Bmw e39 udutulede probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Sec0ndRun
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 20.12.2015 17:09 05

Bmw e39 udutulede probleem

Postitus Postitas Sec0ndRun »

Tere!

Üks näiliselt loll küsimus, kuid ehk saab sellele siit kuidagi vastuse.

Niisiis, tegu 1996.a bmw e39'ga, kuna stange vahetatud ja udutuled hetkel puuduvad, siis siit tulebki järgnev küsimus:

Salongis asetseb lüliti, kus saab keerata ainult tagumiste udutulede asendisse (ehk hakkavad põlema ainult tagumised udutuled), siit tekkiski mu küsimus, et kas puudub siis üldse võimalus saada põlema esimesed udutuled, kui need lisada, või lähevad nii eesmised kui ka tagumised korraga põlema?

Lisan lülitist ka pildi!

Ehk oskab keegi nõu anda, kuidas või mis süsteem sellel on. Tean, et peaks olema eraldi märgistused lülitil, nii eesmistele kui ka tagumistele udutuledele..

Pilt
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Bmw e39 udutulede probleem

Postitus Postitas ooDDoo »

Kui kereküljes udukate pistikud olemas siis vaja vahetada lüliti ja kodeerida kui juhtmeid pole on lisaks vaja vedada ka juhtmed lülitist tuledemoodulisse 1 juhe ja udutuledest juhtmed tuledemoodulisse
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: Bmw e39 udutulede probleem

Postitus Postitas priitv8 »

Huvitav, minu autol on udutulelüliti kahe positsiooniga. Esimene on esimesed udukad, teine aste (see ei lukustu) lisab juurde ka tagumised udukad. Minu auto on saksamaa konfiga.
PS Sinu pildil on lüliti, millel ainult esimeste udukate asend. Sinna jääb lüliti ka pidama. Tagumiste asendisse ta ei fikseeru vaid tuleb ise tagasi udukate asendisse.
Pilt
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Bmw e39 udutulede probleem

Postitus Postitas ooDDoo »

Neid on vähemalt 3 varianti üks on veel selline mis lukustub igasse asendisse
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
Skalp
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 31.10.2013 18:49 55
Peamine sõiduk: '98 BMW 520iA Touring
Asukoht: Halinga vald
Kontakt:

Re: Bmw e39 udutulede probleem

Postitus Postitas Skalp »

Pilt
Minul on sellelt pildilt kolmas variant ja lukustub kõigisse asenditesse.
Saan ma õigesti aru, et esimene on ainult eesmised udukad, teine on ainult tagumised ja kolmas on mõlemad korraga?
BMW avariid ei tee ja kiirust ei ületa... Seda teeb tihend rooli ja istme vahel.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: Bmw e39 udutulede probleem

Postitus Postitas priitv8 »

Skalp kirjutas:teine on ainult tagumised ja kolmas on mõlemad korraga?
Mul on see teine variant. Seal on nii:
I asend - udukad ei põle
II asend - põlevad eesmised udukad
III asend (korraks kontakt, pöördub tagasi II asendisse) - esimestele lisanduvad tagumised udukad (tglt on see ju ka pildile joonistatud.

Erinevus kolmanda variandi lüliti puhul näikse olevat, et saab põletada ka ainult tagumisi. Minu variandil ei saa, tagumised põlevad ainult koos esimestega.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
ladammm
Huviline
Postitusi: 697
Liitunud: 13.03.2011 12:18 34
Peamine sõiduk: 5er
Telefon: 53586029
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Bmw e39 udutulede probleem

Postitus Postitas ladammm »

priitv8 kirjutas: Erinevus kolmanda variandi lüliti puhul näikse olevat, et saab põletada ka ainult tagumisi. Minu variandil ei saa, tagumised põlevad ainult koos esimestega.
Saab tegelikult põletada selle keskmise variandiga ainult tagumisi udukaid ka. Selleks peavad olema sisselülitatud lähituled ja siis udukate lülitiga tagumiste udukate asendisse ja siis nulli ning jäävad tagumised udukad ilma esimeste udukateta põlema.
E34 520i & E39 525d & E60 530D & E60 550i (daily) & E85 2.5i ja kõik käsisegukastid
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: Bmw e39 udutulede probleem

Postitus Postitas priitv8 »

ladammm kirjutas:Saab tegelikult põletada selle keskmise variandiga ainult tagumisi udukaid ka. Selleks peavad olema sisselülitatud lähituled ja siis udukate lülitiga tagumiste udukate asendisse ja siis nulli ning jäävad tagumised udukad ilma esimeste udukateta põlema.
Tänud vihje eest, hea teada!
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Vasta