuna pill käib väga puhtalt ja korralikult, võtsin pumba küljest solenoidi(rõhuregulaator), ostsin bemmilammarist uue ja pill käib nagu miki :)

Niiet minu viga oli selles.

Kütusepumba probleemidega oleks ikkagi ees voolikus näha mulle või lihtsalt tühja toru, kas ta pumpab 4 või ta pumpab 3 aga ära ta ei sure nii nagu süüde välja keeratud!
Vasta