temp. näiduk tahhomeetri rollis

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Ico
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 28.11.2005 12:40 52

temp. näiduk tahhomeetri rollis

Postitus Postitas Ico »

Mure selline et temperatuuri näiduk (mis näitab mootori töötemperatuuri) on lolliks läinud,
Algul ilmnes see viga sellega et tabasin mingi kord nädalas oma armatuuri temp näidikut "magamas". nii kui ma teda vaatasin nii ta tõusis keskele.
Täna aga arvas ta heaks üldse tahhomeetrit mängida, algul tõusis ilusti töötemperatuurile ning seejärel kebis tagasi sinise piirkonna lõpu peale, olles sinna jõudnud siis vahelduva eduga pendeldab musta piirkonda ja siis tagasi sinisesse piirkonda. Näha oli et kui gaasi rohkem vajutan siis tõusis musta piirkonda ja kõrgemale, kui gaasi lahti lasin siis vajus tagasi sinisesse. Jäi täpselt selline tunne et tahab tahhomeetrit mulle mängida.

Siinjuures salongi soojendus oli kinni ja kui selle lahti tegin siis nagu normaalsele autole omane puhus sealt sooja õhku, kuid minu arust isegi natuke liiga sooja. Kui pikalt kätt juures hoida siis maksimumi soojendamise peal hakkas juba kätt kõrvetama. Kui aga keerasid külma peale siis tuli külma.

Jätsin siis auto seisma kuni mootor maha jahtub ja kontrollisin jahutusvedelikku, kõik on normis. Valget "Gin"-i(aurupilve) ka auto taga jälitamas näha polnud - seda siis sõiduajal.

Sõidukiks E34, M50
Milles siis viga, kas termostaat tuleks noorema ja ilusama vastu välja vahetada?
Ettetänades.
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Postitus Postitas darklight »

kui see osuti külma ja normaalse vahel vaid liigub, siis miks sa arvad, et sul midagi üle kuumenes? Ehk, ei saa näidik lihtsalt ühendust korralikult. Mul oli küll ühekorra sama asi, loksutasin anduri juhet selle peale ja nüüd on juba mitu kuud jälle normaalselt näidanud :)
Kasutaja avatar
Ico
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 28.11.2005 12:40 52

Postitus Postitas Ico »

Ma pole arvanudki et üle kuumenes, lihtsalt kardan et äkki kuumeneb :)

Kas see on see juhe mis radikakülge läheb ? Asub vasakul pool üleval nurgas (juhi istmelt vaadates) vähemalt mingisugune julbakas mõõtmetega "natuke pikem kui tikutoos" ja plastmassist, on seal. Sellemudimine hetkel ei aidanud.
Kasutaja avatar
werks
Huviline
Postitusi: 419
Liitunud: 30.09.2004 18:07 43
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas werks »

e39 oli sama jama ....... anduri vahetus peatas mu mured
Kasutaja avatar
sauh
Huviline
Postitusi: 3173
Liitunud: 14.06.2007 21:43 36

Postitus Postitas sauh »

temp.andur asub plokkikaane küljes,sisselaske kolle all.kaks pistikut kõrvuti,näidiku andur ühe klemmiga,eemalda pistikud ja pihsta pistkusse 5-56 aerosoolõli(crc autokeemia).
kui see ei aita viga anuris endas või näidikus.
Vasta