e38 kojamehei ei saa tööle!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas KalevR »

Autoks 98 nov 725tds. Sümptomind järgmised. Tahan nt lasta ühekorra kojameestega üle klaasi siis jäävad umbes 10 sekundiks käima ja jäävad nt keset klaasi (kuidas kunagi) ja uuesti kangi liigutades ei juhtu midag, samat asja saab korrata süüte välja keeramisel, või 5 minuti möödudes..
Okei ,vahetatud on kojameeste mootoreid, kontrollitud testeriga lõpulüliti korrasolekut... Seal viga ei ole. Releed minu autol üldse pole, juhib aju süsteemi. Käisin diagnostkas ja seal öeldi ,et ikka lõpuandur... Et ajus probleemi pole ja see korras...
Segane tekst ,aga mis edasi teha ??
525 TDS
no smoke no power
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas KalevR »

Oskab keegi nõu anda?? :( Või tartus mõnda tarka meest kes aitaks probleemile jälile jõuda ?
525 TDS
no smoke no power
Kasutaja avatar
Joel-Henri
Klubiliige
Postitusi: 133
Liitunud: 16.01.2004 05:06 52
Peamine sõiduk: BMW 750IL E38
Asukoht: Tallinn

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas Joel-Henri »

ise jagelesin just e38 elektri ja plokkidega, kojamehi peaks juhtima 1 pardaka taga olevatest ajudest.

sain diagnostikust aru, et kui seal midagi muuta kasvõi kellasid vahetada võib kogu süsteem lolliks minna ja mitte omavahel enam suhelda. Üllatas ennastki kui targaks ja keeruliseks need autod aetud on, tehnoloogia ju üle 20a vana juba ju.

samas ütles ka, et igasugu Launchid jne ei suudagi sealt miskit välja lugeda, ehk siis iga mees e-bayst ostetud arvutiga ei saa sind ka aidata.

Minu soovitus sulle oleks, et mine spetsialisti juurde kellel ka tehase diagnostika võimalus, või siis UM-i.
Mul kodeeriti süsteem üle ja kõik toimib, kusjuures tuli välja vigu mida ise ei teagi ega aru ei saa.
Arve jäi kahekohaliseks muide.

Tartu kohta ei oska kedagi soovitada, Tallinnas vastavaid kohti vähemalt 2 peale UM-i.


Selline segane jutt minu poolt :)
edu.
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas KalevR »

Jah, minu autol juhib ka aju kojamehi. Kuid mitte kõigil e38 ei juhi seda aju.
Um-is öeldi kohe uue aju hinnaks 400euri :cry: . Peab vist sirge seljaga umi minema ja seal laskma diagnoosi panna...
525 TDS
no smoke no power
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas PeeterA »

Kõikidel E38-tel käib kojameeste juhtimine läbi keremooduli(ZKE). Asub see kindalaeka taga.

Kas probleem tekib ainult ühekordsel klaasipühkimisel, s.t. peale kangi alla vajutamist?

Kojameeste kangi erinevatel kiirusasenditel sama probleem ei esine?
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Joel-Henri
Klubiliige
Postitusi: 133
Liitunud: 16.01.2004 05:06 52
Peamine sõiduk: BMW 750IL E38
Asukoht: Tallinn

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas Joel-Henri »

PeeterA kirjutas:Kõikidel E38-tel käib kojameeste juhtimine läbi keremooduli(ZKE). Asub see kindalaeka taga.

Kas probleem tekib ainult ühekordsel klaasipühkimisel, s.t. peale kangi alla vajutamist?

Kojameeste kangi erinevatel kiirusasenditel sama probleem ei esine?

seda ZKE-d mõtlesin ka mina, kasutatuna maksab see mingi 15-20 eur. Pärast peab autoga kokku programmeerima lihtsalt.

mul oli see karp vett saanud ja kojamehed tegid igasugu pulli k.a jäid lampi keskele või kuhugi suvalt seisma.
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas KalevR »

Vahetpole mis asendisse panna . Alati on üks ja see sama asi. Intervallis nad üldse ei käi. Paned käima ja jäävadki pühkima mingiks ajaks.. siis jäävad lambi kohapeal seisma ja uuesti panna ei saa .. Lõpulüliti on kontrollitud ja seal viga ei ole.. Diagnost andis tulemuse ,et lõpulüliti, äkki ei jõua info ajuni? Hetkel võtangi järgmiseks käiguks juhe ajuni läbi helistada, kui sinna ka signaal jõuab siis proovib uut kangi .. kellelgi veel ideid?
525 TDS
no smoke no power
Hank
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 19.02.2012 18:22 14

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas Hank »

Noor24 kirjutas:Vahetpole mis asendisse panna . Alati on üks ja see sama asi. Intervallis nad üldse ei käi. Paned käima ja jäävadki pühkima mingiks ajaks.. siis jäävad lambi kohapeal seisma ja uuesti panna ei saa .. Lõpulüliti on kontrollitud ja seal viga ei ole.. Diagnost andis tulemuse ,et lõpulüliti, äkki ei jõua info ajuni? Hetkel võtangi järgmiseks käiguks juhe ajuni läbi helistada, kui sinna ka signaal jõuab siis proovib uut kangi .. kellelgi veel ideid?

sama probleem... =)
Mart87
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 03.04.2010 12:17 06

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas Mart87 »

Mul ka mingi nahk tekkinud kojmeestega lambist.Seisin, vaatasin kuidas vihma sajab, kolmanda kiiruse peale oli pandud, pühkisid ilusti ja nii kui sõitma hakkasin hakkasid jube aeglaselt käima nagu esimese astmes, uuesti seisma jäädes läheb kiiremaks tagasi.Kas seda nahka või ka keremoodul teha?
Kasutaja avatar
Hiis
Huviline
Postitusi: 1319
Liitunud: 22.08.2004 15:00 12
Peamine sõiduk: Bmw F02 730 ld
Asukoht: Tallinn

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas Hiis »

Minu kojameeste probleem oli kunagi siis sellest et auto aju karbi p6hja 'aravool oli umistatud mingist elektrikute soodist ja v'ahesel m'aaral veet loksus kogu aeg seal p6hjas ja reele oli nati oksy.
Elektrik kellega siis viga otsisime puhastasime selle ja kaan sai korralikumalt kinnitatud ,enne oli yks nurgas olev polt nii roostes et tuli koos p6hjaga 'ara ja see oli v'ahe irvakil.
]Datsun 120>E30 318i>E30 320i>E30 325i>E34 525I>E34 fl525i>.E-38 725tds>E-65 730D faclift.
Kasutusel ☺F02 730 ld , E-30 325i M-technik 1, Tööloom Opel Omega Caravan 2,5td.
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas erikred »

Selle auto probleem lahenes lihtsalt. Pistikud puhtaks, süsteem külge tagasi ja töötas.
Ilmselt kapotialuses pistikus oli ühendus kehv ja sealt ei läinud lõpu signaal läbi.

terv
erich
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas KalevR »

Külma ja niiskusega on probleem tagasi.. Hetkel pole seda pistikut sakutama veel jõunud, aga ehk on veel mõtteid kuidas seda ühendust seal parandada, juhulkui peitub ikka selles viga...
525 TDS
no smoke no power
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas LatsRist »

Viga viitab nagu kojamehereleele mis asub kapoti all kaitsmete ja ajude karbis,ajude all kolm releed(ajud eest ära,siis hakkad neid releesid nägema,muiudu neid sealt hästi ei näegi)-minu isendil oli kaks rohelist ja üks pruun ning mul osutus vigaseks see keskmine pruun kojameeste relee.Relee lahti võttes oli näha ühel klemmil põlemis jälgi ja see seda jama seal põhjustaski.Ise puhastasin seda klemmi peene liivapaberiga(juurdepääs sinna väga kehv)ning mingiks ajaks aitas,kui hakkas jälle pihta ja seda ka just niiskete jahedamate ilmadega ning kui kojamehed said suure koormuse.Relee vahetusega probleem kadus ja kaks aastat mureta olnud!!!Edu!
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas KalevR »

Relee on kunagi ostetud. Ostmis hetkel ma veel ei tednud kas minu autol on reele või mitte. Riskisni ja ostsin ära, Um'is veel öeldi ,et minu autol on 50.50. Autoks 725tds 98/12 aasta. Ja muidugi minu auto on ilma releeta, juhib ainult aju. Aju hinnaks öeldi 400 euri.
Hetkel proovisin jälle igakspetteks teist mootorit külge, saatanast värk, seegi teeb täpselt sama. Seega välistab kojamehe lõpulüliti(anduri) ära. Suvel sai diagnostikas käidud, öeldi et kojameeste lõpu andur on ära.
Lisaks sai eelnevalt suvel ka juhe nn läbi helistatud, juhe terve..
Kas tõesti peab uue aju otsingutele minema? Kui kasutatult leida siis ilmselt on vaja ajule mingit kodeerimist? Mis selline töö järk maksta võib ja kes seda tartus üldse teostab peale UM'i?
525 TDS
no smoke no power
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas KalevR »

Minu autol seal kaitsmete karbis on ainult kaks väikest punast releed, kas need võivad ka seda kotermanni põhjustada?
525 TDS
no smoke no power
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas KalevR »

Sellised need kaks releed seal kaitsmekarbi põhjas on. Ühe neist välja võtad, või mõlemad siis kojamehed ei tee enam midagi.. Kas tasub minna ja prooviks osta uued või keegi välistab need kindlalt ära?!
St, äkki keegi tark oskab öelda mida need releed kojameeste juures juhivad? Vbla pole variantigi, et nemad sellist nalja põhjustavad...

Pilt
525 TDS
no smoke no power
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas KalevR »

Okei, nüüd jälle kojamehed vahepeal töötasid,nii kaks päeva.
Nüüd jälle vahepeal töötavad kui auto on mõni aeg soojaks käinud.. Jne ..
Aju? Mõnikord teeb paar korda kenasti. Siis järksu jälle midagi jne.. Teinekord töötavad mitu päeva kenasti.. Ja muidugi terve suvi töötasid, ideid?
525 TDS
no smoke no power
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: e38 kojamehei ei saa tööle!

Postitus Postitas KalevR »

Asi korras. Ikkagi oli vigane lõpusignaali juhe! Jah, helistades näitas,et juhe korras. Kuskilt isolatsoon on maas ja saab lisa massi. Vedasin uue juhtme.
525 TDS
no smoke no power
Vasta