E39 udutulede valgusjõud ?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

E39 udutulede valgusjõud ?

Postitus Postitas Karol »

Tegu on siis PFL autoga ja mure on järgmine: Need tuled ei näita peaaegu midagi! Mul on nad isegi nii kehvad, et ei saa aru kas nad põlevad või mitte. Lülitus momendil veidi eristab vaid, et miskit nagu tuli juurde. Siit siis küsimused, et kas kõigil on nii ja kas on sellele mingisugust rohtu? Võibolla on mingid aftermarket tuled, mis midagi näitavad? Mingit blingi värki ei taha aga valgust küll. Tulin eile öösel selle lopasajuga koju ja nähtavus oli praktiliselt olematu. Lisaks lumesajule mattis esituled kinni ja tuli neid puhastamas mitu korda käia. Samas aga udukad olid ilma lopata ja puhta klaasiga ja ikka ei midagi. Sellest tulenevalt tekkiski mõte, et vähemalt need udukad korda teha või installida neisse ka Xenon? Siiski tuleks nad vist millegi vastu vahetada või kuidas?
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
loffa
Huviline
Postitusi: 2695
Liitunud: 02.03.2008 15:23 50
Asukoht: Tallinn

Re: K: E39 udutulede valgusjõud ?

Postitus Postitas loffa »

E39 kohta ei oska kindlalt öelda, aga E34 udukas on üles-alla reguleeritav. Ehk näitavad nad lihtsalt taevasse? Mu enda omad ei näita ka suurt midagi, aga mul on mõlemad klaasid kivitäkkeid täis, väga ei ootakski sealt rohkemat.

Sõbra PFL E39 udukad valgustavad tee servi igatahes päris hästi. Ette poole ei näita ka suurt midagi.
Põssadipõssadipõssadipõssadi-põsspõss
Sypsik
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 23.11.2006 12:22 43
Peamine sõiduk: X5 E70 4.0D
Asukoht: Rakveres või soomes lapimaal

Re: K: E39 udutulede valgusjõud ?

Postitus Postitas Sypsik »

Ma arvan et mehed probleem on teil kõigil üks võta sa mis tuli tahes kui ta on ikka reguleerimatta siis ei näita ta pea midagi, mul oli enda 530d sama mure et algul ei näidanud udukad midagi siis aga reguleerisin tuled ära ja nüüd suure lumesajuga kustutasin lähituled ka ära ja sõitsin ainult udukatega ja väga hea oli teed näha....
530da
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: K: E39 udutulede valgusjõud ?

Postitus Postitas Karol »

Sypsik kirjutas:Ma arvan et mehed probleem on teil kõigil üks võta sa mis tuli tahes kui ta on ikka reguleerimatta siis ei näita ta pea midagi, mul oli enda 530d sama mure et algul ei näidanud udukad midagi siis aga reguleerisin tuled ära ja nüüd suure lumesajuga kustutasin lähituled ka ära ja sõitsin ainult udukatega ja väga hea oli teed näha....
Äkki räägid sellest regullist lähemalt. Mis ja kuidas?
E 39 535 1997.a.
H_Margus
Huviline
Postitusi: 2101
Liitunud: 17.03.2005 09:14 35

Re: K: E39 udutulede valgusjõud ?

Postitus Postitas H_Margus »

Lase parem korralikult TÜV stendis ära teha see väike lüke - milleks ise leiutada ..
Sypsik
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 23.11.2006 12:22 43
Peamine sõiduk: X5 E70 4.0D
Asukoht: Rakveres või soomes lapimaal

Re: K: E39 udutulede valgusjõud ?

Postitus Postitas Sypsik »

Karol kirjutas:
Sypsik kirjutas:Ma arvan et mehed probleem on teil kõigil üks võta sa mis tuli tahes kui ta on ikka reguleerimatta siis ei näita ta pea midagi, mul oli enda 530d sama mure et algul ei näidanud udukad midagi siis aga reguleerisin tuled ära ja nüüd suure lumesajuga kustutasin lähituled ka ära ja sõitsin ainult udukatega ja väga hea oli teed näha....
Äkki räägid sellest regullist lähemalt. Mis ja kuidas?
Et kui eesistangelt need alumised õhuvõtu restid ära võtta usutule kõrvalt siis tule sisemisel küljel seal võre all on rist peaga (või vist kuuskant) reguleerimis kruvi ja seda ühele poole keerates keerad tule vihku kõrgemale ja teisele poole keerates madalamale, selle pead sa ise tegema selgeks kuhu nad valesti näitavad ja siis reguleerima nii et tee oleks valge, edu soovides. Kuigi kõige lihtsam olekes jah lasta kuskil ära reguleerida need kuigi saab ka ise teha.....
530da
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: K: E39 udutulede valgusjõud ?

Postitus Postitas Karol »

H_Margus kirjutas:Lase parem korralikult TÜV stendis ära teha see väike lüke - milleks ise leiutada ..
Ma ei tea, et kuskil udutulesi reguleeritakse. Kui kõrgele peaks näiteks nende valgusvihk näitama, mingil kaugusel nt. seinast? Lisaks küsiks, et kas need sileda klaasiga tuled näitavad paremini? Mu auto on 100% originaal, mida ei tahaks eriti muuta, kuid need seasilmad ajavad mind marru.
E 39 535 1997.a.
Sypsik
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 23.11.2006 12:22 43
Peamine sõiduk: X5 E70 4.0D
Asukoht: Rakveres või soomes lapimaal

Re: K: E39 udutulede valgusjõud ?

Postitus Postitas Sypsik »

Karol kirjutas:
H_Margus kirjutas:Lase parem korralikult TÜV stendis ära teha see väike lüke - milleks ise leiutada ..
Ma ei tea, et kuskil udutulesi reguleeritakse. Kui kõrgele peaks näiteks nende valgusvihk näitama, mingil kaugusel nt. seinast? Lisaks küsiks, et kas need sileda klaasiga tuled näitavad paremini? Mu auto on 100% originaal, mida ei tahaks eriti muuta, kuid need seasilmad ajavad mind marru.
Aja auto sirge teepeale ja seal on hea reguleerida nii kuidas kõige valgem on aga seal kus reguleeritakse tulesid siis seal saab ka udutulesid reguleerida
530da
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: K: E39 udutulede valgusjõud ?

Postitus Postitas Indrek_M »

Sypsik kirjutas:Aja auto sirge teepeale ja seal on hea reguleerida nii kuidas kõige valgem on
No tee peal reguleerid sa küll need tuled "paika".
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13050817 Grupp 2 kood 205 all on kirjas udutulede reguleerimise nõuded.
Indrek
H_Margus
Huviline
Postitusi: 2101
Liitunud: 17.03.2005 09:14 35

Re: K: E39 udutulede valgusjõud ?

Postitus Postitas H_Margus »

Karol kirjutas:
H_Margus kirjutas:Lase parem korralikult TÜV stendis ära teha see väike lüke - milleks ise leiutada ..
Ma ei tea, et kuskil udutulesi reguleeritakse.
Ära nüüd jonni - iga TÜV punkt teostab seda, lisaks paljud firmad kus stend olemas.

Kõike hääd!
Vasta