E34 käigukasti elektrijuhtmed

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
kiilike
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 15.09.2007 20:34 08

E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas kiilike »

Tere! Vahetasin automaadi manuali vastu ja nüüd ei sa elektri juhtmetest aru! Ei sa tööle kiiruse hoidjat! Järsku keegi annab nõu?Ette tänades :oops:
Autoks oli 525TDSA Nüüd on TDS! VB on kellelgi elektri skeemi selle kohta?
Kasutaja avatar
nemps
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 05.04.2006 17:29 07
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas nemps »

Ma ise olen vahetanud bensuka kasti ja elektri ringi teinud. Diisli kohta ei oska täpselt öelda aga küsimus võib olla selles kuidas lahendasid starteri blokeeringu. Kui ühendasid käiguvalitsa lüliti lihtsalt neutrali peale kokku, siis ei saagi asi töötada, kuna valitsa lüliti neutralil või parkingul peabki cruise välja lülitama. Bensukal tuli tegelikult hoopis vahetada starteri relee, kuna automaadil oli seal relee, manualil aga lihtsalt sild. Muidugi kui skeeme lugeda oskad siis näiteks: http://shark.armchair.mb.ca/~dave/BMW/e34/
BMW E34 525i touring
kiilike
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 15.09.2007 20:34 08

Postitus Postitas kiilike »

Aitäh Nemps head skeemid olid. Aga kas kellelgi Diisli kohta infot ei ole? :|
Kas keegi on veel seda kasti vahetanud e34? andku teada !
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ikka on. Tuleb ainult foorumit õppida kasutama.


http://www.carsoft.ru/avtorepair/bmw_e34/E34.html
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
kiilike
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 15.09.2007 20:34 08

Postitus Postitas kiilike »

Ei ole korda veel saanud oma elektrisüsteemi!
Aga tänan Priit!
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Püsikiirushoidjal ei ole automaatkastiga suurt mingit (elektrilist) seost.
Ainult siduripedaali lüliti tuleb pähe, aga iA-l on selle koha peal niikuinii juba kaabliaas, seeg asi võiks töötada, v.a. see, et sidurit vajutades ei lähe püsikas maha vaid pöörded lendavad lakke.
Ai kurja, kuna Sul oli diisel, siis seal tõenäoliselt vaja ikka manuaali DDE-d muidu see ei leia käigukasti ja on peast sassis. See minu arvamus. Diislil tegeleb DDE muuhulgas ka püsikiiruse funktsiooniga.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

mul sama probleem, aga kui panen selle käigureg julla D peale siis püsikas töötab, (siduri alla vajutamisel ei lenda pöörded lakke, minu isendil oli seal mingi konn olemas)proovisin kah mingeid juhmeti omavahel kokku panna sain tööle, kuid pärst ajasin kõik segamini ja loobusin.... R,D,3,2,1 peale panna siis ei lähe käima, ainult P ja N peal...
Kasutaja avatar
allstarz
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: 15.02.2010 14:05 34
Peamine sõiduk: BMW E61
Asukoht: Tallinn

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas allstarz »

Kaevaks siis vana teema välja. Autoks 95a 525 TDSA kuid sai manuaal kast pandud ehk tds nüüd. Kuid kuidas saan siis püsika tööle ? Praegu on pandud nii, et auto saab aru et koguaeg on Parkingu peal "P" muidu ju ei käivitu. Mis otsad vms tuleks kokku panna et oleks niiõelda "D" drive asendis ?
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas Seigo »

tekita lisa immo st käima võtmest eisaa on koguaeg d sees ja töötab püsikas ka... võid teha nii nagu mina tegin, ma ei mäleta küll mis juhtmeid ma omavahel ühendasin ja millised ühendasin magnetklapi alla. Meelest ära läinud juba, kuid selleks et teada saadavõta tester kätte ja tegutsema! Kõigelihtsam variant lisaimmo tegemiseks on näiteks need uksemagnetid, mida kasutatakse näiteks valvesüsteemipaigaldamises!
või siis kui ei viitsi mässata otsi kusagilt see relee (õigemini tuleb seal midagi sillata)mis käib kaitsmekarpi, siis on asi nii nagu peab olema... ja mul oli ka tdsa ennem!
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas Seigo »

diislijoodik kirjutas:Testri kättevõtmisest on vähe abi, enne tuleb skeem ette võtta ja mõte tööle panna. Kui 1 komponent puudu, külasta pädevat töökoda. Põhimõttelise juhise ma juba andsin varasemas postis.

millega sa siis õigeid juhtmeid otsid ? keelega või :lol: :lol:
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas Seigo »

inimene oli küsinud kuida saab püsika tööle kui on automaat kast vahetatud manuaali vastu!!! ja mina pakkusin variandi välja et tehku nii et koguaeg on püsika reziimis( D ) ja kui tõmmata immolaadse pulgaga kohast kuhu on pandud immo vastane mis viib süsteemi 10 sekundiks parkingu reziimi(Pvõi N), niii et auto saaks käima panna!
Härra Diislijoodik, kas sa oled ise praktikas selle asja läbi teinud, palju automaate oled sa manuaalide vastu asendanud?? Või tugined ainult oma teoreetilistele oletustele. Minupärast lase aga tulla lolluste peale sitasti ütlemisi...Aga miks ajada asja mingite skeemidega keeruliseks kui asjal on hoopis poole lihtsam lahendus????
Kui sa nii väga tark mees oled ja neid skeeme tead siis ole hea ja pane need ka siia siis ;) Mind ennast hakkaski ka nüüd need skeemid huvitama, kus on mingid plokid ja ülejäänud asjad...
randar1985
Huviline
Postitusi: 168
Liitunud: 20.05.2007 14:37 18

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas randar1985 »

vabandust et teemasse trügin aga kui asja korda saad siis pane ikka siia kirja kuidas oma probleemi lahendasid kuna omal ka nädala algul automaat kast maha ja manuaal peale ja tahaks ka muud süsteemid toimima saada :D . autoks siis e34 520 110kw 1993a
tänud
Kasutaja avatar
allstarz
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: 15.02.2010 14:05 34
Peamine sõiduk: BMW E61
Asukoht: Tallinn

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas allstarz »

Aga kas keegi saaks õelda mis värv juhtmed sealt siis panna tuleb kokku vms ? Kuna ise ei oska neid skeeme lugeda ega saa ka nendest skeemidest aru.
Kasutaja avatar
nemps
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 05.04.2006 17:29 07
Asukoht: Jõgeva

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas nemps »

Bensukal polegi muud, kui automaatvalitsa pistik lahti ja starterirelee ära vahetada. Ja oma mugavuseks tulevikus UM-ist sidurilüliti ja selle kronsa. Vaikimisi on automaadil see sillatud, aga kui püsikas peal ja siduri lahutad jooksevad pöörded ilma sidurilülitita põhja. Kui starteri releed ei leia võid ka automaadi releest teha, manuaalil on seal lihtsalt relee asemel sild. Kui hakkad starteriblokeeringust lahtisaamiseks, käiguvalitsa pistikus midagi sildama, siis ei saagi püsikiirusehoidjat tööle. Ja kui automaatkasti puudumisel tüütust käigukastiveast Check controlis lahti tahad saada tuleb seal moodulis üks jalg vastu maad lasta, mis ütleb moodulile et automaatkasti pole installitud.
BMW E34 525i touring
Kasutaja avatar
allstarz
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: 15.02.2010 14:05 34
Peamine sõiduk: BMW E61
Asukoht: Tallinn

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas allstarz »

Kus kohas see relee olla võiks ? Kui relee vahelt võtta siis lihtsalt sildesse panna ?
Kasutaja avatar
nemps
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 05.04.2006 17:29 07
Asukoht: Jõgeva

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas nemps »

Auto kapoti all kaitsmeplokis, K1. Kuna ei tea mis auto sul on panen enda auto järgi pildi:

Pilt
BMW E34 525i touring
Kasutaja avatar
allstarz
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: 15.02.2010 14:05 34
Peamine sõiduk: BMW E61
Asukoht: Tallinn

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas allstarz »

autoks on 95a e34 525tdsa kuid k'igukast sai vahetatud manuaali vastu.
Kasutaja avatar
nemps
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 05.04.2006 17:29 07
Asukoht: Jõgeva

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas nemps »

Diisleid ei oska kommenteerida, kuna seal hoopis teine püsikiirusehoidja süsteem, ehk siis elektroonilise juhtimisega, osadel bensukatel millest mina rääkisin aga mehhaaniline trossiga segusiibri liigutamine.
BMW E34 525i touring
Kasutaja avatar
allstarz
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: 15.02.2010 14:05 34
Peamine sõiduk: BMW E61
Asukoht: Tallinn

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas allstarz »

Kas keegi oskab siis t'psemaid juhtnööre anda? Autoks 525 TDSA
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas Seigo »

allstarz kirjutas:Kas keegi oskab siis t'psemaid juhtnööre anda? Autoks 525 TDSA
Härra diislijoodik on meil kõiketeadja, küsi tema käest :D :D
Kasutaja avatar
allstarz
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: 15.02.2010 14:05 34
Peamine sõiduk: BMW E61
Asukoht: Tallinn

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas allstarz »

Enam ei leidu tarku mehi kes oskaks aidata vist.
Kasutaja avatar
allstarz
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: 15.02.2010 14:05 34
Peamine sõiduk: BMW E61
Asukoht: Tallinn

Re: E34 käigukasti elektrijuhtmed

Postitus Postitas allstarz »

Püsikas peal jja töötab. Ei mingeid magnet klappe jne. Asi lihtsaimast lihtsam :)
Vasta