e39 katuseraamid

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
alzar
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 10.04.2006 15:01 58
Asukoht: Tartu -Helsingi

e39 katuseraamid

Postitus Postitas alzar »

tervitus foorumlased.pakub huvi e39 2000a bmw universaalkerega autole katuseboxi paigaldamine.mul aga pole katusepeal neid tavalisigi raame.kas nede paigaldamine on väga keeruline?osad kaverid rääägivad et peab isegi laepolstri ära vötma.??
530d -Polex BMWeid...polex sõidurõõmu!!!!
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas leko »

Mul oleks sama küsimus:)
Keegi siis ei oska aidata:D?
Kasutaja avatar
casio12
Huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 09.08.2005 21:19 03
Asukoht: kohila

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas casio12 »

Lauri_R

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas Lauri_R »

nende casio pakutud raamidele pole originaal reelinguid vajagi. Aga kui plaanis panna originaal reelingud, siis vaja need väljast liistud ära võtta, õigesse kohta augud puurima (katusepolster vaja jah ära võtta) ning siis poltidega kinni. Valmidust ei tohiks olla.
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas HrHuu »

Minu e39 touringul on katusel mingid väikesed luugid, kus all keermestatud pesad. Reelinguid samas pole. Ma arvasin, et need on kõigil e39-tel? Kas sinna külge käibki originaal reeling?
Lauri_R

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas Lauri_R »

HrHuu kirjutas:Minu e39 touringul on katusel mingid väikesed luugid, kus all keermestatud pesad. Reelinguid samas pole. Ma arvasin, et need on kõigil e39-tel? Kas sinna külge käibki originaal reeling?
Sinna käivad sellised, nagu casio12 eelpool pakkus. Originaal reelingud sinna ei käi.
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas leko »

samas need pikad mis käivad auto küljega paraleelselt, näevad tunduvalt ägedamad välja :roll:
no offens :)
Tauri_K
Huviline
Postitusi: 2652
Liitunud: 20.08.2008 23:00 36
Peamine sõiduk: F02
Asukoht: Tartu/

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas Tauri_K »

Et orig. reelinguid paigaldada tuleb tõesti laepolster alla lasta kuna muidu sa ei sa lihtsalt polte lahti. Ning kui soovid suusaboxsi siis on sul reelinguid kindlasti tarvis, nende casio omadega sa ei tee midagi kui sul pole orig reelinguid, kuna suusaboxil on poldid teatud kohas ja kui orig.reelinguid all pole ei sa sa neid casio omasid nihutada kusagile kui nad sul ilma orig.reelinguteta kinni on ;)
uudu
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 24.02.2008 15:42 16
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tartu

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas uudu »

Tauri_K kirjutas: Ning kui soovid suusaboxsi siis on sul reelinguid kindlasti tarvis, nende casio omadega sa ei tee midagi kui sul pole orig reelinguid, kuna suusaboxil on poldid teatud kohas ja kui orig.reelinguid all pole ei sa sa neid casio omasid nihutada kusagile kui nad sul ilma orig.reelinguteta kinni on ;)
Sellise teooria järgi peaksid kõid sedaani omanikud katuseboksi kasutamisest suu puhtaks pühkima? :lol:

Vaidleks vastu. Suusaboksi jaoks EI OLE reelinguid tarvis, sest ega suusaboks ju otse reelingute külge ei kinnitu vaid ikka risttalade külge. Reelingud on lihtsalt üks lisakiht auto katuse ja risttalade vahel. Siiamaani kõikidel suusaboksidel mida mina näinud olen, pole mitte poldi augud vaid pikkupidi sooned, nii et kinnituste asukoht on muudetav boksi enda küljest. Seega talade vahekaugus võib mingites üsna mõistlikes piirides varieeruda.
Endal mul on E39 universaalil thule fixpoint kinnitusega talad (analoogsed casio12 pakutavatele) ja sinna peale olen saanud kinnitada kõike mida vaja, nii suusabokse kui rattahoidjaid ilma ühegi probleemita.
Lauri_R

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas Lauri_R »

eelnevale jutule tõestuseks:
Pilt

Pole küll box, kuid põhimõte sama.
ermoe39
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 13.06.2007 12:07 51
Asukoht: Tallinn

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas ermoe39 »

Reelingute paigaldus keeruline ei ole. Laepolstri eemaldamine on aega nõudev, palju vaja kruvisid keerata ja erinevaid detaile eemaldada ning pärast see kõik veel tagasi panna. Omaette teema on veel katuseluugiga autod. Peale reelingute on vaja veel uued värvitud liistud nende alla. Tagavara tüübleid oleks hea varuda, sest osad kipuvad katki minema.
ermoe39
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 13.06.2007 12:07 51
Asukoht: Tallinn

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas ermoe39 »

Hea oleks Googelda seda lauset, leiab paigaldus õpetuse: BMW Parts and Accessories - Installation Instruction Retrofit kit for roof railing for BMW 5 Series touring (E 39/2).
ermoe39
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 13.06.2007 12:07 51
Asukoht: Tallinn

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas ermoe39 »

Kasutaja avatar
Noosik
Huviline
Postitusi: 396
Liitunud: 06.06.2011 02:02 52
Peamine sõiduk: CLS55 AMG W219 & 730 E65
Asukoht: Valgamaa

Re: e39 katuseraamid

Postitus Postitas Noosik »

hakkasin mõtlema reelingute eemaldamsiest oma autol, kuid algselt arvasin et need käivad külge lihtsalt klõpsti ja korras, et seal pole mingeid auke otseselt katuse sees.
DIY juhend olemas ilusti siin.
http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... st22210362
aga sellet tekkis küsimus, on keegi siinsetest reelingud eemaldanud oma autolt ja kuidas lõpptulemus jäi, ja kuidas kinni lappisite need augud mis sellest protseduurist jäid.
Et reelingu kinnitus kohtadele tuleb terve see pikk liist peale osta, nagu see on seal ilma reelinguta touringutel, jah? ning kui kerge ja efektiivne on selle liistu vahetus ja püsima jäämine aastatest tingitd kulumisele ja saastale, nende aukudega mis salongi lähevad peaks ok olema kui need samamoodi kinni keerata na DIY`s näitas?

Seal näha joonis
http://parts.bmwofsouthatlanta.com/show ... ct=1313300
Vasta