E38 roolilukk jumpsib...

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
bmw725td
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 06.11.2009 22:40 45

E38 roolilukk jumpsib...

Postitus Postitas bmw725td »

Tere!
Mure siis järgmine. Mul käis rool korra maha, mõni päev peale seda hakkas roolilukk jamama. Kas see võib kuidagi seotud olla või on roolilukk ise otsi andmas? On kellelgi kogemusi??
Praegu ei saa roolilukku muidu maha, kui tuleb rooli korralikult kahele poole rammida. Mitte niisama loksutada, aga tõsiselt rammida ikka... Kusjuures võtit saab keerata peaaegu esimesse asendisse.
Milles võib asi olla, milline võib lahendus olla ja palju võib see maksma minna??
Tänud mõistliku infi eest juba ette!!!
Kasutaja avatar
Trionic
Huviline
Postitusi: 1106
Liitunud: 18.11.2005 20:30 31
Asukoht: Tallinn

Re: E38 roolilukk jumpsib...

Postitus Postitas Trionic »

Kui süüte-,rooliluku kinnitustes lõtke pole,asu ruttu uut rooli-,süütelukku otsima.Ise elasin mõni aasta tagasi sarnase jama läbi(mu masinal on e38`ga samane lukusüsteem),kui pesulavend autot käivitades(võtit keerates) ei vabastanud eelnevalt käega rooli ning keeras jõuga masina käima.

Hiljem ei vabanenud enam roolilukk ja ka süütelukk ei keeranud normaalselt.Kuidagi nikerdasin südamiku välja ja mehaaniliste abivahenditega roolikuku mingisse X-asendisse,et pesulast minema :evil: sõita saaks.Lukumehanismis(rooli omas) olid purunenud mõned silumiindetailid(nagu hiljem selgus) ja ka lukusüdamik oli taastamiskõlbmatu(jälle see neetud silumiin).

Esimese hankisin romulast,teise UM`st.
Arvatavasti su masinal rooli eemaldades-paigaldades oli mingil hetkel roolisammas lukus ja jõuga rooli polti(mutrit) kinni(lahti) keerates juhtus lukumehanismis midagi sarnast,kui minu masinal.
52 72 989
Kasutaja avatar
bmw725td
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 06.11.2009 22:40 45

Re: E38 roolilukk jumpsib...

Postitus Postitas bmw725td »

Aitüma Trionic!!
Eks rooli maha võttes sai roolilukku kasutatud küll jah(:!
Mida hinna kohta ütled?
Kasutaja avatar
Trionic
Huviline
Postitusi: 1106
Liitunud: 18.11.2005 20:30 31
Asukoht: Tallinn

Re: E38 roolilukk jumpsib...

Postitus Postitas Trionic »

Kogu see roolisamba ümber käiv kolakas oli odav- alla tonni maksin vist.Süüteluku südamikku tahtsin põhimõtteliselt UUT,et vältida ootamatuid tõrkeid tulevikus.Oem võtmekomplekti tahtsin säilitada.
Esinduses on nende lukkude-võtmetega teadupärast keeruline ja -aeganõudev.Nädal-paar läks Interpoli kaudu minu- ja masina taustainfo saamiseks + luku tellimiseaeg ja paigaldus AINULT esinduses.Hinda näed,kui huvitab UM`i kodukalt-realOM`st.

PS:Mina olin sunnitud terve roolisamba autost eraldama,et võimalikult väheste kahjudega roolilukku kätte saada,
52 72 989
Vasta