E39 jahtutuse taastamine, kui tosooli tase liiga madal

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
uunp
Huviline
Postitusi: 285
Liitunud: 13.03.2006 12:12 05
Asukoht: Harjumaa

E39 jahtutuse taastamine, kui tosooli tase liiga madal

Postitus Postitas uunp »

Ettevaatust! kui tosooli tase liiga madalale jookseb ja õigel ajal ei pane, siis tõmbab jahutussüsteemi õhu vahele, ning mootor läheb keema!
mul juhtus nii! :( lahendus, kuidas korda saab:

Tuleb tosool valada ääreni täis(termostaadipoolne õhutusnippel peab lahti keeratud olema) siis kas voolikut vajutada vms. et õhk välja saaks. peale tuleb valada ikka korralikult. niikaua kuni enam õhku ei tule, ainult vedelikku. siis võib auto käima panna, ning uuesti sama asja teostada sooja mootoriga. kui siis ka enam ei tule, keerata see nippel kinni ning paisupaagi oma lahti. seal tuleb lasta lihtsalt mootoril käia lahtise nipliga ja muidugi kontrolli, et tase ikka ei langeks. külma mootoriga pärast protsessi teostust kontrollida tosooli taset ja kui vaja siis valada juurde.
kui mootor läheb ikka kuumaks, siis järelikult on termostaadi klapp kinni kiilunud, lõdvikus suuremat sorti auk või plokikaanetihendile(kui õieti mäletan) prao sisse löönud.

loodan, et sain kedagi aidata, kes veel ei teadnud, kuidas seda teha. :D
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

Kuskohast aru saada, kui kõrge peab tosooli tase paagis olema? Vaatasin ja vaatasin, aga mina ei suutnud aru saada kus on min. märk. Samas annab kompu teate - "Check coolant level".
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Minu omal nt. on selline punane ujuk, mis välja tõuseb valamisavast.
Ma loeks veidi kasutusjuhendit selle koha peal.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

priitv8 kirjutas:Minu omal nt. on selline punane ujuk, mis välja tõuseb valamisavast.
Ma loeks veidi kasutusjuhendit selle koha peal.
Loeks hea meelega, kui sõnagi saksa keelest aru saaks :( Aga lähen ostan Statoilist tosooli ja lisan juurde, enne kui jama juhtub.
uunp
Huviline
Postitusi: 285
Liitunud: 13.03.2006 12:12 05
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas uunp »

tegelikult mul on see normaal-tase täpselt poole paagi peal. seal on ka kriips isegi olemas, kui väga hoolikalt vaadata :)
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

uunp kirjutas:tegelikult mul on see normaal-tase täpselt poole paagi peal. seal on ka kriips isegi olemas, kui väga hoolikalt vaadata :)
Mul kas seda pole või ei vaadanud ma piisavalt hoolikalt. Uurisin seda paaki iga külje pealt, aga :shock: ei suutnud tuvastada. Õnneks pole ka paak kuiv, kompuuter lihtsalt vahest teatab et check-i järgi ja vahest ka mitte.
Kasutaja avatar
Tõnis525
Huviline
Postitusi: 2358
Liitunud: 15.06.2007 21:53 50
Telefon: 56231835
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas Tõnis525 »

see andur võib segast ka panna,,mul vähemalt pani,,,,,aga igatahes 525 i on paisupaagi peal triibud olemas :D
Vasta