Küsimused OBC ja DWA kohta. VIGA LEITUD

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
rehamees
Huviline
Postitusi: 341
Liitunud: 10.04.2005 14:46 04
Asukoht: Kuressaare

Küsimused OBC ja DWA kohta. VIGA LEITUD

Postitus Postitas rehamees »

Sai siis oma autole peale pandud digikella asemele OBC4. Peale juhtmete 9 ja 17 ühendamist hakkas asi isegi tööle- paraku teatud mööndustega. Infot sai ammutatud teemast "E34 kompuutri installimine". Kahjuks ei saa enam keelt vahetada. Vöin muljuda seda nuppu seal armatuuris palju tahan ja kui pikalt tahan aga keel ei muutu.
Seega küsimus 1.
Kas on mingit valemit selle saksakeele muutmiseks, näiteks ingliskeelseks?
Teine küsimus oleks seotud info kuvamisega armatuurile. Praegu kuvatakse temperatuurinäit ja kui kasutada funktsiooni "speed limit", siis ka seda.
Kuna mul ei ole seda obc juhtimisega suunatule lülitit, siis kas asendades lüliti kuvatatakse ka muud infot armatuurile?
Siit veel ka küsimus- kas on kellelgi pakkuda seda suunatule kangi koos vajaliku juhtmestikuga?
Olen läbi tudeerinud vist kogu foorumi aga kahjuks ei ole leidnud lahendust keele muutmiseks peale vöimaluse opereerimisega armatuuri nupuga. Kangesti oleks abi vaja.

Ja teine teema.
Minu autol ei ole peal DWA süsteemi. Kas on vöimalik peale vajalike moodulite (DWA) see süsteem ka peale panna. Ma ei ole kindel kas minu autol on vajalik juhtmestik üldse olemas. Kuidas on seda vöimalik kontrollida?
Ah jaa. Autoks on siis 730i, aastast 1991/06.
Ja loomulikult köikidele toredat aastalöppu ja uut aastat!!
Viimati muutis rehamees, 02.01.2006 19:15 46, muudetud 1 kord kokku.
E32, 750i 1992
E38, 740i 1997
ravia
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 30.12.2004 23:53 38

Postitus Postitas ravia »

Sai täna ka sama operatsiion tehtud.Oli sama probleem keelega.Armatuuri displeil inglise OBC-el saksa.Võtsin akult klemmi maha ja nati hiljem peale tagasi.Mõlemad keeled muutusid saksaks.Peale seda võti 1 asendisse(raadio),vajutasin parempoolset nuppu armatuuril ja jäi ootele.Umbes 15s. ja engliš ees nii displeil kui OBC-el.
Suunatule lüliti OB funkts.olemas kuid ei jõudnud vahetada.
Omal kuvas täna armatuuri displeil temperatuuri ja kellaaega enne täistundi koos gongiga.
Nii et proovi samamoodi.
PS.Mina ühendasi horn relee pistikus juhtmed 2ja4 läbi 15A kaitsme,et OBC toita.

HEAD AASTAVAHETUST KÕIGILE.
'90 E34 M50B25
rehamees
Huviline
Postitusi: 341
Liitunud: 10.04.2005 14:46 04
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas rehamees »

Tänud vastuse eest aga kahjuks minul see nuppude muljumine ei aidanud. Samuti aku lahtiühendamisest ei olnud kasu.
Aga eks ma uurin edasi.
E32, 750i 1992
E38, 740i 1997
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

BC funktsiooniga suuna kang olemas.
rehamees
Huviline
Postitusi: 341
Liitunud: 10.04.2005 14:46 04
Asukoht: Kuressaare

Küsimused OBC ja DWA kohta. Viga leitud!

Postitus Postitas rehamees »

Ahaa.
Vot selle keele vahetusega on siis nüüd selline lugu.
Hakkasin täna siis suures hädas vahetama armatuuri kondekaid. Kuna spidokas ka katkus ja jönksutas, siis sai selline operatsioon ette vöetud.
Peale kondekate vahetust ja auto kokkulappimist EI hakanud asi ikka tööle st., et keel ei muutu ja pisike kilomeetrilugeja ei nulli. Viga oli siis selles, et lihtsalt nupud ei andnud yhendust!
Mingi :evil: kaabakas on seal enne kallal käinud ja spidomeetri kehvalt kokku pannud. Samuti on vigastada saanud suured kontaktid, mille sisse need spidoka ja tahhoka pulgad (pistikud) lähevad. Kahjuks tuleb see spidokas veel korra lahti vötta ja mingi lahendus nende suuremate pistikute jaoks välja mõelda. Ühendus veel jätkuvalt kehv ja spidokas pisut jönksutab.
Aga et tänud vastajatele. :P
E32, 750i 1992
E38, 740i 1997
Vasta