e39 2,5tds kliimakompressori jama

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Gristo
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 01.12.2002 21:30 34
Asukoht: Pärnu

e39 2,5tds kliimakompressori jama

Postitus Postitas Gristo »

Asi selles,et selle rihmaratta sees olev ratas(see mis kinnitub nuudiga kompressori võlli külge) oli ära kukkunud põhja katte peale ja sellepärast ka enam külma ei puhunud, sellel rattal on seest nuudid maas, pumba võllil on nuudid peal, sain uue ratta, panin külge kuid ikkagi ei hakka külma puhuma. Milles asi võib olla? muidu käega ajades pumba võll käib ringi. Ehk keegi seletaks selle süsteemi põhimõtte ka lahti, mismoodi see kompressor tööle hakkab, ise saan niimoodi aru et kui kliima taha lülitada siis peaks see nuutidega võll ringi käima hakkama,mul ei hakka...või panen ma praegu väga puusse.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Esimene eeldus on see, et külmaainet on piisavalt (süsteemi siserõhk korras).
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Gristo
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 01.12.2002 21:30 34
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Gristo »

Kas isegi,kui külmainet on vähem,pump tööle ei hakka või? Siis kui jama pihta hakkas, läksin Autopartnerisse ja need täitsid ära,kuskil lekkeid ka polnud,kuid külma puhuma ei hakanud, peale seda viisin UM ja nemad avastasid,et see ratas oli põhjakatte peale kukkunud...rohkem nad nagu ei viitsinud vist tegeleda ,ütlesid et uut pumpa on vaja(arvatavasti läksid nad kõige lihtsamat teed)...ma jällegi loodan et ei ole uut pumpa vaja võll käib ringi ilusti,kui käega ajada, kuid kui salongist kliima nuppu vajutada,siis ei hakka tööle pump.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Kui ainet liiga vähe või liiga palju (rõhk alla või üle normi), siis loomulikult kompressorit taha ei lülitata.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Gristo
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 01.12.2002 21:30 34
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Gristo »

täna sain siis lõpuks vea ka teada, nimelt pidi läbi olema kliimapumba siduri mähis(ühesõnaga kui nüüd salongist kliima tööle vajutada,siis ta ei hakka seda ratast rihmarattaga kaasa vedama), kuid seda pidavat saama vahetada, igatahes nii mulle Autoeksperdis öeldi, kuid kahjuks nede kaudu pole võimalik sellist asja tellida. Kas keegi on kokku puutunud sellise asjaga?? Kus kohast seda mähist tellida? Realoem pumpa niipalju ei lahka,et sealt näha oleks sellist asja.
Vasta