E38 725tds ei käivitu. Palun abi!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Karin20
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 05.01.2016 08:58 22

E38 725tds ei käivitu. Palun abi!

Postitus Postitas Karin20 »

Tere.
Auto seisis kaks nädalat väljas. Auto läks ilusti käima, kuid sóidu aeg suri korduvalt välja. Järgmine päev panin uuesti käima ning käis ilusti, aga kui puhurid tööle panin siis hakkas mootor välja surema jälle. Jätsin auto seisma ning proovisin käima panna, kuid mootor nagu lagises peal vms ja ei láinud. Tundus nagu ei saaks kütust kätte. Vahetasime kütusefiltri ära ning etteandepumba kuid ikka ei käivitu. Kütus on ka sees normaalne. Kõrgsurvepump om ka korda tehtud. Olen paljude käest uurinud, mis võiks viga olla, aga keegi ei oska aidata. Palun abi!!! :)
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: E38 725tds ei käivitu. Palun abi!

Postitus Postitas porku »

Karin20 kirjutas:Tere.
Auto seisis kaks nädalat väljas. Auto läks ilusti käima, kuid sóidu aeg suri korduvalt välja. Järgmine päev panin uuesti käima ning käis ilusti, aga kui puhurid tööle panin siis hakkas mootor välja surema jälle. Jätsin auto seisma ning proovisin käima panna, kuid mootor nagu lagises peal vms ja ei láinud. Tundus nagu ei saaks kütust kätte. Vahetasime kütusefiltri ära ning etteandepumba kuid ikka ei käivitu. Kütus on ka sees normaalne. Kõrgsurvepump om ka korda tehtud. Olen paljude käest uurinud, mis võiks viga olla, aga keegi ei oska aidata. Palun abi!!! :)
Kui on võimalus siis lükka sooja garaazi ja hoia seal üks tükkaega teda.

Kui mootor käib ilusti ringi aga käima ei lähe (nagu kütte näljas oleks) siis diisli puhul võib viga olla pihustites.

väga halb näide aga võimalus käima saada (pihusti vea puhul) on selline et lase nt brakecleanerit õhufiltri vahelt sisse.

vana diisli puhul võib muidugi neid vigasid oi kui palju olla miks käima ei lähe.
paradiisivares
Huviline
Postitusi: 409
Liitunud: 06.05.2008 18:21 46
Peamine sõiduk: GMC Yukon Denali

Re: E38 725tds ei käivitu. Palun abi!

Postitus Postitas paradiisivares »

Cooler võib kinni olla. Selliste külmadega jäätub coolerisse tekkinud kondentsvesi ära. Muidugi peale pumba ja filtri vahetust on ilmselt õhk ka süsteemis sees. Keera pihustitesse minevad kütuse torud natuke lahti ja käia õhk välja. Kui ikka ei käivitu, kisu coolerist minev õhutoru enne sl kollektorit lahti ja proovi siis. Muidugi kui küte külmunud, võib filtri vahetusest vähe kasu olla......toludes kuskil klimp ees ja aitab ainult soe garaaz. Mina olen külmaga valanud paagitäie kütuse kohta 300 ml tehnilist piiritust paaki, see ei lase küttel süldiks minna ja ühtlasi seob ka paaki tekkinud vee ära.
there is no replacement for displacement
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: E38 725tds ei käivitu. Palun abi!

Postitus Postitas porku »

paradiisivares kirjutas:Cooler võib kinni olla. Selliste külmadega jäätub coolerisse tekkinud kondentsvesi ära. Muidugi peale pumba ja filtri vahetust on ilmselt õhk ka süsteemis sees. Keera pihustitesse minevad kütuse torud natuke lahti ja käia õhk välja. Kui ikka ei käivitu, kisu coolerist minev õhutoru enne sl kollektorit lahti ja proovi siis. Muidugi kui küte külmunud, võib filtri vahetusest vähe kasu olla......toludes kuskil klimp ees ja aitab ainult soe garaaz. Mina olen külmaga valanud paagitäie kütuse kohta 300 ml tehnilist piiritust paaki, see ei lase küttel süldiks minna ja ühtlasi seob ka paaki tekkinud vee ära.
Ma olen viimased kaks aastat ainult statoili kasutanud ja pole ka süldiks läinud.

Aga jah kõige kavalam oleks sooja kohta vedada mis iganes külmunud asi sulab seal mõne aja möödudes lahti. Kui korralik kütus sisse tankida ja viga enam ei kordu siis on hästi, kui kordub siis kas külmus jälle midagi ära või on viga mõnes detailis mis ei taha kuidagi külmaga koostööd teha,

Omast kogemusest tean et esimeste külmadega on tavaliselt aku mis järgi annab, siis eelsüüteküünlad ja siis pihustid.

Kütust ei toonud siinkohal välja sest iga normaalne tanklakett hakkab talvist kütust juba enne külma tulekut müüma. (ja kuna mul läheb umbes paagitäis nädala kohta siis ei jää vana kütus külmani sisse ka)
Vasta