E34 soojendusega peeglid

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
janz
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 17.02.2004 15:22 57
Asukoht: Harjumaa

E34 soojendusega peeglid

Postitus Postitas janz »

Kas on võimalik e34 -le paigaldada soojendusega peegleid kui tehasest ei pandud kaasa.

Vanal e30 -l oli selline lahe süsteem kus peeglite soojendus hakkas ise automaatselt tööle ja sulatas igasuguse jama sealt 5 minutiga.

Samas mulle tundub et praegu mul juhtmeid sinna peegli juurde ei lähe ja ega neid juhtmeid niisama sinna vedada ka vist ei saa, või saab?
Kasutaja avatar
Charly
Huviline
Postitusi: 509
Liitunud: 08.01.2004 10:27 00
Asukoht: Tallinn, Kristiine

Postitus Postitas Charly »

peeglid sul elektriga liiguvad?
ex-Audi A2, ex-Fleetwood, ex-GT4, ex-944
525 ´94 & Hybrid ´08
56 201 649
janz
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 17.02.2004 15:22 57
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas janz »

liiguvad küll
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

mul peegiltega seoses selline küsimus, et soojendus juhipoolsel ei
funka. Tahaks lahti võtta ja vaadaka kas saan ise midagi parandada seal.
Aint kuidas see värk lahti käib?

Keegi kunagi mainis et lihtsalt jõuga kangutada klaasi serva ja korpuse vahelt :? :shock:
Kasutaja avatar
Charly
Huviline
Postitusi: 509
Liitunud: 08.01.2004 10:27 00
Asukoht: Tallinn, Kristiine

Postitus Postitas Charly »

ma ei ole oma lühukese elu jooksul kohanud ühtki e34, milel el peegel ei oleks koos soojendusega olnud....
ex-Audi A2, ex-Fleetwood, ex-GT4, ex-944
525 ´94 & Hybrid ´08
56 201 649
janz
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 17.02.2004 15:22 57
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas janz »

Kes teab äkki ikkagi on soojendusega peegel, lihtsalt miski kaitse või juhe katki.

Kas keegi teab kus peaks olema vastav kaitse?
alts20
Huviline
Postitusi: 540
Liitunud: 21.03.2004 18:03 10
Asukoht: Jõgeva,Tartu

Postitus Postitas alts20 »

mul ka nagu ei soojenda agha mis moodu nad tööle lähevad kas koos tagaklaasiga ve miskit muud moodi
Arti
Huviline
Postitusi: 898
Liitunud: 17.06.2004 14:14 15
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Postitus Postitas Arti »

ma ei ole oma lühukese elu jooksul kohanud ühtki e34, milel el peegel ei oleks koos soojendusega olnud....
Äkki E36 sama lugu. Mul ka el. peeglid aga soojaks ei lähe.
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

alts20 kirjutas:mul ka nagu ei soojenda agha mis moodu nad tööle lähevad kas koos tagaklaasiga ve miskit muud moodi
koos süütega nagu klaasipesu pihusti soojendusedki.

mis puutub sellese, et kõikidel e34 on soojendus siis minu eelmisel küll polnud. muidugi need võisid ka katki olla nagu praegusel juhipoolne.
Viimati muutis Ragnar, 28.12.2004 16:34 07, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Arvo
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 02.01.2003 15:12 25
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Arvo »

Nu kirjutas:mul peegiltega seoses selline küsimus, et soojendus juhipoolsel ei
funka. Tahaks lahti võtta ja vaadaka kas saan ise midagi parandada seal.
Aint kuidas see värk lahti käib?

Keegi kunagi mainis et lihtsalt jõuga kangutada klaasi serva ja korpuse vahelt :? :shock:
Kui klaasil pragu sees siis suurt parandada pole enam midagi- peegli peale on pressitud õhukesed el juhtivad rajad mis lähevad samuti katki... Kui klaas terve siis tasub sisse piiluda küll... eelnevalt tasub muidugi üle kontrollida kas elekter üldse peeglini jõuab :roll:
E34-l on vist samasugune peegel kui E30-l? Sellisel juhul pole seal jõuga midagi kangutada. Peeglikorpusel on all üks väike auk kust ajad kruvikeeraja sisse ja liigutad seal ühte hooba, sellega vabastad peegliklaasi. Edasi jääb üle ainult ühendused üle kontrollida. Peeglielemendi küljes on veel termolüliti mis võib kah teoreetiliselt otsad anda, sellele pole aga nii lihtne ligi pääseda...
Kasutaja avatar
Joel_H
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 05.08.2003 10:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Joel_H »

Peegli kütte jaoks on toide võetud peegli mootori pealt. Nii, et kui ka ei ole küttega klaase, on võimalik need panna ja vedada mootorite pealt juhtmed. Küttega klaasi hind UM-is on orienteeruvalt 1150.- krooni /tk.
Kasutaja avatar
elukas
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 15.12.2004 16:03 58
Peamine sõiduk: BMW E39 520i
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas elukas »

Arti kirjutas:
ma ei ole oma lühukese elu jooksul kohanud ühtki e34, milel el peegel ei oleks koos soojendusega olnud....
Äkki E36 sama lugu. Mul ka el. peeglid aga soojaks ei lähe.
Palun vastake, kas kõigil E36, millel on elektripeeglid on peegli soojendus ka seal hulgas. Kuidas seda ise kindlaks teha saaksin?
"võimas aur"
Kasutaja avatar
suslik
Huviline
Postitusi: 121
Liitunud: 10.06.2003 11:32 16
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suslik »

khmm. Enda teada on soojendusega peeglid ja veepihustid, siis kui autol on VÄHEMALT välis temp. näidik. Kuna need omavahel seoses, kui temp. mingi null siis hakkavad tööle selle nimi peaks olema Eesti keeles "talvepakett". ja samas on ka selle paketis tavaliselt ka lukusoojendid, kuid viimane ei ole just 100 %.

Vot see minu arvamus
Kasutaja avatar
elukas
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 15.12.2004 16:03 58
Peamine sõiduk: BMW E39 520i
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas elukas »

suslik kirjutas:khmm. Enda teada on soojendusega peeglid ja veepihustid, siis kui autol on VÄHEMALT välis temp. näidik. Kuna need omavahel seoses, kui temp. mingi null siis hakkavad tööle selle nimi peaks olema Eesti keeles "talvepakett". ja samas on ka selle paketis tavaliselt ka lukusoojendid, kuid viimane ei ole just 100 %.

Vot see minu arvamus
Minu pillil seda Välistempetatuuri näidikut igatahes pole.
Viimati muutis elukas, 28.12.2004 16:53 52, muudetud 1 kord kokku.
"võimas aur"
Kasutaja avatar
suslik
Huviline
Postitusi: 121
Liitunud: 10.06.2003 11:32 16
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suslik »

khmm. Enda teada on soojendusega peeglid ja veepihustid, siis kui autol on VÄHEMALT välis temp. näidik. Kuna need omavahel seoses, kui temp. mingi null siis hakkavad tööle selle nimi peaks olema Eesti keeles "talvepakett". ja samas on ka selle paketis tavaliselt ka lukusoojendid, kuid viimane ei ole just 100 %.

Vot see minu arvamus
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

suslik kirjutas:khmm. Enda teada on soojendusega peeglid ja veepihustid, siis kui autol on VÄHEMALT välis temp. näidik. Kuna need omavahel seoses, kui temp. mingi null siis hakkavad tööle selle nimi peaks olema Eesti keeles "talvepakett".
E34-l ei olnud veel talvepaketti lisavarustuses. Peeglid ja muud kütted (pihustid, ukselukk) ei ole ka välistembi anduriga seotud.
Peegleid köetakse alati, kui süüde sees
Pihustitel on oma termotablett ja neid köetakse välistemperatuuril alla 6 kraadi.
Ukselukku siis, kui juhiukse linki suletud keskluku korral vähemalt 3 sekki kergitatud asendis hoida. Samas süttivad salongituled (Innenlichtpaket).
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
elukas
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 15.12.2004 16:03 58
Peamine sõiduk: BMW E39 520i
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas elukas »

Kuida ma kindlaks teen, kas mul on või ei ole peegli soojendust.
"võimas aur"
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

priitv8 kirjutas:
suslik kirjutas:khmm. Enda teada on soojendusega peeglid ja veepihustid, siis kui autol on VÄHEMALT välis temp. näidik. Kuna need omavahel seoses, kui temp. mingi null siis hakkavad tööle selle nimi peaks olema Eesti keeles "talvepakett".
E34-l ei olnud veel talvepaketti lisavarustuses. Peeglid ja muud kütted (pihustid, ukselukk) ei ole ka välistembi anduriga seotud.
Peegleid köetakse alati, kui süüde sees
Pihustitel on oma termotablett ja neid köetakse välistemperatuuril alla 6 kraadi.
Ukselukku siis, kui juhiukse linki suletud keskluku korral vähemalt 3 sekki kergitatud asendis hoida. Samas süttivad salongituled (Innenlichtpaket).
Oskab keegi öelda siis, et kas kõik elektriliselt liigutatavad E34 peeglid on ka soojendusega? Mul nagu ei soojenda. Samas ei soojenda nagu ka veepihusteid kuigi juhtmed sinna lähevad. Mis kaitset kontrollima peaks?
Ukselukusoojendus vist on kallim lisa ja kõigil pole?
Indrek
Kasutaja avatar
suslik
Huviline
Postitusi: 121
Liitunud: 10.06.2003 11:32 16
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suslik »

priitv8 ütles: Peegleid köetakse alati, kui süüde sees

ole hea seleta siis seda kui väljas 20 kraadi sooja ja päike lõõskab....
SIIS EI OLE JU VAJA

Kogemusest tean, et oma E36 oli kui temp oli mingi külm panid käe vastu ja tuntsid kohe kui soe peegel on, kuid suvel ma küll ei tundnud et kuum.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
suslik kirjutas:ole hea seleta siis seda kui väljas 20 kraadi sooja ja päike lõõskab....
SIIS EI OLE JU VAJA
Kui peegel on märg, siis on väga hea, kui vesi sealt pealt ära kuivatatakse. Isegi +20 kraadiga.

Elektriga köetavate peeglite kohta oli siin kunagi (päris pikk) vestlus, kus jõuti ka vist mingite järeldusteni. Kui mahti on, siis otsin ;)

jJanno
Edit: oli mahti otsida: http://www.bmw-club.ee/forum/viewtopic. ... 2223#12223
exTouring
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

Miki-Hiir kirjutas:Ukselukusoojendus vist on kallim lisa ja kõigil pole?
Näiteks 520i E28l on juhiukseluku soojendus, mis töötab siis, kui linki üleval hoida. Näeb salongivalgusest kui küte sisse lülitub -- pinge alaneb nõks ja lamp läheb tuhmimaks. Kesklukku sellel autol pole. Variante on igasuguseid ja sõltub esmaomanikust.
Sõidurõõm
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

huvitav kas see ukseluku soojendus soojendab aint lukuauku või aitab
selle jama vastu kah, et külma ilmaga ukse teed küll lahti aga kinni enam ei õnnestu panna :|
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Nu kirjutas:huvitav kas see ukseluku soojendus soojendab aint lukuauku või aitab
selle jama vastu kah, et külma ilmaga ukse teed küll lahti aga kinni enam ei õnnestu panna :|
Soendusrõngas on ainult ümber lukusüdamiku. Selle teise probleemi põhjuseks on lukukeele stopperi kinnijäämine alumisse asendisse. ise olen WD40-ga lahti saanud, kuna see tõrjub vett.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

hmm oman e34 ja mis valemiga see peegli soojendus sisse lylitatakse? mul küll nagu sise ei lyli, kuigi elektri peeglid. aga kes teab **** 20-30 minutiga oli Peegel puhas küll :P
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Peeglisoendus lülitub koos tagaklaasi soendusega sisse ;)
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

hmm ah et siis niiviisi :D äitäh nüüd tean ka :)
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Postitus Postitas hillarr »

Kas te teete nalja või ei loe.:) Siin on nagu mitu korda juba kirjutatud.

E34 peeglisoendused töötavad 100% kogu aeg kui mootor töötab. Ja just sel põhjusel, et ka suvel tuleb öösel näiteks kondensaat sooja ilmaga peale, mis vaja ära kuivatada. Nii et temperatuur ei puhu mingit pilli.

Peeglisoendus ei sõltu mingist varustuse kombinatsioonist. Kui sul on peeglisoendused, aga ei tööta ja peegli elektriga liikumine ikka töötab, siis viga on peeglis - kas siis on peegli küttekeha õhtal või ei anna küttekeha ühendus lihtsalt kontakti.

Ja soojaks läheb see asi muide väga kiirest. Mõni minut pärast mootori käivitamist on jää sulamismärke näha. Ja läheb ka see peegel piisavalt kuumaks, et väga vabalt käega katsudes aru saada et peegel on kuum.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Viljar_V kirjutas:Peeglisoendus lülitub koos tagaklaasi soendusega sisse ;)
Ei lülitu!
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

ehk oskab keegi kommenteerida:

kuna M3 style peeglitel esineb haru harva peeglisoojendust siis küsimus järgmine- kas annab sinna paigaldada tavalise peegli klaasi, mida saaks siis el. juhtimisega M-i kestast ka toita- ehk teisisõnu- kas tavalist soojendusega klaasi kannatab lõigata M-i mõõtu :roll:

sry kui küsimus tundub loll aga huvitav oleks teada!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

oot seletage nydy see soojenduse asi ära, tagaklaasi soojendus lylitub mul automaatselt välja kui klaas puhas aga vot **** peeglitek ohta ei oska ma yldse öelda, ja klaasi tõmbab mul küll alles siis puhtaks kui olen sisse lylitanud tagaklaasi soojenduse, või pole ma lihtsalt aru saand.
Vasta