E34 520i 110kw M50 mootor ei käivitu kohe üldsegi.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
erx168
Huviline
Postitusi: 743
Liitunud: 13.05.2005 19:52 43
Asukoht: Tõrva/Tartu, Valgamaa.

E34 520i 110kw M50 mootor ei käivitu kohe üldsegi.

Postitus Postitas erx168 »

Pöördun jälle teie poole oma murega.
Probleem on siis selline,et sain vahetatud oma väntvõlli anduri ja auto läks ilusti käima( enne sai ka nullitud aju) Ja vahel külmalt hoidis pöördeid lihtsalt 1500 peal ja alles natukese aja pärast langesid normaalse, kuskil seal 600 peale.
Vahel oli lihtsalt nii,et kohe käima ei läinud, pidin minut kuni kaks ootama ja siis väikese käiamise peale läks käima.
Täna oli siis sama mure,et auto seisis kuskil pool tundi ja käima ei saand, ka mitte hiljem ja kohe ülds ei luba, Bensiinipump on korras,selle kontrollisin ära.
Üks tuttav arvas,et võib olla aku viga,et jääb liiga nõrgaks ,et aku võib suht läbi olla ja ei anna ajule piisavalt voolu ning selles võib olla mure.
Ise pakun ka kolme asja siis,et kas Aju täitsa piixus, aku on jama või nt.Lambda andur peetis omadega.
Ilmselt käin kohekindlasti Diagnostikas ära,aga ootan ka huvitavaid nõuandeid siit foorumist

Igaljuhul,tänud ette
rynno300
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 14.02.2006 13:01 50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rynno300 »

ise välistaks kohe lamda, aga võid ju proovida lamda pistiku lahti ühendada ja siis käivitada.
Esivedu on lastele Nelikvedu on naistele Tagavedu on meestele
Kasutaja avatar
erx168
Huviline
Postitusi: 743
Liitunud: 13.05.2005 19:52 43
Asukoht: Tõrva/Tartu, Valgamaa.

Postitus Postitas erx168 »

rynno300 kirjutas:ise välistaks kohe lamda, aga võid ju proovida lamda pistiku lahti ühendada ja siis käivitada.
Pean katsetama jah, aga ka üle kontrollima ka uuesti väntvõlli anduri,ega ei oska praegu kohe üldse viga üles otsida,tuleb igasugused variandid läbi käia.
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Postitus Postitas Rain. »

Kontrolli ka küünlad üle, äkki klapikambrikaane tihend laseb õli läbi ja küünlad ujuvad õlis. Oli endal sama probleem muidu käivitamisega aeg-ajalt ja lõppkokkuvõttes selgus, et ühe V8-mootori poole klapikambrikaane tihend lasi läbi ja küünlad olid õlised (loe märjad) ning sellest tulenevalt ei tekkinud aegajalt sädet ja ei läinud ka käima auto.
Kasutaja avatar
erx168
Huviline
Postitusi: 743
Liitunud: 13.05.2005 19:52 43
Asukoht: Tõrva/Tartu, Valgamaa.

Postitus Postitas erx168 »

Rain530 kirjutas:Kontrolli ka küünlad üle, äkki klapikambrikaane tihend laseb õli läbi ja küünlad ujuvad õlis. Oli endal sama probleem muidu käivitamisega aeg-ajalt ja lõppkokkuvõttes selgus, et ühe V8-mootori poole klapikambrikaane tihend lasi läbi ja küünlad olid õlised (loe märjad) ning sellest tulenevalt ei tekkinud aegajalt sädet ja ei läinud ka käima auto.
Eks proovin kõik asjad järgi,mis soovitatakse.
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Postitus Postitas darklight »

mitte töötava lampta anduriga läheb käima küll... või vähemalt küljest ära lampta anduriga, kui proovida tahad.
Kasutaja avatar
erx168
Huviline
Postitusi: 743
Liitunud: 13.05.2005 19:52 43
Asukoht: Tõrva/Tartu, Valgamaa.

Postitus Postitas erx168 »

darklight kirjutas:mitte töötava lampta anduriga läheb käima küll... või vähemalt küljest ära lampta anduriga, kui proovida tahad.
Läheb käima kll ,aga vist umbes minuti jagu käib ja siis hakkab jamama,olen ma kuulnud.
Kasutaja avatar
erx168
Huviline
Postitusi: 743
Liitunud: 13.05.2005 19:52 43
Asukoht: Tõrva/Tartu, Valgamaa.

Postitus Postitas erx168 »

Tegin ka Rain530 nõuande järgi.
Tõepoolest 6.silindri pesa oli õliga koos, klampikambri kaane tihend siis annab läbi,sain siis käima,mingi aja nagu käis korralikult ja jälle hakkas jälle jamama.
Natuke jamas ja siis sain jälle korralikult käivitada jne,nüüd natuke aega juba auto seisnud,varsti lähen vaatan ka,mis teeb.
Panen ka korraliku aku peale,vähe võimsama.
Mul küllalt mõistus otsas,et mis ta ikkagi teha võib,kas on aku viga,et vool liiga nõrk või aju läbi, või lambda jamab või vända andur. :(
rynno300
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 14.02.2006 13:01 50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rynno300 »

erx168 kirjutas:
darklight kirjutas:mitte töötava lampta anduriga läheb käima küll... või vähemalt küljest ära lampta anduriga, kui proovida tahad.
Läheb käima kll ,aga vist umbes minuti jagu käib ja siis hakkab jamama,olen ma kuulnud.
Lahtiühendatud lamdaga käib niikaua kui tahad.
Esivedu on lastele Nelikvedu on naistele Tagavedu on meestele
Kasutaja avatar
erx168
Huviline
Postitusi: 743
Liitunud: 13.05.2005 19:52 43
Asukoht: Tõrva/Tartu, Valgamaa.

Postitus Postitas erx168 »

Eks ma proovin ikka vea üles leida,lähipäevil millalgi plaanis ka diagnostikas ära käia.
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Postitus Postitas reino »

erx168 kirjutas:
darklight kirjutas:mitte töötava lampta anduriga läheb käima küll... või vähemalt küljest ära lampta anduriga, kui proovida tahad.
Läheb käima kll ,aga vist umbes minuti jagu käib ja siis hakkab jamama,olen ma kuulnud.
lamdasid ma eriti ei süüdistaks, mul on mõlemad hetkel mittetöötavad ja vahel puterdab, kuid välja ei sure ja käima läheb alati. Ainuke probleem on see, et kolepalju kütet läheb. Kuid kohe kohe lahenenb see minu probleem. Loodan, et leiad enda omale ka õige ja kiire lahenduse.
E82
Kasutaja avatar
MantaOwner
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 21.08.2004 12:59 47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas MantaOwner »

Läheb käima kll ,aga vist umbes minuti jagu käib ja siis hakkab jamama,olen ma kuulnud.
Tuksis lambda käivitamist ja mootori tööd suurt ei mõjuta (pöörded on vähe ebaühtlasemad), ainult kütusekulu on nii 1L suurem 100km kohta ja mootor on natuke uimasem, E30 puhul oli vähemalt nii.

Tõnu
Driven by goa
Kasutaja avatar
erx168
Huviline
Postitusi: 743
Liitunud: 13.05.2005 19:52 43
Asukoht: Tõrva/Tartu, Valgamaa.

Postitus Postitas erx168 »

Ei taha ära sõnuda,aga kui panin uue aku,siis pole jamasid olnud,aga ei saa milleski väga kindel olla.
Kasutaja avatar
erx168
Huviline
Postitusi: 743
Liitunud: 13.05.2005 19:52 43
Asukoht: Tõrva/Tartu, Valgamaa.

Postitus Postitas erx168 »

Ei tea,kas võib ajul veel eelmisest katkisest vända andurist mingi veateade sees,et ei luba vahel käima minna?
Hakkas ikkagi väheke jälle jamama.
Nii ei saa enam jätkata,järgmine nädal kindlasti Tartusse kuhugi diagnostikasse.
Kasutaja avatar
erx168
Huviline
Postitusi: 743
Liitunud: 13.05.2005 19:52 43
Asukoht: Tõrva/Tartu, Valgamaa.

Postitus Postitas erx168 »

Sai siis täna UM-s diagnostikas ära ja selgus selline viga,et mootori temp.andur ei anna piisavalt signaali ajule ja nii jamabki.
Kas võib olla tõesti sellisest asjast siuke viga?
;) BMW 525i E34 93.a
Vasta