525 94a starter kinni kiilunud

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Maido
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 12.02.2006 21:07 28
Peamine sõiduk: e34 m5
Asukoht: Tallinn

525 94a starter kinni kiilunud

Postitus Postitas Maido »

Tere,

Tekkis seesugune probleem 525 starteriga, et üks hetke autosse istudes ja võtit keerates starter enam mootorit ringi ei ajanud. Starter võtab ilusti nö taha ning teeb ka kerge pöörde (või pigem nagu tahaks hakata liikuma) kuid siis lihtsalt kiilub nö kinni. On selline tunne nagu hammakate vehel oleks midagi ees. Taustinfoks veel nii palju, et mingi paari kolme nelja viimase kuu jooksul oli kordi, kus starterit keerates võis juhtuda, et hammakad andsid üle (kõrvale üsna valus kuulata)...nagu inertsiga starter lasi veits aega edasin ning sis raksust võttis jälle taha, ning kui siis järgmine kord võtit keerasid oli kõik kombes, starter töötas nagu peab. Selline tunne oli nagu üks hammas oleks olnud ülekandel puudu mis siis aeg ajalt kontaktikohale ennast keeras ja seetõttu nö üle andis.

Tõenäoliselt seal ei oleks midagi rasket see starter maha keerata ja korra järgi vaadata mis seal siis kinni kiilunud on aga kuna omal puudub kanal ja tänava peal praegu väga ei tahaks pikali ka alla visata, siis lihtsalt uurin kas siin on mingit varianti, et selline väike hammaka viga võiks olla või peaks julgelt 6 viiesajast kõrvele panema uue starteri jaoks. Et kui keegi oskab midagi soovitada või arvata , või kui keegi teab kus võiks leiada tartus sellise mehe/koha kes oleks mõõduka tasu eest selle lahti kruttima ja üle andma, siis oleksin väga tänulik.

Ette tänades,
Maido
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

alt sa ligi ei pääse sinna.... ainult pealt poolt...
amino
Huviline
Postitusi: 148
Liitunud: 03.11.2006 20:15 13
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas amino »

Igaljuhul, minu lähenemine asjale, kuna on talv siis ei viitsi ise ka külmaga ehitada. Aga soovitan teenindusse viia. Parem lasta korda teha kui ükskord asi ootamatult saba annab. ':P
525tdsa touring
seawolf
Huviline
Postitusi: 245
Liitunud: 21.01.2005 12:32 37
Peamine sõiduk: BMW 525d
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas seawolf »

Minu omal oli korpuse, sinna kuhu võll toetub, puruks löönud. Killud olid vahel ja hea, et vedamisega rohkem liiga ei teinud. Abi sai lammerist.
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

hollow kirjutas:alt sa ligi ei pääse sinna.... ainult pealt poolt...
Minu teada alt poolt ikka parem ligipääs strarterile. Pealt poolt suht võimatu.

Aga Maido, kui starerit vahetama hakkad, siis on üks pakkuda, 500.- eest!!!
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

mul ka yks starter vedeleb yle... 500 hinnaks :)

aga võin kinnitada, et 325'el pääseb starterile ligi ainult pealt poolt... lihtsalt starteri all on õlivann ja see on seal päris laialt... põhja alt ei pääse korralikult isegi bena filtrit vahetama

EDIT: ma ei usu, et 525 mootor 325 omast väga palju erineb
H_Margus
Huviline
Postitusi: 2101
Liitunud: 17.03.2005 09:14 35

Postitus Postitas H_Margus »

hollow kirjutas:EDIT: ma ei usu, et 525 mootor 325 omast väga palju erineb
Viiesel on lihtsalt ruumi lammutamiseks rohkem.
Vasta