E39 2.8 97.a - Käivitamise ja tühikäigu probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Margusja
Huviline
Postitusi: 1602
Liitunud: 06.11.2005 16:36 24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

E39 2.8 97.a - Käivitamise ja tühikäigu probleem

Postitus Postitas Margusja »

Viimasel ajal on juhtunud sellist asja.
Paned auto käima külmalt. Läheb kohe käima ja tudub nagu ainult pooled silindrid töötaks.
Kui seguga ei mängiks surereb kohe ka välja.
Ja siis käivitades on tunne nagu starter käiks tühjalt ringi. Raske on seda osa seletada. Nagu mootoris oleks kõik klapid avatud ja mingit kompressiooni ei oleks. Niimoodi kergelt ja tühjalt.
Samas on võimalik auto kuidagi käima siiski saada.
Kui käima saada ja siis seguga mängida ja sõitma hakata siis mingil hetkel on kõik korras. Tühikäik olemas jne. Ja siis kaob see probleem ehk nädalaks.
Samas minuarust minu autol on mootoris liiga suur vibratsioon ning tühikäigul suhteliselt tihti on tunda selliseid auke mida kajastab ka armatuuris oleva pöördeid näitava noole jõnksatus. Samas tundub olevat mootoril kenasti jõudu jne.
Mida ma antud valguses ette olen võtnud.
1. Diagnostika - Patrik ja Truumu - OK.
2. Küünlaid vahetanud 2X - 1 kord aasta tagasi ja nüüd eelmine nädal. Mõlemal korral läksid peale täpselt need küünlad mis tehase poolt määratud.
3. Mootori ja käigukasti padjad. Kartsin et ehk on need nagukene pehmed ja vibra kandub keresse. Ei mingit muudatust peale nende detailide vahetamist.
4. Kütusefilter on ka vahetatud. Mitte küll hiljuti. Aasta tagasi. Samas antud porbleem tühikäigu ja kerge vahepealse vibraga oli ka kohe peale kütusefiltri vahetamist.

Rohkem nagu ei oskagi edasi minna.
... -> BMW E34 '92 -> BMW E39 '97 -> Audi A8 '98 4.2 Quattro -> E39 523 '00 -> E60 523 '05 -> F10 523 '11 (http://margus.roo.ee)
Vasta