E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas martin471 »

Esisillas on vahetatud paralleelvarras koos otstega ja õõtsadel lõtkusid sees ei ole. Tagasilla suured puksid tundusid aga liialt loksuvat. Kas kellelgi on sama autoga sellist probleemi esinenud? Üks targem mees UM-ist teadis rääkida, et E38-l pole eriti neid pukse vahetatud, hakkasingi siis kahtlema, et kas nende viga saab üldse olla.
einar
Huviline
Postitusi: 1406
Liitunud: 08.06.2004 12:54 03
Asukoht: tartu

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas einar »

Äkki oleks lihtsam auto kuskil pädevamas kohas tõstukile ajada ning silladetailide seisukord üle kaeda...
Tel 5015578.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas martin471 »

einar kirjutas:Äkki oleks lihtsam auto kuskil pädevamas kohas tõstukile ajada ning silladetailide seisukord üle kaeda...

Olen ise neid silladetaile vist juba põhjalikumalt kontrollinud kui seda paljudes remondikohtades tehakse :) Ainukese asjana tuvastasingi veidi vedelavõitu tagasilla abiraami puksid. Huvitab lihtsalt, et kas on veel detaile, mis oleks võinud minul kahe silma vahele jääda ja et kui tihti siis ikkagi on E38-l nende pukside vahetust ette tulnud.
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas BMW POWER »

Üldiselt neid pukse ei vahetata, rehvid on korralikud ? sillastend tehtud ja õieti ? jn.
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas martin471 »

Kusjuures sillastend ei ole tõesti tehtud. Mõtlesingi, et kumba enne teha, kas vahetada puksid või teha stend. Kui teen stendi enne ja pärast ikkagi puksid ka vaja vahetada, siis tuleb pärast pukside vahetust ju sillastend uuesti teha. Eks ajan auto vist veel korra tõstukile ja vaatan puksid kriitilise pilguga üle. Sillastend tuleb ju anyway teha.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas martin471 »

Sild tundus küll kuidagi vedelalt all olevat, aga nüüd said suured puksid ka visuaalselt kontrollitud. Paistab, et need on siiski terved. Järgmine samm on sillastend ja kui see ka ei aita, siis ma enam ei tea, mis saab...
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas Alari. »

Visuaalselt sa nuud kull kindlaks ei tee kas see puks on korras v mitte.Tasub käia pädevaskohas kontrollis.Ei maksa see sulle ka midagi väga ulmelist.
Suurte tagasillapukside kulumisastet saab näha ka tagasilla kalde reguleervardast.Kui see ikka juba suht lopupool siis on ka varsti puksid läbi.
Nii huvipärast kusin,et kas rattalaagrid ikka loksuvabad?Igasugune väike loks seal m6jutab auto käitumist.(tosta tungiga ules ja loksuta ratast igas suunas)
Kui need ka korra siis arvan,et lihtsalt sild on nii konrkeetselt paigast ära.
Ja suuremates firmades tehakse ka eelnev sildade korrasoleku kontroll.Juhul,kui seal midagi ikka läbi on siis keegi sult selle kontrolli eest raha ei kusi ja sillareguleerimine on sul omal vastutusel.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas martin471 »

freddy21 kirjutas:Visuaalselt sa nuud kull kindlaks ei tee kas see puks on korras v mitte.Tasub käia pädevaskohas kontrollis.Ei maksa see sulle ka midagi väga ulmelist.
Suurte tagasillapukside kulumisastet saab näha ka tagasilla kalde reguleervardast.Kui see ikka juba suht lopupool siis on ka varsti puksid läbi.
Nii huvipärast kusin,et kas rattalaagrid ikka loksuvabad?Igasugune väike loks seal m6jutab auto käitumist.(tosta tungiga ules ja loksuta ratast igas suunas)
Kui need ka korra siis arvan,et lihtsalt sild on nii konrkeetselt paigast ära.
Ja suuremates firmades tehakse ka eelnev sildade korrasoleku kontroll.Juhul,kui seal midagi ikka läbi on siis keegi sult selle kontrolli eest raha ei kusi ja sillareguleerimine on sul omal vastutusel.
Aga kuidas neid suuri pukse siis kontrollida tuleb kui mitte visuaalselt? Täna käisingi neid kusjuures UM-is kontrollimas. Tavaliselt tuleb neil südamik lahti (metallosa siis kummi seest), aga minul olid täiesti korras. Ainukse asjana tuli välja, et mõlemate tagumiste ülemise õõtsade (bumerangide) šarniirid lõtkuvad. See aga ei tohiks väga tunda anda, sest nendel on kogu aeg suur pinge peal. Nüüd vahetan need õõtsad ära ja siis teen sillastendi, ehk saab heaks.

Kusjuures tundub ka, et roolikarbis on liialt suur lõtk. Kas karpi kuskilt peale ei saa keerata? Iseenesest oleks mul teine karp ka võtta, aga reguleerimine oleks oluliselt lihtsam töö kui karbi vahetus.
Kasutaja avatar
ändi
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 03.11.2006 21:16 26
Peamine sõiduk: X3
Asukoht: Autodoonor
Kontakt:

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas ändi »

Kas pendelhoova puksi oled kontrollinud?Roolikarbil on pealekeeramise võimalus olemas ja olen ise ka seda katsetanud aga minu meelest tulemust sealt ei tulnud.Esindusest saab taastatud karbi 1000euri eest.
tel 529 0267
730d ex,728 ex, E39ex, E53 ex
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas martin471 »

ändi kirjutas:Kas pendelhoova puksi oled kontrollinud?Roolikarbil on pealekeeramise võimalus olemas ja olen ise ka seda katsetanud aga minu meelest tulemust sealt ei tulnud.Esindusest saab taastatud karbi 1000euri eest.
Esisild on praeguse seisuga täiesti tihe, šarniirid ja rooliotsad on kõik korras, nii ka paralleelvarras. Karpi ma ostma ei hakkaks, kuna see on võtta ühe avariilise masina pealt ja tasuta. Selle sama masinaga olen ise ka enne avariid sõitnud ja see püsis väga hästi teel, seega ei saa karbil miskit viga olla (kui just avariiga kannatada ei saanud). Ei lähe küll teemasse, aga kui kellelgi 98 aasta 730d juppe on vaja, siis võib julgelt küsida :D
Kasutaja avatar
vare271
Huviline
Postitusi: 1877
Liitunud: 21.04.2008 21:18 23
Asukoht: Viljandi mk.

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas vare271 »

ändi kirjutas:Kas pendelhoova puksi oled kontrollinud?Roolikarbil on pealekeeramise võimalus olemas ja olen ise ka seda katsetanud aga minu meelest tulemust sealt ei tulnud.Esindusest saab taastatud karbi 1000euri eest.
Kuidas see roolikarbi pealekeeramine täpsemalt käib?
Kasutaja avatar
ändi
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 03.11.2006 21:16 26
Peamine sõiduk: X3
Asukoht: Autodoonor
Kontakt:

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas ändi »

Roolikarbi peal on üks polt ja üks kontramutter.Mutri keerad lahti ja siis kuuskandiga keerad seda polti.
tel 529 0267
730d ex,728 ex, E39ex, E53 ex
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas martin471 »

ändi kirjutas:Roolikarbi peal on üks polt ja üks kontramutter.Mutri keerad lahti ja siis kuuskandiga keerad seda polti.
Okei, katsetan mingi aeg järgi. Roolilatiga olen seda proovinud, liiga palju keerates kippus ainult rool raskeks minema.
Kasutaja avatar
vare271
Huviline
Postitusi: 1877
Liitunud: 21.04.2008 21:18 23
Asukoht: Viljandi mk.

Re: E38 ujub teel, kas tagasilla suured puksid?

Postitus Postitas vare271 »

Kuskohast peaks sellele roolikarbile lähenema? See on ikka väga piiksus kohas.
Vasta