E39 530d touring õrn vibra sõitmisel

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

E39 530d touring õrn vibra sõitmisel

Postitus Postitas Tarass »

Pöördun ka kõrgemate jõudude poole...ise ega paljude teiste abiga pole sellest probleemist jagu saanud.
Probleemiks on mul enamuse ajast sõitmisel esinev õrn vibratsioon keres mis on kestnud juba paar aastat. Vibratsioon vahel nagu kaob. Tegemist on täpselt sellise asjaga, et ega ta sõitmist ei sega. Sellepärast ehk ma sellest lahti saanud ei ole. Mul on lihtsam üles lugeda asjad mida ma selle asja jooksul pole ära vahetanud: hooratas, roolilatt, käigukast. Kõik sillad, amordid ja nüüd hiljuti ka kardaani koos laagri ja muhviga lasin ära vahetada. Peale vahetust 50-100km tundus asi korras olevat. Vaikselt tuli vibra tagasi.
Nüüd eile lasin teha sillaregulli. Esimesed 5km oli asi jälle ideaalne ja siis tuli jälle õrn vibra sisse.
Veljed on sirged ja teiste velgedega on täpselt sama teema.
Kõige imelikum on see et vahel kaob see vibra täiesti ära. Eriti mulle tundub peale seda kui auto on tõstuki peal käinud.
Võib-olla ei ajakski praegu seda ideaalset asja taga aga kuna sain nüüd need 100km sõita nii nagu peab siis peab asja korda saama!
Thunder35
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 27.04.2016 18:31 08
Peamine sõiduk: 530D

Re: E39 530d touring õrn vibra sõitmisel

Postitus Postitas Thunder35 »

Täpselt sama jama E60nega, anyone???
Kasutaja avatar
Skalp
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 31.10.2013 18:49 55
Peamine sõiduk: '98 BMW 520iA Touring
Asukoht: Halinga vald
Kontakt:

Re: E39 530d touring õrn vibra sõitmisel

Postitus Postitas Skalp »

Minul samamoodi E39 Touring (küll 520iA) ja õrn vibra keres. Vahepeal on, vahepeal mitte. Olen samuti vahetanud kõik vahetamist vajavad veermiku detailid, kõik amordid-tugilaagrid ja tagumised vedrud. Käidud sillastendis ja veljed tasakaalustatud. Siiani pole sellest ennast lihtsalt rohkem häirida lasknud - vibra pole suur ja esineb kõige spido järgi 80-90 vahel, aga püsikaga GPSi järgi 90-92 sõites näitab spido 95-97 ja siis vibrat vaata et polegi...
Mingi mõte läks mootoripatjade peale, aga sel juhul ei tohiks vibra olla tingitud kiirusest. Teine variant on äkki mingi tasakaalujunn summuti küljes? Sellisel juhul oleks vast asi pööretest sõltuv?
BMW avariid ei tee ja kiirust ei ületa... Seda teeb tihend rooli ja istme vahel.
Thunder35
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 27.04.2016 18:31 08
Peamine sõiduk: 530D

Re: E39 530d touring õrn vibra sõitmisel

Postitus Postitas Thunder35 »

Minu isendi puhul öeldi, et viga selles

http://www.autodoc.ee/gates/7703864" onclick="window.open(this.href);return false;

On kellelgi kogemusi sellega, vibra tuleb sisse tühikäigul 1-1,5 pöörde peal. Kõrgematel pööretel vibra jääb väiksemaks. Ning täpselt sama keiss ka maanteel sõites, mida madalamad pöörded seda tuntavam vibra- käigukangil, keres, roolis.
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: E39 530d touring õrn vibra sõitmisel

Postitus Postitas hansu »

E39 on väga tundlik rataste tasakaalustuse suhtes. Mul oli ka mitu aastat suveratastega kerge vibra see, mis andis tunda siledal teel ja ka mitte alati. Kuni eelmine aasta suvel tasakaalustati ratta niimooodi ära, et ka selle suve sõitsin ilma igasuguse vibrata.
Lase veljed ja rehvid kriitiliselt üle vaadata ja korralikult ära taasakaalustada.
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

Re: E39 530d touring õrn vibra sõitmisel

Postitus Postitas Tarass »

Thunder35 kirjutas:Minu isendi puhul öeldi, et viga selles

http://www.autodoc.ee/gates/7703864" onclick="window.open(this.href);return false;

On kellelgi kogemusi sellega, vibra tuleb sisse tühikäigul 1-1,5 pöörde peal. Kõrgematel pööretel vibra jääb väiksemaks. Ning täpselt sama keiss ka maanteel sõites, mida madalamad pöörded seda tuntavam vibra- käigukangil, keres, roolis.
Kas võib olla reaalne et rihmaratas/seib võib põhjustada vibra?
Küsin sellepärast et see on mul tõesti veel vahetamata.
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

Re: E39 530d touring õrn vibra sõitmisel

Postitus Postitas Tarass »

hansu kirjutas:E39 on väga tundlik rataste tasakaalustuse suhtes. Mul oli ka mitu aastat suveratastega kerge vibra see, mis andis tunda siledal teel ja ka mitte alati. Kuni eelmine aasta suvel tasakaalustati ratta niimooodi ära, et ka selle suve sõitsin ilma igasuguse vibrata.
Lase veljed ja rehvid kriitiliselt üle vaadata ja korralikult ära taasakaalustada.
Selle aja jooksul on mul 3-4 erinevat veljekomplekti ja palju erinevaid rehve all olnud. Tasakaalustada olen neid sellest tulenevalt ka mitmeidki kordi lasknud. Pisut kahtlen aga eks ma lasen siis veel korra pinki veljed/rehvid.


Veel mõtteid?
Thunder35
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 27.04.2016 18:31 08
Peamine sõiduk: 530D

Re: E39 530d touring õrn vibra sõitmisel

Postitus Postitas Thunder35 »

Päris UM-is või BMautos ei käinud, leppisin Rakvere kohalike kohtadega.
Kuid jah, nii väideti.
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

Re: E39 530d touring õrn vibra sõitmisel

Postitus Postitas Tarass »

Tundub et sain oma vibrast lahti. Ei julge veel päris 100% väita kuna ainult 30km sõitnud veel.
Igatahes kui kellelgi esineb sarnane probleem siis vaadata üle ka tagumised veovõllid. Mul nimelt 1 viskas.
Mis veelgi imelikum siis tundub et ka pidurdamisel on vibra nüüd pea olematu :roll: (kõverate esiketaste teema).
Täna oli tee libe ja katsun seda pidurdamise asja veel pisut uurida (pidurdada intensiivselt). Tundub täitsa uskumatu :)
Kasutaja avatar
Wilson
Huviline
Postitusi: 654
Liitunud: 19.07.2006 18:03 46
Asukoht: läänemaa
Kontakt:

Re: E39 530d touring õrn vibra sõitmisel

Postitus Postitas Wilson »

mul tegi samasugust asja mootoripadi.
eelnevalt sai rehve tasakaalustatud vahetatud, silda reguleeritud 2 korda, kardaani vahepukk üle vaadatud, sillad üle käidud.
mootoripadi jäi viimaseks ja selle vahetusega probleem mul ka kadus.
Vasta