E39 parema esiukse avamine?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Domas
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 01.07.2008 20:37 06
Asukoht: Tallinn-Mäntsälä

E39 parema esiukse avamine?

Postitus Postitas Domas »

Kusimus siis selles, et kuidas avada paremat esiust, kui kesklukk seda ei tee ja vägisi nupu üles sikutamine ei anna ka tulemusi.
Tom
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

2X sisemisest lingist tõmmates peaks tulema. Kui ei siis peab polstri mahakakkuma. See on aga kinnise uksega üks paras #¤¤% :P
E 39 535 1997.a.
Rakvererax22
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 10.03.2007 12:30 31

Postitus Postitas Rakvererax22 »

ukselink on ikka trossi otsas? st ei käib ikka nagu peab? või käib kergelt?
Domas
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 01.07.2008 20:37 06
Asukoht: Tallinn-Mäntsälä

Postitus Postitas Domas »

Lingil oleks nagu ikka midagi järgi. Sellist töllerdamise tunnet ei oleks nagu.
Tom
Domas
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 01.07.2008 20:37 06
Asukoht: Tallinn-Mäntsälä

Postitus Postitas Domas »

Nii. Käisin ja proovisin järgi. Kui seest linki tõmmata, siis tõuseb ka nupp üles. Uks jääb loomulikult suletuks. Ehhhh... Tundub, et tuleb hakata polstrit lammutama. Oskab äkki keegi täpseid juhendeid jagada, kuidas see polster maha käib? Mul tuleb meelde, et tüüp kes mul kõllid seal vahetas ütles,et ilgelt s..t on neid maha võtta. No nii! Tundub, et ma ise selle p..a olen endale kokku keeranud. Talvel pandi UMis selle ukse klaas siini külge tagasi kinni ja üeldi, et kõlarikoda on nüüd lahti ja nemad seda kinni tagasi ei pane ja mingu ma sinna kus see paigaldati. Kuna kuskilt mingeid kõrvalhelisid pole kõrva hakanud, siis olen ma jee kusagil seda koda kinnitamas käinud.
Tänan juba ette teid heade nõuannete eest.
Reedel tahaks juba Alastarol olla :(
Tom
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Postitus Postitas tramtram »

enne, kui polstrit tükeldama hakkad, võta sisemise lingi pesa keskelt see väike kork maha, keera kruvi välja ja peaksid saama lingi korpusega kätte. Nüüd vaata, kas tross ikka lingi küljes korralikult, võibolla on probleem lihtsalt selles, et tross on lingi plastik korpuse lõpus olevast soonest välja tulnud ja tänu sellele sa ust lahti ei saa. Vähemalt proovi ust avada, kui hoiad trossi kesta (see plastik toru mille sees tross jookseb) paigal ja tirid trossi siis enda poole 2 senti.
Domas
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 01.07.2008 20:37 06
Asukoht: Tallinn-Mäntsälä

Postitus Postitas Domas »

Nii, nüüd on tramtrami soovitus ka järgi proovitud, tulemusteta. Keskluku nupp käib üles-alla ja uks jääb suletuks?????
Tom
Kasutaja avatar
MadisK
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 29.05.2008 19:24 11
Peamine sõiduk: E60 525i
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas MadisK »

mul on nii et uks käib ilusti kinni lahti aga kesklukk paremale ei toimi???
Domas
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 01.07.2008 20:37 06
Asukoht: Tallinn-Mäntsälä

Postitus Postitas Domas »

Mida arvavad härrad oskajad sellisest ideest, kui järgi tsekata lahtikäiva ukse pealt, et kust ja mida tuleks mõjutada, et uks avada ja siis kinnise ukse polstrisse õigesse kohta pisike auk ja sealt siis teda aidata? Ikkagi sooviks väheke nõu, et kuidas see polster lahtise uksega maha peaks käima?
Tom
Kasutaja avatar
gun
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 22.11.2006 11:28 15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas gun »

1 kruvi on õhuklapi juures (sees), seda vast kinnise uksega lahti ei saa.

A muidu jah 2 kruvi, teine siis lingi juures. Lingi tõmbad välja, keerad tagurpidi ja saad ilusti trossi kätte. Pane siis tähele, et tagasipannes läheks tross lingi plastmassist kanaliga jätku sisse ilusasti. Siis katkud tüüblid lahti koos keskkinnitusega ja peakski olema lahti.

see siis auto e39 1998 touring kohta

edu
Kasutaja avatar
Zimbo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 24.07.2007 09:44 32
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas Zimbo »

Proovi nagu tramtram õpetas, aga enne seda võta aku klemmid maha (ilma vooluta kesklukk ei tööta). Ukselukk on sees mehaaniline, kui trossid korras, peaks avama.
E60 525d 05a. Shadowline
Domas
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 01.07.2008 20:37 06
Asukoht: Tallinn-Mäntsälä

Postitus Postitas Domas »

Nii. Nüüdseks on proovitud ka akuta seda ust lahti teha, tulemuseks teadagi mis. Kummaline, et ta seda nuppu ise vägisi tagasi sisse tõmbab. Tundub, et midagi on seal ikkagi korralikult p....s. Uurisin siis mina teise ukse pealt seda mehhanismi ja mitte mõhkugi ei taipa kuidas ta selle nupu ise alla sikutab. Keskluku mootori tiksumist on ka lülitamisel ukse seest kuulda. Seegi nagu toimiks. Ainult et nuppu kurinahk ei liiguta. Eks tuleb vist kodanikele UMis see töö välja pakkuda. :mad:
Tom
Kasutaja avatar
Zimbo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 24.07.2007 09:44 32
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas Zimbo »

Zimbo kirjutas:Proovi nagu tramtram õpetas, aga enne seda võta aku klemmid maha (ilma vooluta kesklukk ei tööta). Ukselukk on sees mehaaniline, kui trossid korras, peaks avama.
Äkki aitavad kõik samad toimingud, ainult proovida avada välimisest lingist? Kui ei, siis on mul küll mõistus otsas, sest kinnise uksega polstri maha võtmine (nii, et kõik terveks jääks) on küll kõrgem pilotaaž. :cry:
E60 525d 05a. Shadowline
Domas
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 01.07.2008 20:37 06
Asukoht: Tallinn-Mäntsälä

Postitus Postitas Domas »

See mind kõige rohkem kurvastabki, et seda kõrgeimat pole nagu UM-i seltsimehed ka alati pakkunud. Kuigi ega ma nende üle väga nuriseda ei saa. Et kui ma ise ja loomulikult austatud foorumi külastajate abiga ust lahti ei saa, siis kuu lõpus UM-i minek ja eks ma annan siis Teile ka tulemustest teada. :cry:
Tom
Kasutaja avatar
Zimbo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 24.07.2007 09:44 32
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas Zimbo »

Veel üks võimalus on klaasi juures olevad kinnitused lahti kakkuda ja tekkinud avast traadiga urgitseda. Tuleb ainult teise ukse peal vaadata millest tõmmata tuleb. Kuigi see näeb välja nagu läbi lukuaugu tapeetide kleepimine.
E60 525d 05a. Shadowline
Domas
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 01.07.2008 20:37 06
Asukoht: Tallinn-Mäntsälä

Postitus Postitas Domas »

Ma vasaku ukse pealt nägin kui kenasti see kõlarikoda on ehitatud ja saan aru, miks UMi poisid seda kinni ei tahtnud panna. Pluss veel pigimatiga kaetud nii sisemine kui ka välimine ukseplekk. :roll:
Tom
Kasutaja avatar
sauh
Huviline
Postitusi: 3173
Liitunud: 14.06.2007 21:43 36

Postitus Postitas sauh »

kas mitte ei kasutata bmw topeltlukkustust,minu autol näiteks kui uksed seestpoolt lukku paned siis lingist tirimisega tõuseb lukku nupp korraks üles ja lingi vabastamisel uuesti alla.
Domas
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 01.07.2008 20:37 06
Asukoht: Tallinn-Mäntsälä

Postitus Postitas Domas »

Sama siin, aga ainult ühel uksel.
Tom
Domas
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 01.07.2008 20:37 06
Asukoht: Tallinn-Mäntsälä

Postitus Postitas Domas »

No nüüd siis uks jälle korras. Viga oli lõppkokkuvõttes ikkagi keskluku mootoris. Vähemasti Um-is läks see vahetusse ja nüüd saab ukse jälle lahti teha ja ka kinni panna. Uurisin, et kuidas nad asjale lähenesid ja vastus oli et airbagi luugi kaudu. Luuk lahti, padi poltidest lahti ja eest ära ja siis oli saanud konksuga luku üles. Igatahes tänan kõiki kes aitasid, sain ise selle auto kohalt hulga targemaks ning loen antud teema lõpetatuks.
Tom
juno18
Huviline
Postitusi: 400
Liitunud: 26.08.2005 12:38 41
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas juno18 »

mul oli just sama jama tagumise paarema uksega
tuleb võtta ära ukse välimine liist (see mis on vastu akend),sisemine liist
siis tihendid ukse vahelt. Eemaldada sisemine link (seal keskel on yks kruvi katte all ), ning hakata kakkuma postrit maha
Ettevaatust airbagiga.
Ja viga on sul tõenäoliselt kesklukumootoris
Um-is maksis 1200 eeku
Edu lammutamisel
BMW.. Because not all cars are the same
tel nr 58007506
Vasta