E34 524 jahutusüsteem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
TD
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 07.04.2007 20:57 47
Peamine sõiduk: Bmw

E34 524 jahutusüsteem

Postitus Postitas TD »

kas 524td 85 kw- sel mootoris peab olema jahutus süsteem rõhu all?
ja kas näiduki plokis peab jahutusüsteemi näidiku seier täpselt keskel asetsema? jama selles et on veidi üle keskmise, kuskil nii seieri laiuse jagu, et kas see on normaalne või on auto jahutusüsteemis mingi jama.
vaikselt sajaga sõites on pidevalt sellises asendis justkui ei jõua jahutada.. :?
Ehk teab keegi ja oskab nõu jagada
junior
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 23.02.2006 22:17 52
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas junior »

Arvatavasti jahutussüsteemis õhk sees. Keera termostaadi juures olev nippel lahti, kui sealt mullikesi ajab on süsteemis õhk. Seieri norm asend on keskel.
E34 524td´88a.
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

kusjuures mul ka termostaadi vahetusega läks ta nõksa üle keskmise algul, aga ta vajus ilusti keskele tagasi natukese aja pärast :)

selle õhutusnipliga on tavaliselt jama, ta ei keera lahti. Proovi keerata niplit :)
TD
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 07.04.2007 20:57 47
Peamine sõiduk: Bmw

Postitus Postitas TD »

täname eks näis kas asja ka saab.
eks saan nippli lahti. kuigi haininal ei ole ma seda nipplit kunagi kasutanud ja toimib. :)
TD
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 07.04.2007 20:57 47
Peamine sõiduk: Bmw

Postitus Postitas TD »

Taaskord peab tõstatama teemat sellekohapelat: jama siis elles et sõites100-120 km/h siis on mootori töö temperatuur normaalne või veidi üle selle, kuid asulasse sisse sõidul 50-ga sõites kukub päris tugevalt alla lubatud normi seda just külmade ilmade saabudes :roll:

Sai vahetatud termostaat võetud toimiva auto pealt, nüüd selline jama et on hästi vähe alla keskmise ja kui sõidad üle 90km/h siis on nii nagu peab. Tühikäigul kohapel käies kukub järjekordselt alla.

Ehk keegi oskab kotiga hüva nõu jagada või peab tellima uue termostaadi :? et veel proovida.
kuigi mulle hakati rääkima et on radiaatori viga? ei usu ma sellist juttu, kuna termostaat peaks ikka reguleerima mootori töötemperatuuri
junior
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 23.02.2006 22:17 52
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas junior »

Pane ikka uus termostaat, kasutatud asja peale ei saa kindel olla. Kas ventika sidur ikka toimib?
E34 524td´88a.
bmwsõltlane
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 05.10.2007 01:11 15
Asukoht: PÄRNU
Kontakt:

Postitus Postitas bmwsõltlane »

Aga kuidas sul masin salongi sooja annab, kas kabiini minevad lõdvikud lähevad ikka ennem soojaks(külma mootoriga on termostaat kinni ja toimib väike ringvool)?
Kui radika lõdvik läheb ka samaaegselt soojaks, siis vaheta termostaat ära.
Vasta