E38 ei puhu sooja.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
mrproper
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 05.12.2012 10:49 11
Peamine sõiduk: BMW 730

E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas mrproper »

Tegemist on 1995 3.0 v8. Temperatuur tõuseb 90 kraadini kuid ometigi sooja õhku salongi ei puhu, pikema sõidu peale hakkab vaikselt sooja tulema. Tundus nagu et seistes tuleb külma ja sõites hakkab sooja tulema, väga kummaline. Kontrollisin jahutusvedelikku, kõik okei. Kas asi võib olla termostaadis või veepumbas nt?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas PeeterA »

Kas veeklappide all olev veepump on töökorras?

Pilt
tel. 51 949 859
mrproper
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 05.12.2012 10:49 11
Peamine sõiduk: BMW 730

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas mrproper »

Kuidas seda kontrollida saab kas töötab või mitte, olen suht võhik selle koha pealt
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas PeeterA »

Seisva töösooja mootori ja sissekeeratud süütega ning käsi vastu pumpa on tunda, kuidas see töötab.
Kliima peab olema seadistatud sooja peale. Igaks petteks võib maks. temperatuuri peale panna, samas puhuri pöörded minimaalseks(et ei häiriks).
tel. 51 949 859
mrproper
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 05.12.2012 10:49 11
Peamine sõiduk: BMW 730

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas mrproper »

Okei, tänud, proovin järele.
Kasutaja avatar
581ava
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 27.09.2009 14:24 18
Peamine sõiduk: BMW 730i
Asukoht: Tallinn

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas 581ava »

Sama probleem kui palju antud detail muidu maksab? ja kust seda osa saada.
Tervitused, ja Häid Pühi
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas PeeterA »

Seda veepumpa on võimalik väga edukalt ise parandada harjade vahetamise teel.
Uued harjad võib leida kusagilt autopoest sobitades.
tel. 51 949 859
mrproper
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 05.12.2012 10:49 11
Peamine sõiduk: BMW 730

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas mrproper »

Käisin diagnostikas ja kahes remonditöökojas, arvati et termostaat ja rohkem midagi ei osatud öelda...sõidan sama targalt edasi külma autoga :D
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas PeeterA »

Kui jahutussüsteem temperatuuri hoiab, siis ei saa termostaadi viga olla. 730i M60 puhul peaks vähemalt 85 kraadi olema.
El. veepumba korrasolekust said vähemalt selge pildi?
tel. 51 949 859
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas LatsRist »

Otsi ikka need klapid ja see veepump sealt kapoti alt üles,kui võhik,siis need asuvad mootori taga otsas kere küljes,juhipoolt saab ligi,keera süüde sisse(mootorit ei pea käivitama) ning võta pikem metallist traat,keermelatt või kas või pikk kruvikeerja,aseta üks ots nende klappide all olevale tsirkulatsiooni pumbale ja teise otsa vastu pane kõrv ning kuulda peab olema selge surin,kui pump ringi käib,kui surinat pole on selle väikse tsirkpumba harjad kinni,kulunud!!!???Ajutiseks hädaabiks oleks selle sama kruvikeeraja,traadi või keermelati või mis iganes abivahendiga teha paras koputus vastu seda pumpa ja kui joppab hakkab ta surisema kuna koputasid harjad paikka ning hoia seda abivahendit talvel alati käepärast,näiteks juhipoolses uksesahtlis,sest seda koputust vajab see pump tõenäoliselt ka järgmisel käivitusel ja ka järgmisel ja ka järgmisel jne,sest kui harjade vahetust ette ei võta,siis osta sa seda tõenäoliselt ka ei taha kuna hind uuel on 262.49 http://www.h2.ee-s" onclick="window.open(this.href);return false;. Aga,kui raha on,siis 64118375237 selle tootekoodi toksid seal lehel otsingusse sisse ja volaaa!!!
Kasutaja avatar
gert83
Huviline
Postitusi: 1195
Liitunud: 03.03.2004 18:27 15
Asukoht: Põhja-Tallinn
Kontakt:

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas gert83 »

Mul puhus ka mittetöötava tsirkulatsiooni pumbaga sooja.Sul pigem soojaklapid läbi.Ehk veepump.Võta klapid ja tsirkulatsiooni pump laiali siis selge pilt.Lihtne töö.
Tosooli taset oled kontrollinud,õhutanud?:D
E30 320i coupe manu 400NM
Kasutaja avatar
581ava
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 27.09.2009 14:24 18
Peamine sõiduk: BMW 730i
Asukoht: Tallinn

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas 581ava »

Mina sain automaatika sooja puhuma sellega,et vahetasin filtrid ära. ennem ei liikunud õhk läbi ja sooja tuli vähe ja leigel määral.Nüüd kõik toimib seega lihtne soovitus alustage filtritest!
Kasutaja avatar
gert83
Huviline
Postitusi: 1195
Liitunud: 03.03.2004 18:27 15
Asukoht: Põhja-Tallinn
Kontakt:

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas gert83 »

See filter peab ikka päris käkk olema et see mõjutaks.Kontrollida olukorda lihtne,üks kruvi lahti võtta.
Samas on elementaarne et neid regulaarselt vahetatakse,nagu ka salongi siseringlus filtreid,mida vist enamus teinud pole.
E30 320i coupe manu 400NM
mrproper
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 05.12.2012 10:49 11
Peamine sõiduk: BMW 730

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas mrproper »

Kusjuures mulle soovitati õhutada radikat, pole teha jõudnud veel.
Kasutaja avatar
581ava
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 27.09.2009 14:24 18
Peamine sõiduk: BMW 730i
Asukoht: Tallinn

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas 581ava »

gert83 kirjutas:See filter peab ikka päris käkk olema et see mõjutaks.Kontrollida olukorda lihtne,üks kruvi lahti võtta.
Samas on elementaarne et neid regulaarselt vahetatakse,nagu ka salongi siseringlus filtreid,mida vist enamus teinud pole.


Võib nimetada päris käkiks küll,minul ostes olid sellised filtrid ,et siga ka ei söö:D
Mina vahetasin ära salongiõhu filtrid mis kapotil on. Kus ma leian ülejäänud filtrid on sul kogemus?
Kasutaja avatar
gert83
Huviline
Postitusi: 1195
Liitunud: 03.03.2004 18:27 15
Asukoht: Põhja-Tallinn
Kontakt:

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas gert83 »

Siseringlusfiltrid on keskonsooli otsas jalgade juures,seal tuli mingi plastik kate eest võtta,siis sai ligi.Mõlemal pool siis.Ma ise neid ei ost,kuna filtri elementi sai sees vahetada ja õige filtermatt oli olemas,siis oli ainult lõikamis vaev.Umis tk hind 30euri,B seal 16 kanti.Pean vaatama äkki vedeleb veel filtrit.

Õhutamise teemal.Külma mootoriga vaata tosooli,kui vähe kalla peale.
E30 320i coupe manu 400NM
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas LatsRist »

Kõige tõenäolisemale vea põhjusele ei ole teema algataja vastanud,et kas PeeterA poolt üles pandud pildil olev elektriline tsirkulatsioonipump(see ei ole see pump ehk siis veepump mida soonrihm ringi veab) on töökorras(pakun,et väga paljud remonditöökojad kes ei ole E38 remondiga igapäevaselt tegelenud ei tea selle pumba olemasolustki ja see läbi pakuvadki nad termostaadi vahetust).See niinimetatud tsirkpump on just nimelt ehitatud sellele isendile abiks seda va sooja läbi soojendusradika puhuma.Kui armatuuris olev temp.näidikul tõuseb ja püsib seier BMW-le kohaselt täpselt näidiku keskel,siis termostaadi viga vähe tõenäoline,kui aga see seier seal trikitab pisut siia-sinna siis võiks termostaadi vea peale mõelda!Jahutusvedeliku taset tuleks jahh vaadata täiesti külma mootoriga,kui vähe,siis lisada norm ja võib ka õhutamist proovida,kuid kui süsteemi hiljuti tühjaks lastud ei ole ning lekkeid ei ole,siis see õhutamine vaevalt tulemust annab.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas martin471 »

Enda masinal on selle lisaveepumbaga hetkel täpselt sama mure. Minu küsimus oleks, et kas keegi siinsetest liikmetest on seda pumpa ka omal käel lahanud? Huvitaks, et kust Tallinnast oleks võimalik kõige kiiremini need harjad leida. Kuna mul on üks selline pump ka üle (mis samuti ei tööta), siis saaksin ühe enne korda teha ja siis teise vastu ümber vahetada.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas PeeterA »

Need harjad on mingi 5x5mm ristlõikega. Autovaruosade poest küsisin kõige väiksemaid harju. Neid pidi kah mõõtu viilima.

Saada see parem selle vana kätte parandusse:
http://hot.ee/bensiinipump/info-est.html
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas martin471 »

PeeterA kirjutas:Need harjad on mingi 5x5mm ristlõikega. Autovaruosade poest küsisin kõige väiksemaid harju. Neid pidi kah mõõtu viilima.

Saada see parem selle vana kätte parandusse:
http://hot.ee/bensiinipump/info-est.html
Tänud lingi eest! :D Lasin eelmine kevad samal mehel paagisisese pumba taastada (mul on 725tds), kuid paistab, et olen telefoninumbri ära kaotanud. Üritasin enne just seda kodulehte netist leida, kuid ei õnnestunud. Võtan võibolla tõesti temaga ühendust, kui töö hind ei ole suur, lasen ehk temal ära teha :)
Kasutaja avatar
gert83
Huviline
Postitusi: 1195
Liitunud: 03.03.2004 18:27 15
Asukoht: Põhja-Tallinn
Kontakt:

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas gert83 »

Lahti võtta on lihtne,lihtsalt poltidega tuleb ettevaatlik olla.Võib piisata ainult puhastamisest.
E30 320i coupe manu 400NM
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas martin471 »

Niii, valgustan ka teisi. Too mees Kuusalust, kes neid pisikesi elektrimootoreid taastab, ütles mulle harjade vahetuse hinnaks 20 eurot - 10 euri harjad, 10 euri töö. Nägin juba oma silmaga ka lahti võetud mootorit, tuleb tunnistada, et ega nende harjade vahetamine omal käel ka mingi küsimus ei oleks. Aga kui jootekolbi ja selliseid tööriistu endal käepärast võtta ei ole, siis miks mitte lasta see töö professionaalil ära teha. Sellel pumba mootoril üldiselt rootori kollektor ära ei kulu, nii et selle taastamise järele ei tohiks vajadust olla.

Usun, et uue mootori ostavad ainult need, kes on purulollid või need, kes on lihtsalt raha peale vihased :)
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas LatsRist »

Jeeeess Martin,said ka aru,et nagu ma oma varasemas postituses uue hinnaks ütlesin 262.49(EUR),siis selle hinnaga ei taha uut keegi osta ja kasutatud pumba puhul ei tea keegi mis seal sees toimub enne,kui korra lahti oled võtnud,kuid päris niisama uued valmis lihvida ja sisse pista see ka ei käi, natuke-rohkem on pusimist,jahh.Pumba enda kätte saamine ja lahti lammutamine ei vaja küll mingeid erilisi oskuseid,kuid harjadele päris vabalt ligi mina esimesel katsetusel ei saanudki.Tuleb ka omal see uuesti ette võtta kuna eelmine aasta võtsin laiali ja puhastasin seal ühtteist ning pingutasin harjade vedrusid,sest polnud sinna käepärast pühapäeval harjasid võtta ja ega see vahetamine lihtsate killast ei ole küll ja panin kokku tagasi ning sain talve üle elatud,aga nüüd jamab jälle.Mul aitab kapoti all pumbale koputamisest ning surisema ta hakkab,aga väga tüütu on seda iga käivituse järel teha.Vaatan kas hakkan ise pusima või leian ka kellegi kel tahtmist see harjade vahetus ära teha-10x rohkem uue eest välja käia oleks lauslollus!
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 ei puhu sooja.

Postitus Postitas martin471 »

Kuna minul oli üks pump üle, siis lasin selle korda teha. Too mees, kes neid elektrimootoreid parandab, arvas algul, et läheb 2h ja leppisime hinnaks kokku 20 eurot. Pärast tuli aga välja, et töö ei olnudki nii lihtne, pumba parandamisele läks aega hoopis 5h. Kuna hinna olime varem kokku leppinud, siis minul 20 eurot läkski, aga mees ütles, et järgmine kord võtaks sama mootori remondi eest 35 eurot. Harjade vahetamine ei olevat väga küsimus olnud, kuid nende sissepanemine ei pidavat üldse nii lihtne olema.

Minul tähendas see 20 eurot siis harjade vahetamist, kollektori lamellide vahede puhastamist, laagrite määrimist ja kõike muud. Ütleme nii, et väga soodne hind :) Pumba vahetan ise ära, nii et selle pealt lisasummasid maksta ei tule. Tulevate suurte külmade puhul mina igatahes muretsema ei pea... ;)
Vasta