E34 hooratta tasakaal

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

E34 hooratta tasakaal

Postitus Postitas mel76 »

E-34 520´92
Küsimus siis sellinne et kui suur tõenäosus on hoorata tasakaalust väljaminemise võimalus?
Tegemist siis m50b20 mootoriga,kondiga millel kuuldavasti on kahemassiline hooratas.Tegemist siis sellisse juhtumiga kus sidurikorvi hõõrdepinnale tulid sisse kaks suurt pragu nii umbes kolme milli laiused ja peaaegu vastakutti.Selle tagajärjel hööveldas hetkega maha siduriketta katted ja samas tegi ka väikse voldi ketta metallosale mille küljes katted käivad.Korra hilisemal käivitusel oli mootoris vibratsioon mis enne puudus.Sai arvatud et siduri purunemise tagajärjel siduriosad ise sea sõlmes ja selles asi.Aga.....peale siduri vahetust ei muutunud midagi.On sees vibratsioon mis puudus varem.Kõige hullemini nii 1500 rpm-i juures.Aga ka muudel pööretel vibreerib.Kui kõrval seisis teine bmw siis sellel oli tühikäigul täis veeklaas mootoril nii et piiskagi välja ei visanud aga mul poleks see klaas seal üle mõne sekundi seisnud.
Olen küsinud siit ja sealt ja on pakutud ka kas käigukasti otsalaagrit või seda et käigukasti võll kõver.Aga oma loogika ei taha seda eriti uskuda kuna juhul kui panna käik sisse ja sidur lahutada (mis teoreetiliselt peaks kasti võlli seisma jätma)ei ole ei mingeid muutusi.Nii et minu meelest asi ikkagi mootori pool ja esimene asi mis pähe tuleb on hooratas.Kuidagi kahtlane et vänt nüüd tasakaalust väljas.Samas pole omal mingit ettekujutust sellest kahemassiivsest hoorattast mis ideega see toimib et kas on võimalik seda ennast kuidagi lappida?
Muidugi halb lugu see ka et pole hetkel ühtegi muud autot kasutada ka ja nii pean selle vibraga sõitma nii et arvatavasti peab nüüd ka saalede hindu uurima hakkama. :?
Oleks siis oodatud ideed mis selle värina põhjustajad olla võiksid.
Tänan.
Bmw 520 i 110kw
Kasutaja avatar
MadMan
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 21.10.2005 10:20 14

Postitus Postitas MadMan »

Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

Postitus Postitas mel76 »

Lugesin küll kolm korda läbi aga vibratsioonist ei leidnud küll mingit tarka juttu.
Bmw 520 i 110kw
Kasutaja avatar
MadMan
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 21.10.2005 10:20 14

Postitus Postitas MadMan »

Kasuta otsingut ka - vibratsioonist on kõvasti juttu tehtud.
Nagu priitv8 ütles
See hooratas on samasugune kulumaterjal, nagu siduriketaski. Ressurss on nõksa suurem küll, väidetavalt.
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Kas survelaager sai uus?
Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

Postitus Postitas mel76 »

Andrez kirjutas:Kas survelaager sai uus?
Kogu komplekt sai uus,ketas korv ja laager.Ainult hooratas jäi vana. :|
Bmw 520 i 110kw
Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

Postitus Postitas mel76 »

MadMan kirjutas:Kasuta otsingut ka - vibratsioonist on kõvasti juttu tehtud.
Nagu priitv8 ütles
See hooratas on samasugune kulumaterjal, nagu siduriketaski. Ressurss on nõksa suurem küll, väidetavalt.
Siin sul küll õigus aga vibratsioonijutt ainult mingilt kiiruselt mis ei puutu minu poolt tõstetud küsimusse.
Ja kui süveneda suuremalt osalt vastulinkimise teooriasse siis antud juhul kuna mulle on tehtud pakkumisi hoorattast,vändast,kasti laagrist,kasti võllist siis peaksin otsinguga otsima välja kõik need teemad ja igasse tegema sama postituse või??? Et keegi ei saadaks linki vastu et a`la seal oli juttu kasti võllist või seal oli juttu vändast.
Ma ei usu et moded sellest õnnelikud oleksid kui ma iga teooria kohta oma teema teeksin.Kujutan ette et siis oleks kisa suur.Ja uskuge et ei pane mingit teemat ilma et otsingut poleks enne kasutanud.Kui tõesti jäi kahe silma vahele miskit siis vabandan.Ja ootan et keegi tark suunaks mind õige teema juurde ja oleksin tänulik selle eest!!!
Aga üldise jutu linke loen otsingust isegi nii et kui asjast konkreetselt midagi öelda pole siis postituste arv veel klubiliikmeks ei tee nagu teistes foorumites.
Bmw 520 i 110kw
Vasta