e38 hüdro pagasiluuk

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Rxx
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 03.08.2010 22:39 12
Peamine sõiduk: E39 530D

e38 hüdro pagasiluuk

Postitus Postitas Rxx »

Tervist. Nimelt asi selline ,et sai hakatud enda e38-le seda külge pookima. Pump, silinder paigas, kaitsmed paigas, lüliti luugi küljes olemas. Moodul olemas. Nüüd olekski vaja abi ,et kuhu peab veel ühendama , nagu ma olen aru saanud peab kaks juhet General Modulisse veel minema kindalaeka alla ? Ning kuhu peab ühendama, luugi külge nüüd juurde pandud lüliti ?

Tänud ette , kui keegi oskab vastata !
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4360
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: e38 hüdro pagasiluuk

Postitus Postitas PeeterA »

Vaata WDS-st järgi. Seal on elektriskeem olemas.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: e38 hüdro pagasiluuk

Postitus Postitas Sulev »

Tilt switchi ka panid luugi külge(luugi asendi andur). Kere moodulisse läheb K-bus ja keskluku mootori juhtumimine. Keskluku mootori ka lisasid luugile.
Kasutaja avatar
Rxx
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 03.08.2010 22:39 12
Peamine sõiduk: E39 530D

Re: e38 hüdro pagasiluuk

Postitus Postitas Rxx »

Ühesõnaga soft closega koos ei saa hüdrot kasutada ? Peab eraldi mootori panema ?
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: e38 hüdro pagasiluuk

Postitus Postitas Sulev »

Rxx kirjutas:Ühesõnaga soft closega koos ei saa hüdrot kasutada ? Peab eraldi mootori panema ?
Saab ikka ja töötab ka ilma selleta. Kui mina ehitasin siis tõstsin kogu süsteemi üle, isegi mõtlemata mis olukorras seda seal luugi sees vaja on. :roll: S316A lisa loetelus on see sees.
Kasutaja avatar
Rxx
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 03.08.2010 22:39 12
Peamine sõiduk: E39 530D

Re: e38 hüdro pagasiluuk

Postitus Postitas Rxx »

S316A pole WDS-i järgi olemaski :D

Ühesõnaga mul peaks peale kaldeanduri kõik paigas olema. Ma nüüd uurisin vanu jooniseid , kus tuleb siis juhtmed kui hüdroluuki pole, ning tegi asja selgemaks. Küsimus veel ,et kas peab ka autot kodeerima pärast ?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4360
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: e38 hüdro pagasiluuk

Postitus Postitas PeeterA »

WDS-s pole lisavarustuse koodidega midagi tähistatud. Õpi seda kõigepealt korralikult kasutama.
Luugi hüdraulika ühendusplaan on seal ilusti olemas.

Luugi sisse minev mootor, mis varda abil luugi sulguri avab on ilmselt turvalisuse mõttes.
Kui soft-close ajam(E38-l standardis) ära kooleb, siis peab miski muu luugi sulguri avama. Hüdraulika rakendub luugi avamiskäsul ju koheselt maksimumrõhuga. Ma ei kujuta ette, mis siis juhtub, kui pump kinnise luugiga tööle hakkab :mrgreen:
Enda masinale panin kah hüdr. luugitõstuki. Samuti läks luugi sisse ka sulguri avamismootor, kuid ma pole viitsinud sellele veel elektrit järgi ühendada. Senimaani soft-close ajam avab-sulgeb ilusti luuki.

Kodeerimise vajadus võib tekkida siis, kui sul on enne '99 mudeliaastat toodetud isend. Mina pidin panema oma '97 a. masinale uuema keremooduli, kuna algupärasega puldist luuki tõstma-langetama ei saanud panna.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: e38 hüdro pagasiluuk

Postitus Postitas Sulev »

Õnneks hüdrosüsteemil on ülerõhuklapp peal, nii et kui luuk ei avane mehhaanilise rikke tõttu siis lülitub süsteem välja.
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: e38 hüdro pagasiluuk

Postitus Postitas coley »

PeeterA kirjutas: Ma ei kujuta ette, mis siis juhtub, kui pump kinnise luugiga tööle hakkab :mrgreen:
Väga lihtne - alumine käpp mis hoiab seda hüdraulikaga luugi amorti lükatakse kõveraks. Selle eest avaldan kiidusõnu oma auto eelmisele omanikule. :(
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: e38 hüdro pagasiluuk

Postitus Postitas coley »

Teen mõni päev valges ilusa pildi ja video sellest kuidas see ülerõhkuklapp õigel ajal ei töötanud! :)
Vasta