E32 pöörded ja lambda

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
lyydik
Huviline
Postitusi: 576
Liitunud: 25.07.2007 14:51 47
Peamine sõiduk: Subaru Outback
Asukoht: Tartu. Kivilinn
Kontakt:

E32 pöörded ja lambda

Postitus Postitas lyydik »

käisin täna oma e32 730 92a. v8 ga. tehnilisel kotrollil ülevaatus punktis ja üks suur viga mis seal oli masin ei hoia pöörteid ühtlaselt paigal ja lambda näitaja oli punane, milles võib probleem olla, kas üks lambdatest vigane või läbi või probleem muus, sest mootor töötab ka veidi ebaühtlaselt, eriti külmalt
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Postitus Postitas Rain. »

Kui pöörded kõiguvad, siis kontrolli kindlasti üle karterituulutus membraan.
Lambda vea puhul soovitan sul diagnostikasse minna, näitkes truumu juurdu, saad võibolla teada, miks lambda viga üldse tekkinud on.
Kasutaja avatar
lyydik
Huviline
Postitusi: 576
Liitunud: 25.07.2007 14:51 47
Peamine sõiduk: Subaru Outback
Asukoht: Tartu. Kivilinn
Kontakt:

Postitus Postitas lyydik »

tänks nõuande eest ja ma arvan ka et diagnostikat on ikka vaja ega muidu vist ise sotti ei saa
Kasutaja avatar
-metallica-
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 24.12.2008 17:26 21
Asukoht: rapla

Re: E32 pöörded ja lambda

Postitus Postitas -metallica- »

mul ka käima pannes pöörded kõiguvad kuid paar minutit käib siis kaod kõikumine ära samas satub kuidagi bensiin karterisse,kas ka lambda ebaühtlane töö?
tark ei torma!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E32 pöörded ja lambda

Postitus Postitas teet82 »

Lambda näit heitgaasianalüsaatoril ja lambda andur on kaks eri asja. Esimine on nn. lambda factor ehk õhu ja kütuse suhe segus. Ühe kilogrammi kütuse põlemiseks on vaja 14,7kg õhku. Kui see suhe on täpselt paigas, siis heitgaasianalüsaator näitab 1,000. Kui aga näitab näiteks 1,1 siis on õhku 10 protsenti rohkem kui vaja ja segu on lahja. Kui näitab 0,9000, siis on õhu puudujääk, ning segu rikas.. jne.
Otseselt lambda anduri veale see näit kuidagi ei vihja, võimalikke põhjuseid on teisigi ;)
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Vasta