725TDS vibratsioon linnakiirusel

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

725TDS vibratsioon linnakiirusel

Postitus Postitas PeeterA »

Juba mõnda aega on minu masinat vaevanud eeskätt linnakiirusel sõites just gaasipedaali vabastamise järel tekkiv vibratsioon keres. Samas on see ebaregulaarselt esinev - kord on tunda, teinekord jälle mitte. Kõige paremini on seda tunda siledal puhtal teel sõitu aeglustades. Vibratsioon esineb ilma pidurit vajutamata, kõigest gaasipedaali vabastades. Uuesti gaasi andes vibra kaob. Kohapeal tühikäigul seistes mootor töötab väga stabiilselt ja värinavabalt. Olen proovinud sõidu aeglustumise hetkel käigu neutraalile lülitada ehk siis käigu tagant ära võtta ning seejärel on vibratsioon kadunud.
Vibratsiooni täpset asukohta lokaliseerida on raske - kui see tekib, siis on seda tunda keres. Roolis seda ei tunne.

Mida olen siiamaani kontrollinud/teinud:
*rehvid tasakaalustatud
*sillad kontrollitud, stenditud
*pidurid: ees uued kettad ja klotsid, taga uued klotsid; sadulad-kolvid kontrollitud
*kardaani tugilaager kontrollitud - kumm terve, laager korras

Mootoripatjadel ei tohiks viga olla, kuna siis ju tuleks vibra sisse ka kohapeal töötades- gaasi vajutades?

Mootori juurest on mul väike kahtlus väntvõlli rihmaratta võnkeleevendil.
Millised selle riknemise tunnused on?
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
jõmmu4
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 25.08.2008 20:51 49

Re: 725TDS vibratsioon linnakiirusel

Postitus Postitas jõmmu4 »

Lähi minevikus kardaani alt ära ei ole võtnud?
______________________________
Vahest harva halva teega sõidaks maagi BMW-ga
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: 725TDS vibratsioon linnakiirusel

Postitus Postitas PeeterA »

Ei.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
jõmmu4
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 25.08.2008 20:51 49

Re: 725TDS vibratsioon linnakiirusel

Postitus Postitas jõmmu4 »

Käigukasti padjad,Kardaan tasakaalust ära.Kardaani leevendi(see kummist muhf) Poolteljed tahavad määrimist.
______________________________
Vahest harva halva teega sõidaks maagi BMW-ga
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: 725TDS vibratsioon linnakiirusel

Postitus Postitas PeeterA »

Käigukasti padjad on terved. Kardaani leevendit uurisin kah samal ajal koos tugilaagriga. Täiesti terve ja ilma rebenditeta. Pooltelgede määrimise kohta ei midagi öelda. Igatahes nende kattekummid on terved ja seetõttu eeldan, et määre on sees.
tel. 51 949 859
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: 725TDS vibratsioon linnakiirusel

Postitus Postitas Volum »

Kuskile auto alla hulgaliselt jääd pole alla kogunud? Endal tekkis ka järsku siuke probleem et gaasi lahti vajutamisel hakkas auto värisema, siis tuli välja et jääd oli liiga palju auto alla kogunud, viisin sooja garaaži ja asi saigi korda :cool:
Buumer Auto / 53302262
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Re: 725TDS vibratsioon linnakiirusel

Postitus Postitas Veljo_V »

Mootoripatjadel ei tohiks viga olla, kuna siis ju tuleks vibra sisse ka kohapeal töötades- gaasi vajutades?
Mootoripatjad on ju vakumiga ehk siis erinevatel pööretel on vaakum erinev, nii et võib olla küll et kohapeal pole aga sõiduaeg on!
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: 725TDS vibratsioon linnakiirusel

Postitus Postitas LatsRist »

Teema on jäänud nagu soikku,aga kuna omal suht sarnane probleem,siis lubate ehk teemat jätkata või äkki on Peeter A-l lahendus leitud!?Minu auto vibra on ka nii,et vahest on ja vahest pole,aga tunda on seda põhimõtteliselt alates 50km/h ja kuni 130km/h olen ka lasknud ja just samuti väga siledal pinnasel on see hästi tuntav.Kahtlustanud olen samuti kardaani vahepukka kuid tõenäoliselt oleks sel juhul vibra pidevalt,aga nagu mainisin,siis vahest on,vahest ei ,vahest tugevamini ,vahest õige õrnalt ja päris niisama väljalasketorusid ja katteid ei tahaks ka kontrolliks eemaldama hakata.Samas olen kahtlustanud ka pidurite kerget peale jäämist,aga kuidas seda kõige targem kontrollida oleks?Rehve tasakaalustamas olen korduvalt käinud kuid abi ei ole kordagi olnud!Kuna Kuno_T aga esitas küsimuse käike käsitsi lülitades erinevust leida ja katuseluuk lahti kinni,siis mida need nagu näidata võiksid?Kuno_T on vist käigukastide peale kibe käsi ja omal ka viimane mõte,et äkki võib seda jama käigukast tekitada,aga miks katuseluuk-jääb arusaamatuks!?Ah jaa,tuli meelde,et viimati diagnostis käies selgus,et paagituulutus umbes mis peale sõidan siiani lahtise korgiga,et kas sellest ka midagi oleneda võib?Äkki peaks sellest tuulutus probleemist alustama?Autoks mul küll 740i,2000a.
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Re: 725TDS vibratsioon linnakiirusel

Postitus Postitas Danil523 »

To> LatsRist - sul teine asi üldse. mis ei ristu kuidagi TDS probleemiga...

Endal on siis e39 manuaalid. Siis kui tankida kvaliteetne küte ja tekib hea tõmme- gaasi vabastades mootor lausa lonkab... teisel tds-il on väiksem lonkavus (pump vähem peale keeratud). kolamdal TDSA-l on pump julmalt lõpuni peale keeratud. Peale seda tekkiski sama efekt nagu esimeses postituses...

Ise parem sõidan natuke lonkava ja vahest ebaühtlase jõnksatustega mootoriga. Kui pump maha keerata või el. teel seda teha- on mootor ühtlane kui LAHJA ja liigub nagu tigu.

Kunagi kui sai vene päritolu küttet valatud- mootor läks lahjemaks, gaasile reageeris halvemini ja vibra kadus ära. Alaxela küttega on vibra ilusti tagasi. käivitub laksust, vahest ka foorini jõudes käib mingi vibra läbi- seda suht vähe. Automaadiga aga isegi raskem pidurdada kuna mootor tahab edasi sõita- vabastades gaasipedaali :!:

Kui paigaldada chip või teha mingi tuuning asjale- peaks kõik see vibra ja kõrval vibrad asjad veel hullemaks minema. Seega ise sai pumba peale keeratud, diagnoosi arvutiga kõik max asendisse keeratud...
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: 725TDS vibratsioon linnakiirusel

Postitus Postitas darkie »

Nii. Vaevab minugi autot vibratsiooni probleem. Vibra keres, mitte roolis. Siledal teel sõita 40km/h siis on selline tunne nagu mõni ratas oleks lopergune. Velgedes/rehvides asi olla ei saa, samuti sillad äsja remonditud. Kust alustada?
Dream__Walker
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 16.04.2012 01:01 55

Re: 725TDS vibratsioon linnakiirusel

Postitus Postitas Dream__Walker »

Pole mehaanik aga bimmerifoorumis lugedes "kardaani vibra" teemasid jäi silma teema kus mainiti et
"eakatel" isenditel kipub kardaani tagumises otsas diffri külge kinnitusel laagri kuulid ära kuivama ajapikku
mille tulemusena kuulid kulutavad oma pesa ära ja kui kardaanil on pöörded sees siis tsentrifugaal jõuga
surutakse kuulid oma pesas "ühele poole nurka" mis tõttu läheb "tsenter" paigast ja antud ühendus hakkab tekitama vibratsiooni - alguses vähem ja progresseeruvalt järjest rohkem.
Lihtsaim variant on kardaani ots diffri küljest lahti ja vaadata kas on piisavalt määret ja näpuga katsuda kas kuulidel on pesas loksu.
Kui on suurem vibra siis on tagarattad õhku - ja silmaga näha kuidas ühendus "laperdab"

Just an idea - jagelen ise ka "vibra probleemiga" :roll: :roll: :roll: :roll:
Vasta