e34 panoraam katuseluuk

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
JoelF
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 28.11.2006 22:18 32
Peamine sõiduk: E46
Telefon: 58069744
Asukoht: Tartu/EST

e34 panoraam katuseluuk

Postitus Postitas JoelF »

selline probleem siis et katuseluuguil on tross lahti et kas on v2ga **** seda vahetada v6i ei ole..
ja kui kuhugi remonti viia siis kas elektriku juurde ning mis tolle hinnaks v6iks olla!
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Sa võiksid kõigepealt esindusest uurida, aga kui neil näod liiiga pikaks ja krimpsu lähevad kuuldes millega tegu, siis tuleb sul õnne soovida edasise otsingu puhul.

Üks võimalus on ka remondimanuali järgi ise tegema hakata, on olemas kohe mitme leheküljeline pdf panoraamluugi kohta (eks ta paras hiina laegas ole) aga see mul kodumasinas.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
romm
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 24.08.2006 11:48 14
Asukoht: Tartu- Jõgevamaa

Postitus Postitas romm »

Ennastki väga huvitaks, et kus just Tartus võiks lasta enda Touringu (e34)katuseluuki näidata mõnele spetsialistile (peale UM-i!). Või oskab keegi öelda milles viga on- luuk ei liigu mitte üheskis suunas. Nupule jahutades on ainult kuulda, kuidas moootor plõksub ja kõik. Võtsin selle peegli juures oleva luuugikese ära kah ja sealt siis näha, et mootor ise töötab, aga ei jõua justkui midagi liigutada. Kas seal võib olla midagi kinni kiilunud? Kas selle katuseluugi süsteemile tervikuna ligipääsemiseks vaja laepolster ära võtta? Ühesõnaga kõik ideed ja pakkumised teretulnud. Suvi ju varsti käes ning tahaks vahest ikka päikest ka autosse lasta :P
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Peale kõige muu on toda luuki veel vaja n.ö. initsialiseerida ka. (kontroller õpib ääreasendid selgeks).
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
teet3
Huviline
Postitusi: 383
Liitunud: 21.02.2006 13:24 49
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas teet3 »

Vaja läheb sul väiksemaid torx võtmeid ja kannatlikkust, luugi detailid on õrnad ära jõudu kasuta, sest kui seal midagi ära lõhud siis seda enam ei paranda)

1. Pese ära käed (seda võib päris tihedalt teha)
2. Eemalda eest päikesevarjud ja käepidemed.
3. Võta esimene laepolster maha (endal vähem küürimist)
4. Lase esimene luuk tahapoole (kui ei tööta proovi kuuskandiga keerata, luuk avaneb ka ühe trossi abil kui keegi käega teiselt poolt aitab, enne keeramist eemalda sidur, sidur on see plastmassist rõngas kuhu sisse kuuskandi paned)
5. Eemalda esimene luugipolster (meelita katuseaugust lupsti välja, ära väga palju jõudu kasuta)
6. Keera luugi mutrid lahti (6tk)
7. Võta luuk ära
8. Lase luugi raam kinni
9. Eemalda detail nr 6.
http://bmwfans.info/original/E34/tou/52 ... l-54_0177/
10. Tõmba tross välja (kui ei tule siis tuleb mootor lahti lasta 3 polti)
11. Pane uus tross ja asi kokku tagasi.
12. Tee suitsu ja lase kellelgil õlut tuua.
13. Küsi priidult kuidas luuki initaliseerida ja ütle mulle ka, ma ise olen 12. punkti juures.
http://www.matrix-salong.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Ehk on abiks (ja kui on abiks siis joogid paluks sõber Kustasele):
Touring sun roof
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
romm
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 24.08.2006 11:48 14
Asukoht: Tartu- Jõgevamaa

Postitus Postitas romm »

Suured tänud teet3 ja Hans väga asjaliku info eest. Kui järgmine nädal ilm ilus ja aega on hakkan lammutama ja eks siis annan tulemusest ka teada.
Kasutaja avatar
JoelF
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 28.11.2006 22:18 32
Peamine sõiduk: E46
Telefon: 58069744
Asukoht: Tartu/EST

Postitus Postitas JoelF »

romm kirjutas:Suured tänud teet3 ja Hans väga asjaliku info eest. Kui järgmine nädal ilm ilus ja aega on hakkan lammutama ja eks siis annan tulemusest ka teada.
eks sa lammuta jah. ja aita meid lollikesi ise tahan ka sellega tegelema kohe hakata :lol:
ravic
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 15.05.2007 21:51 32
Asukoht: Elva linn
Kontakt:

Postitus Postitas ravic »

Tekkis täiendav küsimus, kas keegi ka TÄPSELT teab kuhu selle luugi esimesed äravoolutorud siirduvad. Mul jäi juhipoolne umbe ja sain hea hulga vett tuppa, proovisin traadiga torkida, tolku midagi. Traat lihtsalt käib kuskil põhja, parempoolsesse torusse läheb sama pikalt kuid sealtkaudu voolab vesi ära :? Seega probleem ilmselt kuskil päris alumises otsas, teaks ainult täpset asukohta kust urgitsema asuda.
Kasutaja avatar
lauri105
Huviline
Postitusi: 555
Liitunud: 19.03.2008 15:33 39
Asukoht: keila

Postitus Postitas lauri105 »

minul siis probleem selles et mul mootor käib ringi ainult et ta hakkab ragistama nagu oleks hammakad paigast ära, värkelt ostetud e34 universaal.

kui keegi teab siis aidake sest kui ma ise midagi nokkima hakkan siis kindlasti läheb midagi katki ja terve luuk siis nahkas, jas eda ma küll ei taha
The most powerful letter in the world.......M
wax
Huviline
Postitusi: 278
Liitunud: 07.08.2003 14:55 39
Asukoht: Loo-Tallinn-Võru
Kontakt:

Postitus Postitas wax »

romm kirjutas:Võtsin selle peegli juures oleva luuugikese ära kah ja sealt siis näha, et mootor ise töötab, aga ei jõua justkui midagi liigutada.
Mul oli paar nädalat tagasi sama lugu. Talv läbi polnud luuki kasutanud ja mootor plõksus vaid nupulevajutamise peale. Võtsin eest katte maha ja tagant kah (selle pisikese ümmarguse). Kruttisin ja koputasin, ja uskumatu, aga luuk hakkas tööle :) Kartsin samuti et nüüd krt tuleb laepolster maha kiskuda ja sada trikki veel, mis on paras peavalu (e36-l olen teinud, enam ei taha). Aga seekord läks siis niimoodi :) Lasin määret ka igalepoole vahele, kust sain ja nüüd töötavad luugid kui miilenkid ;)

Hans või keegi, kas saaks palun selle pdf-i uuesti kuhugi üles panna? Oleks ka sellest huvitatud igaks juhuks.
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

Touring sunroof

juba mingit aega siin üleval olnud, kuskile teise teemasse panin kah lingi.
Loodan et on abiks

terv
erich
Vasta