E38 muusika

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Röövlind
Huviline
Postitusi: 135
Liitunud: 06.02.2006 20:35 14
Asukoht: Eesti,Järvamaa/Norra,Moss

E38 muusika

Postitus Postitas Röövlind »

Hetkel jääb autos muusikat kuulates natuke bassist puudu ja seepärast plaan siis panna niiöelda supakas.Aga kuna autos originaal makk+tv siis ei oska seda kuhugi järele pista.Äkki oskab keegi aidata
735 E38
Kasutaja avatar
inzzz
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 03.06.2007 12:29 16
Peamine sõiduk: BMW 535d 2005
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas inzzz »

terv.
tagumistele kõlaritele see vahele Link
plussi ja miinuse aku pealt võimendisse.
simple

inz.
e61 535d 200kw


See, et sõidan teatud kolme tähelise automargi teatud seeriaga, ei tee veel minust rullnokka.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ähh, osta omale korralik woofer ja ühenda kõlarijuhtmete külge.
Nt neil on kõigil olemas nii low (line-in) kui ka high (speaker) level input:
http://www.akaabel.ee/?tkg=231&tkt=1063
http://www.akustika.ee/pood/index.php?GID=149
http://www.caraudio24.de/Subwoofer/Blau ... 15156.html
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
exlusive
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 09.01.2008 16:22 37
Asukoht: viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas exlusive »

750ILA exlusive 99a www.album.ee/armering
Kasutaja avatar
Röövlind
Huviline
Postitusi: 135
Liitunud: 06.02.2006 20:35 14
Asukoht: Eesti,Järvamaa/Norra,Moss

Postitus Postitas Röövlind »

Suured tänud nõuandjatele :D
735 E38
Kasutaja avatar
marioe32
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 30.12.2007 00:11 11
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas marioe32 »

maasu2 kirjutas:terv.
tagumistele kõlaritele see vahele Link
plussi ja miinuse aku pealt võimendisse.
simple

inz.

AKU PEALT EI TOHI MIINUS KLEMMI VÕTTA ,miinus tuleb võtta kerest... Võin tegemisel aidata.
BMW E38 730I
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

marioe32 kirjutas:
maasu2 kirjutas:terv.
tagumistele kõlaritele see vahele Link
plussi ja miinuse aku pealt võimendisse.
simple

inz.

AKU PEALT EI TOHI MIINUS KLEMMI VÕTTA ,miinus tuleb võtta kerest... Võin tegemisel aidata.
Miks siis ei tohi? Ma olen alati proovinud nii teha ja siiani parima helipildi saanud just nii.
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
inzzz
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 03.06.2007 12:29 16
Peamine sõiduk: BMW 535d 2005
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas inzzz »

marioe32 kirjutas:
maasu2 kirjutas:terv.
tagumistele kõlaritele see vahele Link
plussi ja miinuse aku pealt võimendisse.
simple

inz.

AKU PEALT EI TOHI MIINUS KLEMMI VÕTTA ,miinus tuleb võtta kerest... Võin tegemisel aidata.

terv.
keegi ei ole kuskil keelanud sedasi teha. lihtsalt kerest võtta on lihtsam, kuna ei pea teist kaablit vedama. plussil peab igaksjuhuks kaitse ka aku juures olema.

inz.
e61 535d 200kw


See, et sõidan teatud kolme tähelise automargi teatud seeriaga, ei tee veel minust rullnokka.
Kasutaja avatar
marioe32
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 30.12.2007 00:11 11
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas marioe32 »

maasu2 kirjutas:
marioe32 kirjutas:
maasu2 kirjutas:terv.
tagumistele kõlaritele see vahele Link
plussi ja miinuse aku pealt võimendisse.
simple

inz.

AKU PEALT EI TOHI MIINUS KLEMMI VÕTTA ,miinus tuleb võtta kerest... Võin tegemisel aidata.

terv.
keegi ei ole kuskil keelanud sedasi teha. lihtsalt kerest võtta on lihtsam, kuna ei pea teist kaablit vedama. plussil peab igaksjuhuks kaitse ka aku juures olema.

inz.
Ei ole keelatud??? Nalja teed või on olnud juhuseid kus aku on paugu teinud ,ega ma niisama ei öelnud seda. Ma ka kunagi panin niimoodi ja kui A-soundi läksin makki paigaldama sõimati nägu täis...
BMW E38 730I
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

marioe32 kirjutas:
maasu2 kirjutas:
marioe32 kirjutas:
AKU PEALT EI TOHI MIINUS KLEMMI VÕTTA ,miinus tuleb võtta kerest... Võin tegemisel aidata.


terv.
keegi ei ole kuskil keelanud sedasi teha. lihtsalt kerest võtta on lihtsam, kuna ei pea teist kaablit vedama. plussil peab igaksjuhuks kaitse ka aku juures olema.

inz.
Ei ole keelatud??? Nalja teed või on olnud juhuseid kus aku on paugu teinud ,ega ma niisama ei öelnud seda. Ma ka kunagi panin niimoodi ja kui A-soundi läksin makki paigaldama sõimati nägu täis...
mis vaheon kas võtad akult või kerelt miinuse? :D Umbes sama,et mis vaheton kas võtan geneka alt+ või aku pealt :D Naljatilgad.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Postitus Postitas PeeterA »

marioe32 kirjutas: Ei ole keelatud??? Nalja teed või on olnud juhuseid kus aku on paugu teinud ,ega ma niisama ei öelnud seda. Ma ka kunagi panin niimoodi ja kui A-soundi läksin makki paigaldama sõimati nägu täis...
Ju neil oli siis lihtsalt **** tuju parasjagu. Mingit mõistlikku põhjendust sa nende käest ju ei kuulnud, miks aku peaks sellisel juhul plahvatama.
tel. 51 949 859
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

PeeterA kirjutas:
marioe32 kirjutas: Ei ole keelatud??? Nalja teed või on olnud juhuseid kus aku on paugu teinud ,ega ma niisama ei öelnud seda. Ma ka kunagi panin niimoodi ja kui A-soundi läksin makki paigaldama sõimati nägu täis...
Ju neil oli siis lihtsalt **** tuju parasjagu. Mingit mõistlikku põhjendust sa nende käest ju ei kuulnud, miks aku peaks sellisel juhul plahvatama.
Mis mõttes mõistlikku? Aku laadimisel eraldub ikka väga plahvatusohtlikke gaase :) Ja kui sa seal hakkad sädet lennutama, siis ... küllalt on akusid pilbasteks lastud. Soovitatakse ka mitte suitsetada selle tegevuse käigus.
Loomulikult on soovitav plussklemm aku külge panna (kui eraldi + klemmi välja toodud pole - BMW'l on) ning miinusklemm võimalikult kaugele keresse. Just selles järjekorras. Ja lahti võttes enne kere küljest juhe lahti ja siis aku küljest.
Pilt
Vastasel juhul võib tulemus olla selline:
Pilt
Indrek
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Kusjuures Indreku jutton päris huvitav isegi, samas mina korraldanud küll ja küll sädemeid oma elu jooksul aku juures ja pole veel miskit juhtunud :) .
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

See käib käivitamise kohta. Aga kui ühendused on korralikud naga nad helitehnikal olema peaks siis soovitatakse just võtta aku pealt nii + kui-. Sellega vähenevad oluliselt häired ja kõrvaline müra helisüsteemis. Oli juhus kui ei saanud vilinast lahti autoga sõites. Pandi vahele isegi mingi filter. Peale juhtmete ühendamist aku külge, vilin kadus. Alati tuleb panna + klemmi juurde ka kaitse. Spetsiaalseid kaitsmeid on müüa. Kaitse tuleb valida helisüsteemile vastava peakaitsme väärtusest üldjuhul 0,5 amprit suurem. See hoiab turvalisena vaid vooluahelat kuni võimendini. Muide enamus BMW-des asub aku pakiruumis ja seega soovitan soojalt võtta ka - ots sealt juhtmega. Ega ilmaasjata ei kasuta korralikud süsteemid kullatud ühendusi nii RCA-del kui ka toitel. Kui paned sinna kilukarbid lärtsuma siis võib ka toite tagatuledest võtta :) Kuid siiski nii ei tehta. Ja seda, et ei tohi võtta akupealt, ei saa kuidagi põhjendada.
E 39 535 1997.a.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

kollerimees kirjutas:See käib käivitamise kohta.
Ma rääkisin jah pigem üldiselt aku juures sädelevate klemmidega mängimisest.
Audio jaoks olen ise ka akuklemmide poltide alla juhtmed vedanud, kaitse muidugi vahele ikka.
Indrek
Vasta