K: e32 730 V8 Täissünt- või poolsüntõli ?!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
raidoraido
Huviline
Postitusi: 205
Liitunud: 02.07.2010 12:51 36

K: e32 730 V8 Täissünt- või poolsüntõli ?!

Postitus Postitas raidoraido »

Küsimus siis targematele onudele :) Oskab keegi nõu anda kuidas teha kindlaks mis õli mootoris on, kas täissünt või poolsünt, et äkki on mingid omadused mõlemil kuidas kindlaks teha. Ntks kui korgi avan ja sealt pealt näpuga õli katsun, jääb näpp selline pruun kui laiali hõõruda, omast kogemusest teise autoga, millel poolsünt sees, nagu sellist asja pole olnud .
Lugu siis järgmine, tablool kirjas, et low engine oil ja ma ei tea mis õli seal sees on kas täis või pool, ja eelmine omanik ka ei mäleta, hetkel pole võimalik täis õlivahetust ka teha kuna olen soomes, tahaks lihtsalt õli juurde valada, a ei tea mida valada. Kuskilt olen kuulnud et kui täissündile poolsünti juurde valada siis pidi sülti minema, või siis vastupidi.
Vb jutt keeruline, a loodan et saite point-ile pihta mida mõtlen :)

Suured tänud ette :)
---Bensiiniga pestakse pintsleid, diisel teeb jõudu--- 2.5 TDSA
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: K: e32 730 V8 Täissünt- või poolsüntõli ?!

Postitus Postitas fiziks »

ei usu, et seda piisavalt täpselt kindlaks teha saab kuidagi, mis sorti vana möke sul seal sees on :D

kui ei tea, siis pannakse ikka poolsünti sisse (juurde) vajaduse korral. kuigi noh, vaevalt et midagi ka juhtub kui täissünti sinna lisad. ei ole nagu kuulnud ka, et täis ja pool omavahel segades mingi erilise katastroofi korraldaks, aga eks selle koha pealt on siin kindlasti minust targemaid...
Peeter_S
Huviline
Postitusi: 1129
Liitunud: 29.04.2010 00:01 43

Re: K: e32 730 V8 Täissünt- või poolsüntõli ?!

Postitus Postitas Peeter_S »

Katastroof tekib siis, kui täis- või poolsünteetlist õli segada mineraalõliga. Poolsünteetilise ja sünteetilise õli segamisel ei juhtu midagi.
Kasutaja avatar
raidoraido
Huviline
Postitusi: 205
Liitunud: 02.07.2010 12:51 36

Re: K: e32 730 V8 Täissünt- või poolsüntõli ?!

Postitus Postitas raidoraido »

tänud :)
---Bensiiniga pestakse pintsleid, diisel teeb jõudu--- 2.5 TDSA
Vasta