E34 91a 525 ei läe soojaks nii nagu peab??

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
foxracer00
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 26.09.2006 22:25 07
Asukoht: Türi
Kontakt:

Postitus Postitas foxracer00 »

asoo panen kõrvataha:)
Kujuures minu auto oli aasta vähemalt seisnud ja vesi oli ka sees ja ma sõitsin ka veega...
Oliver; 56718492; bmw 525 1991a
Tahad oma akendele aknalaudu?Helista;)
Kasutaja avatar
foxracer00
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 26.09.2006 22:25 07
Asukoht: Türi
Kontakt:

Postitus Postitas foxracer00 »

Nonii täna siis kiskusin termostaadi maha (kuna tagant mul auru ei aja ja õli värvus on normaalne ei ole usku et plokikaan pees) Ja tegin puurisin termostaadi läbi ja nüüd ei lähe enam keema ja tuleb sooja õhku salongi ainult et temperatuur ei läe keskkriipsu juurde nagu on normaalne vaid ta jääb sinna esimese kriipsu juurde.... aga tosool kaob paisupaagist ikka aga see vist tuleneb sellest et ma keetsin ennem tosooli välja ja ringlust nagunii ei toiminud ennem ju siis süsteem tyhi aga palju umbes tosooli läeb 525bmw 1991 141kW jahutussüsteemi?????? Või on ikkagi kaanetihend katki et tosool kaob????????????????
Oliver; 56718492; bmw 525 1991a
Tahad oma akendele aknalaudu?Helista;)
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

tosool võib kaduda ka lekkivast eelsoendusest, see junn mis seal juhipoolse aknanurga juures või kuskil..
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

foxracer00 kirjutas:Nonii täna siis kiskusin termostaadi maha (kuna tagant mul auru ei aja ja õli värvus on normaalne ei ole usku et plokikaan pees) Ja tegin puurisin termostaadi läbi ja nüüd ei lähe enam keema ja tuleb sooja õhku salongi ainult et temperatuur ei läe keskkriipsu juurde nagu on normaalne vaid ta jääb sinna esimese kriipsu juurde.... aga tosool kaob paisupaagist ikka aga see vist tuleneb sellest et ma keetsin ennem tosooli välja ja ringlust nagunii ei toiminud ennem ju siis süsteem tyhi aga palju umbes tosooli läeb 525bmw 1991 141kW jahutussüsteemi?????? Või on ikkagi kaanetihend katki et tosool kaob????????????????

Ära jama kui tosool ikka kaob jäljetult siis pole mõtet enam jamada--- võta maha plokikaas ja seal on kindlasti vaja uus kaanetihend panna( vana tihed võib ola ok, kuid kuna sa sõitsid veega siis seal need augud võivad kinni roosttada või siis tihend põles)
Tosool kaob ka sellepärast et rõhk on suur ja ajab kuskilt väljam.

Sa vaata kui mootor on soe siis katsu lõdvikuid-- kui käega kokku ei jõua suruda, siis sul parem kohe osta tihend ja uus tosool ja vahetada ära, muidugi ka uus termostaat. Aega läheb ca kaks õhtut tegemisele....
Kasutaja avatar
foxracer00
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 26.09.2006 22:25 07
Asukoht: Türi
Kontakt:

Postitus Postitas foxracer00 »

Danil523 kirjutas:
foxracer00 kirjutas:Nonii täna siis kiskusin termostaadi maha (kuna tagant mul auru ei aja ja õli värvus on normaalne ei ole usku et plokikaan pees) Ja tegin puurisin termostaadi läbi ja nüüd ei lähe enam keema ja tuleb sooja õhku salongi ainult et temperatuur ei läe keskkriipsu juurde nagu on normaalne vaid ta jääb sinna esimese kriipsu juurde.... aga tosool kaob paisupaagist ikka aga see vist tuleneb sellest et ma keetsin ennem tosooli välja ja ringlust nagunii ei toiminud ennem ju siis süsteem tyhi aga palju umbes tosooli läeb 525bmw 1991 141kW jahutussüsteemi?????? Või on ikkagi kaanetihend katki et tosool kaob????????????????

Ära jama kui tosool ikka kaob jäljetult siis pole mõtet enam jamada--- võta maha plokikaas ja seal on kindlasti vaja uus kaanetihend panna( vana tihed võib ola ok, kuid kuna sa sõitsid veega siis seal need augud võivad kinni roosttada või siis tihend põles)
Tosool kaob ka sellepärast et rõhk on suur ja ajab kuskilt väljam.

Sa vaata kui mootor on soe siis katsu lõdvikuid-- kui käega kokku ei jõua suruda, siis sul parem kohe osta tihend ja uus tosool ja vahetada ära, muidugi ka uus termostaat. Aega läheb ca kaks õhtut tegemisele....
Ei mul kaob mingi jumala vähe auto all mingeid loikusi ple ega midagi tee nüüd tlna otsa ära ja eks siis paistab kui palju seda tosooli kaduma hakkab!!!!! Ja voolikuid jõuab kokku suruda küll... ja ennem kui proovisin siis oli üks voolik jumala külm ja salongi sooja ei tulnud aga kui termostaaadi läbi puurisin siis see läks ka soojaks ja salongi tuli sooja jne hetkel tundub asi ok!!!!
Oliver; 56718492; bmw 525 1991a
Tahad oma akendele aknalaudu?Helista;)
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

Mul kadus tosool ca 500km peale 0,5l kuni 1l - mul ka polnud loikusid.
Lõdvikud külmad kuna tõenäoliselt on õhk sees( või tase on madal paisupaagis). Kui termostaadi puurimisest kasu pole siis siin on pikalt räägitud juba... Minuarust on mootoriremont isegi huvitav :D
Kasutaja avatar
foxracer00
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 26.09.2006 22:25 07
Asukoht: Türi
Kontakt:

Postitus Postitas foxracer00 »

Niisiis eile valasin radika tosooli täis ja täna hommikul tegin 50km otsa ja ca 2-3 sada grammi kadunud tosooli??????????????????kas siis ikkagi plokikaane tihend????
Oliver; 56718492; bmw 525 1991a
Tahad oma akendele aknalaudu?Helista;)
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

kas seest aknaid nagu imelikult uduseks ei aja..et koguag niiske või nii, ei taha puhtaks minna ?
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Postitus Postitas seppa »

MuiduMees kirjutas:kas seest aknaid nagu imelikult uduseks ei aja..et koguag niiske või nii, ei taha puhtaks minna ?
Mul näiteks selline jama küll et juhipoolse akna ajab uduseks kui madala astme vendiga töötab ? :(
Mida rohkem inimesi sees, seda kiiremini ja tihedamalt uduseks lähevad klaasid :shock:
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

seppa kirjutas:
MuiduMees kirjutas:kas seest aknaid nagu imelikult uduseks ei aja..et koguag niiske või nii, ei taha puhtaks minna ?
Mul näiteks selline jama küll et juhipoolse akna ajab uduseks kui madala astme vendiga töötab ? :(
Mida rohkem inimesi sees, seda kiiremini ja tihedamalt uduseks lähevad klaasid :shock:
Ehk aeg sul soojendus mootorit vaadata, harjad kulunud. Või tuleb sul kuskilt vett,niiskust sisse!
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

ma küsisin seda sellepärast et mul oli endal sama anomaalia, aknad koguaeg udused, siis soenduse radikas lasi läbi..(samuti kadus tosooli omajagu ) to foxracer -kas sa pole endal sellist asja täheldanud nagu ma rääkisin, see ka ju üks variant :roll:
vahetasin soendusradika ära ning probleem lahendatud..
Kasutaja avatar
foxracer00
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 26.09.2006 22:25 07
Asukoht: Türi
Kontakt:

Postitus Postitas foxracer00 »

MuiduMees kirjutas:ma küsisin seda sellepärast et mul oli endal sama anomaalia, aknad koguaeg udused, siis soenduse radikas lasi läbi..(samuti kadus tosooli omajagu ) to foxracer -kas sa pole endal sellist asja täheldanud nagu ma rääkisin, see ka ju üks variant :roll:
vahetasin soendusradika ära ning probleem lahendatud..
Kusjuures juhipoolt aken päris ülevalt ei läegi eriti puhtaks selline udulaik koguaeg seal! ei teagi kohe mida enam kahtlustada :?
Oliver; 56718492; bmw 525 1991a
Tahad oma akendele aknalaudu?Helista;)
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

mul oli just seal altpoolt nurgas suht udune koguaeg, ja ülejaanüd klaas oli ka, isegi suvel koguaegselline märg või niiske, pidi lapiga koguaeg puhtaks pühkima..
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Postitus Postitas seppa »

Mul läeb poolepealt ülesse uduseks ja soojendus mootori neljas aste ka ei tööta ( puhub sama mis kolmanda astmega ) !
Tosooli kaob ka mingil määral sutsu ?
Kui hoian soojendus mootorit nr.1 astmel siis juhipoolne klaas udune ülejaanud puhas aga kui nr.3 astmel siis mingi aja möödudes klaasid puhtad ja salongis täielik taškent :D
Aga kui kuskilt lekib ( nt. soendus radikast) siis ju salong peaks märg olema sealt kandist ?
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

mul oli et ükskõik mis astmes aga aknad ikka natuke sellised niisked (udused enam polnud)..
minu puhul salongi tosooli ei tulnud, ainuke tosool mis oli oligi se seal akna peal,need tosooliaurud tegidki akna märjaks..
mina kah ei osanud midagi sellest alguse arvata aga minu see radikas hakkas ikka nii ullult läbi laskma et rida oli järel..sis sai asi tehtud ja ka see udu probleem lahendatud..
Kasutaja avatar
foxracer00
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 26.09.2006 22:25 07
Asukoht: Türi
Kontakt:

Postitus Postitas foxracer00 »

Käisin just tegin väikese testi valasin radika tosooli enam vähem täis natuke jätsin ruumi kh ja tegin türi vahel väikese tiiru ca 2-3km ja andsin takka ka ja tosooli kadus ca 50-100g???
Oliver; 56718492; bmw 525 1991a
Tahad oma akendele aknalaudu?Helista;)
Kasutaja avatar
foxracer00
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 26.09.2006 22:25 07
Asukoht: Türi
Kontakt:

Postitus Postitas foxracer00 »

Niisiis täna proovisin kõige vanemat meetodit lekke leidmiseks panin ajalehed alla ja ennäe imet radikas lekib :?
Oliver; 56718492; bmw 525 1991a
Tahad oma akendele aknalaudu?Helista;)
Kasutaja avatar
nostrum
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 27.12.2005 22:38 37

Postitus Postitas nostrum »

mul oli sama jama, ml sai korda asi termostaadi vahetusega, oli nii et vesi oli kogu aeg surel ringil, ja ei läind soojax, puhus aint mingit leiget õhku, peale termostaadi vahetamist võib sauna võtta juba :D
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

termostaat sai siis eile vahetatud sisse läks 2,0 mootori termostaat ja autos võib nüüd tõesti sauna võtta:D
BMW
Kasutaja avatar
nostrum
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 27.12.2005 22:38 37

Postitus Postitas nostrum »

nu näed siis.. :D vaata et saunaga yle ei pinguta siis :D
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

nostrum kirjutas:nu näed siis.. :D vaata et saunaga yle ei pinguta siis :D
hehee ei pinguta aga ilgelt soojaks kytan küll koguaeg auto:D
BMW
Vasta