E34 524td pihustipesa vint rikutud

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
markx
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 23.05.2003 14:15 49
Asukoht: Tartu

E34 524td pihustipesa vint rikutud

Postitus Postitas markx »

Nonii.....õnnestus siis plokikaanest 6da silindri rikkis pihustit välja keerates ka pesa vint siledaks saada. Ja loomulikult juhtus see peale seda kui olin kaane ära lihvinud.....ära survestanud......nuka simmeri vahetanud ja klapid reguleerinud. Kõik oli valmis plokile paigaldamiseks. Aga keegi tainas oli ju enne mind looma jõuga pihustid sisse keeranud, nii et nende kätte saamiseks pidi rakendama 1.5m jõuõlga. Kas üldse tuleb kõne alla mingi lappimisvariant või on selle kaanega nüüd ühel pool?
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Bensukatele tehakse puks sisse rikutud küünlapessa, ehk toimib sama asi ka diisli puhul.
525 TDS´a EXECUTIVE
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Postitus Postitas joffe »

Kui oskajale treialile asjast räägid, teab ta, mida teha! ;)
Kasutaja avatar
markx
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 23.05.2003 14:15 49
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas markx »

Mõlgutasin isegi seda puksiteemat. Aga põhiküsimus on selles, kas sinna saab ilma veesärki läbistamata nii jämedat auku puurida, et puksi saaks paigaldada. Pihusti ise juba 24mm vindiga pesas......seega peab umbes 30mm ringis augu tegema. Kardan et see lõpeb veesärgi lõhkumisega.

Suht koht varuga õnnestuks ehk väänata 27mm keere sinna pessa.....ja siis modifitseerida pihusti korpuse alumist poolt......vana 24mm keere maha treida......puks TIG abil pihusti peale keevitada......sinna 27mm väliskeere tekitada. Kas sellest ka midagi asjalikku välja tuleb ei tea.

Masendav igastahes....alati peab miskit ikka viltu kiskuma :cry:
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

Aga keegi tainas oli ju enne mind looma jõuga pihustid sisse keeranud, nii et nende kätte saamiseks pidi rakendama 1.5m jõuõlga.
need pihustid jäävad mu meelest ise sinna nii kõvasti kinni, ise pidin lahti keeramiseks samuti rakendama 1m jõuõlga :lol:
hanzvonkazak
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.06.2005 22:11 03
Peamine sõiduk: Nissan Leaf
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas hanzvonkazak »

tavaliselt keeratakse pihusteid lahti sooja kaanega, kas siis töösoojalt või kui kaan maas siis seda soojendades.
520i E28 läks manalateed ja vahepeal 325IA -87, VW Caravelle 2.5i ja Nissan Leaf
margsu
Huviline
Postitusi: 506
Liitunud: 26.09.2004 12:07 10
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas margsu »

kui sa kaant enam korda ei saa siis mul üks kaan vedeleb
Kasutaja avatar
plõnks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 07.12.2004 15:32 36
Peamine sõiduk: BMW 330d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas plõnks »

Olen ise sama asja läbi teinud, küll 2,5 tds mootoril, kus 1 silindri pihusti oli pandud keerme liimiga kinni ja kui mina seda lahti keerama hakkasin, siis muidugi sai keere rikutud või oli see juba enne mind rikutud. Minul oli muidugi kaan maas, nii et viisin kaane treiali juurde, kes puuris selle ava suuremaks ja pani 4...5mm seinaga puksi, millel oli eelnevalt aetud sisse ka pihusti M24x1,5 keere sinna sisse, puks läks uuesti keermeliimiga tagasi, et ta pihusti maha võttes uuesti oma pesast välja ei keeraks.
Ja uus pihusti loomulikult sinna asemele, sest vanaga sa rikud momentaanselt keerme uuesti ära, siiamaani on jäänud see pihusti toimima. Edu sulle.
Kasutaja avatar
markx
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 23.05.2003 14:15 49
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas markx »

Mul on ka kaan maas.....kogu auto on laiali tegelikult, sest tegu on taastamisprojektiga. Ega sa Plõnks juhuslikult Tartu inime ei ole? Muidu küsiks su käest selle treiali kontakti. Käisin uurisin Astromotost aga seal hakati ju kohe kirvega vehkima. Sama raha eest mis seal puksi tegemise eest küsiti, võiks juba teise kaane osta :(
Kasutaja avatar
plõnks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 07.12.2004 15:32 36
Peamine sõiduk: BMW 330d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas plõnks »

Ei ole kahjuks Tartu inimene hoopis Saarest olen, aga eks minulgi vehiti teistes kohtades kirvega ja öeldi et see taastamine maksab terve uue kaane raha jne. , aga sa pead ise uurima ja kontakti saama inimesega kes sellise töö ette võtaks. Edu sulle.
alts20
Huviline
Postitusi: 540
Liitunud: 21.03.2004 18:03 10
Asukoht: Jõgeva,Tartu

Postitus Postitas alts20 »

kui jõgevale viitsid sõita siis võin hea kontakti anda

Vajadusel PS!
Kasutaja avatar
rt23
Huviline
Postitusi: 911
Liitunud: 11.04.2007 14:45 36
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas rt23 »

kui mässata viitsid siis ma või kaane anda alumiiniumi hinnaga, klappe sees enam pole ja ilmselt tahab ka lihvi saada, aga pihustipesad peaks korras olema, vedeleb mul siin kusagil :D
tel.53365288-Toomas 56285941- Taavi
Asukoht: Viljandimaa.
Kasutaja avatar
markx
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 23.05.2003 14:15 49
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas markx »

Tänud kõigile kes abiks olid :)
Leidsin siiski Tartust ühe meistri kes lubas kaane ette võtta ja selle puksi valmis nokitseda.
Vasta