E39 touringu tagaluugi avamine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
pedalos
Huviline
Postitusi: 208
Liitunud: 04.08.2006 14:15 29

E39 touringu tagaluugi avamine

Postitus Postitas pedalos »

kuna värske bmw omanik, siis praeguseks läbi lugenud kilomeetrite kaupa foorumis kirjutet, manuale jms. tekkis küsimus tagaluugi kohta. Manualist käis läbi, et tagaluugi avades peaks see lõpuni üles avanema (või siis vähemalt osadel versioonidel). Küsimus siis selline, et ma ei ole täpselt aru saanud, kas luugi tõstmiseks peaks veel mingisugune mootor olema, või ajab selle sama asja ära ka amort, mis siis minu masinal on ära väsinud? või olen ma asjast valesti aru saanud? :roll:

525tds '97
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

amort ikka vist, mul endal ka ei tule lahti täielikult, puldist avades käib klõps ja sinna ta jääb :lol: mul sedaan aga asi sama pmst. krt peakski need amordid uued panema
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Ma usun, et sedaanil oli see iseseisev avanemine lisavarustuses. Seni pole veel näinud, et E39 see luuk autom. avaneks, või on kõigil amordid läbi.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Mirko1 kirjutas:Ma usun, et sedaanil oli see iseseisev avanemine lisavarustuses. Seni pole veel näinud, et E39 see luuk autom. avaneks, või on kõigil amordid läbi.
mis selle võtme peal oleva nupu point siis on? minu arusaama järgi peab amort luugi lahti lükkama kui kukk avatakse. krt ega ma ka ei tea täpselt.
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Ise olen sama mõelnud. Uuemal viiesel avaneb luuk automaatselt, kui nuppu vajutad.
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

tavaline varustus et lukk avaneb elektriliselt ja köik, ehk lykkab lihtsalt 1 cm lukust eemale. Lisavarustus on kui luuk avaneb täielikult ylesse, seda ypriski vähe aga on olemas .siis ka luugil nupp sees pool, vajutad ja sulgub ise samuti.Jutt siis touringust sedaanile minu teada ei paigaldatud e39 puhul.
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Re: e39 touringu tagaluugi avamine

Postitus Postitas Tarks »

pedalos kirjutas:kuna värske bmw omanik, siis praeguseks läbi lugenud kilomeetrite kaupa foorumis kirjutet, manuale jms. tekkis küsimus tagaluugi kohta. Manualist käis läbi, et tagaluugi avades peaks see lõpuni üles avanema (või siis vähemalt osadel versioonidel). Küsimus siis selline, et ma ei ole täpselt aru saanud, kas luugi tõstmiseks peaks veel mingisugune mootor olema, või ajab selle sama asja ära ka amort, mis siis minu masinal on ära väsinud? või olen ma asjast valesti aru saanud? :roll:

525tds '97
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=41&fg=60
Detailid 11 ja 12 peaks selle töö ära tegema ning ma oletan, et lisavarustusega.
Kui amort ära väsib, siis muutub tagaluugi liigutamine raskeks.
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Postitus Postitas hillarr »

aise kirjutas:
Mirko1 kirjutas: mis selle võtme peal oleva nupu point siis on? minu arusaama järgi peab amort luugi lahti lükkama kui kukk avatakse. krt ega ma ka ei tea täpselt.
Mõte elektrilisel avanemisel peaks olema see, et kui talvel on lund täis visanud ja nupp külmunud, siis ei pea seal vägistama ja lõhkuma vaid vajutad elektriliselt lahti ja siis lihtsalt tõstad käega luugi üles.

Luukpärade puhul eriti aktuaalne kuna viskab rohkem soppa ja lund tagant täis.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

hillarr kirjutas:
Mirko1 kirjutas: mis selle võtme peal oleva nupu point siis on? minu arusaama järgi peab amort luugi lahti lükkama kui kukk avatakse. krt ega ma ka ei tea täpselt.
Mõte elektrilisel avanemisel peaks olema see, et kui talvel on lund täis visanud ja nupp külmunud, siis ei pea seal vägistama ja lõhkuma vaid vajutad elektriliselt lahti ja siis lihtsalt tõstad käega luugi üles.

Luukpärade puhul eriti aktuaalne kuna viskab rohkem soppa ja lund tagant täis.
mõlemal juhul on tegu elektrilise avamisega, seal ei saa midagi ära jäätuda.
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Postitus Postitas hillarr »

aise kirjutas:
hillarr kirjutas:
Mirko1 kirjutas: mis selle võtme peal oleva nupu point siis on? minu arusaama järgi peab amort luugi lahti lükkama kui kukk avatakse. krt ega ma ka ei tea täpselt.
Mõte elektrilisel avanemisel peaks olema see, et kui talvel on lund täis visanud ja nupp külmunud, siis ei pea seal vägistama ja lõhkuma vaid vajutad elektriliselt lahti ja siis lihtsalt tõstad käega luugi üles.

Luukpärade puhul eriti aktuaalne kuna viskab rohkem soppa ja lund tagant täis.
mõlemal juhul on tegu elektrilise avamisega, seal ei saa midagi ära jäätuda.
Link saab ikka ju kinni jäätuda või vähemalt ei pea sa siis käsi määrima nii palju ja saad luugi kergema vaeva lahti :)
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

hillarr kirjutas:
aise kirjutas:
hillarr kirjutas: Mõte elektrilisel avanemisel peaks olema see, et kui talvel on lund täis visanud ja nupp külmunud, siis ei pea seal vägistama ja lõhkuma vaid vajutad elektriliselt lahti ja siis lihtsalt tõstad käega luugi üles.

Luukpärade puhul eriti aktuaalne kuna viskab rohkem soppa ja lund tagant täis.
mõlemal juhul on tegu elektrilise avamisega, seal ei saa midagi ära jäätuda.
Link saab ikka ju kinni jäätuda või vähemalt ei pea sa siis käsi määrima nii palju ja saad luugi kergema vaeva lahti :)
sedaanil pole linki on kummist kate mille all on lüliti (elektriline), ma ei tea võibolla vanematel on mehaaniline
Vasta