E39 tagatulede, raadio ja kellaploki anomaalia

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
lluige
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 11.06.2012 18:50 20

E39 tagatulede, raadio ja kellaploki anomaalia

Postitus Postitas lluige »

Umbes kuu tagasi tegi nalja parempoolne tagumine kabariit. Kadus ära raadio ja koos tulega käis sisse välja nii nagu tuju oli. Asi lahenes sellega, et sai uue pirni ja selgus, et high/low filtri signaal oli võetud raadio juhtmest ja see andis seal vahel kehva ühendust. Asi korras.

Nüüd viga teisel pool luugi tulega, hakkas põlema ca 2 nädalat tagasi. Alguses polnud midagi, no pirn läbi mis ikka viga.
Nüüd nädal tagasi ühel hommikul kadus ka raadio, linna jõudes oli vaja hakata ka suunda näitama ja ka suuna tuled olid kadunud. Just see, mis peaks kella plokis plõksima, suunad auto küljes vilguvad ja lähi/kaugtuled põlevad ent kellaplokk ei näitsa seda. Kõige naljakam see, et kõik suunad ja raadio tulevad tagasi mingil X hetkel ja kõik muu töötab(kiirust näitab, valgus põleb, auto kujutis on ja kompuuter ka töötab). Viimasel ajal olen täheldanud, et tagasi tulevad seisma jäädes näiteks foori taga, või kui olen koju jõudnud ja jätaks auto seisma või kui olen vahest auto uuesti käima pannud. Samas võivad ka sõidu ajal. Külma ilmaga jamab ka õhkvedrustus ja ükspäev 90ga sõites kadus õhkvedrustuse tuli ja hakkas tööle raadio ja kõik muu kella plokkis.

Nagu wtf? Kuidas saab nii mitu asja omavahel seotud olla ja korraga ära kaduda ja lambist tagasi tulla?
Mida ma ise teinud olen? Olen vahetanud taga luugi tule pirni, võtsin küljest ära pistiku pesa mis hoiab pirne ja olen ka maha ööseks võtnud aku(NB! Peale aku peale panekut ja sõitma hakkamist minu arust ei saa ka auto aru, et "pirn puudub/katki" sest käima pannes peaks ju "checki" tegema või võtab tal see ca 5 minutit aega, et sellest aru saada. Ei oska öelda kas see normaalne või ei)

Ilmselgelt oleks vaja arvuti järgi panna, aga ehk on asi lihtsam ja on keegi kokku puutunud sarnase asjaga.
Ise pakun, et viga võib olla tulede moodulis?

Väga hea oleks kui oleks keegi Pärnu kandist kes oskaks aidata/üle vaadata... Ilmselgelt maksaksin ka abi osutamise eest!
lluige
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 11.06.2012 18:50 20

Re: E39 tagatulede, raadio ja kellaploki anomaalia

Postitus Postitas lluige »

Vist viga leitud. Webasto on pekkis. Meenub tõesti, et mingi õhtu käis naabrimees uksetaga, et webasto hullab väljas omaette, et kuidas hommikuti käivitamisega on.

https://www.youtube.com/watch?v=pswZhyLRsls" onclick="window.open(this.href);return false; või
https://www.youtube.com/watch?v=sNCfkaHlhmM" onclick="window.open(this.href);return false;

Samuti peaks toimima ka kaitse number 47 välja tõmbamine. Proovin õhtul järgi
lluige
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 11.06.2012 18:50 20

Re: E39 tagatulede, raadio ja kellaploki anomaalia

Postitus Postitas lluige »

Kaitse välja tõmbamine aitas nii palju, et luugi tuli ka välja võtta siis suunad põlevad ja raadio töötab. Ainus probleem veel, et ei saa luugituld tagasi panna muidu läheb diskoks jälle.... ei tea täpselt ikka mis viga.. Tõenäoliselt jääb asi ikkagi tulede mooduli peale.
Hobibobikas
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 09.10.2019 18:29 42
Peamine sõiduk: Bmw e46 320d 2002
Telefon: 53470001

Re: E39 tagatulede, raadio ja kellaploki anomaalia

Postitus Postitas Hobibobikas »

Täpselt sama anomaalia hakkas.
aga webasto pole unnanud.
Köik nagu kirjeldasid .
kadus raado koos suunade ja plõksutiga seestpoolt(kuigi suunad ja täistuled põlesid väljas ilusti.
Järsku lamisel hetkel tulid kõik tagasi peale raadio.
raadio küll töötab, aga siuke tunne nagu valel sagedusel ( niiőelda summutatult ja krõbinaga).
Aga täheldasin, et see kogujama hakkas peale suuremat vihmasadu, või võin eksida .
Oled oma probleemile lahenduse leidnud ? :roll:
Kasutaja avatar
Sander S.
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: 06.07.2009 13:19 31
Asukoht: Tartu

Re: E39 tagatulede, raadio ja kellaploki anomaalia

Postitus Postitas Sander S. »

Navi on teil? Minul põhjustas samu anomaaliaid katkine navi moodul. Tõmmake moodulilt pistikud lahti ning proovige uuesti.
Vasta