E38 730d käik rakendub jõnksuga - KORRAS!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 730d käik rakendub jõnksuga - KORRAS!

Postitus Postitas martin471 »

Kuno_T kirjutas: Aga olgu, ma ei näe edasisel jutul mingit mõtet.
Rõõm kuulda! Oleme siiski täiskasvanud inimesed, aitab sellest teema risustamisest!
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 730d käik rakendub jõnksuga - KORRAS!

Postitus Postitas martin471 »

Suhtlesin täna oma probleemi osas uuesti Hõbenoole meestega, uurisin, kas hüdroploki purunemine on üldiselt mingi muu probleemiga kaasnev viga või mitte. Nemad vastasid, et on sellist asja varemgi ette tulnud ja kui kast töötab muidu korralikult, ei maksa mujalt probleemi otsida. Selline viga pidi olema üldiselt hüdrolöögist tingitud, hüdrolöök võib omakorda aga paljudest erinevatest asjadest tekkida, näiteks solenoididest vms.

Selle kuu lõpus või järgmise kuu alguses käin uuesti Kadrinas, lasen esiteks adaptsioonid nullida, mis on peale hüdraulikaploki vahetust ettenähtud töö, ja samas lasen üldise diagnostika teha, mille käigus tahan ka näha, kas hüdromuhv lukustub korralikult ja kui siiski mitte, siis mitu protsenti läbi libiseb jne. Korraliku diagnostikaga on ka pisiasjad tuvastatavad, selleks ka teistel probleemi ees seisjatel sinna soovitasin minna. Eelmistes kommentaarides väitis Kuno, et isegi liinirõhu probleemi ei ole võimalik diagnostikaga tuvastada, kuid ometi on see võimalik, olin enda autoga ju proovisõidul kaasas, arvuti oli minu süles ja nägin kõike seal toimuvat, esimese hooga ei saanud mina võibolla kõikidest numbritest ja skaaladest küll aru, kuid liinirõhu aeglane tõus oli ühe skaala pealt täiesti näha (või oli selle näidu põhjal tuvastatav).

Et ka teised oleksid järgmine kord targemad, siis peale uut diagnostikat annan tulemustest ka siin teada.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 730d käik rakendub jõnksuga - KORRAS!

Postitus Postitas martin471 »

Kuno_T kirjutas:Aitab nüüd valetamisest, mul on sama diagnostika. Kui tahad om luulusid jätkata, siis anna viide kastis olevale rõhuandurile või programmi menüüle, kust sa näidud saad.
Pädev ja asjatundlik diagnostik ei ole see, kes suudab arvuti ekraanile manada kõiksugused erinevad numbrid, diagrammid, skaalad jne, vaid see, kes oskab nende näitajate põhjal paikapidavaid järeldusi teha. Kordan veel, et Kadrinas öeldi mulle peale diagnostikat selgelt, et kastis mehaanilist viga ei paista olevat, kuna probleemi on näha liini rõhus (see tõuseb aeglaselt), on viga tõenäoliselt hüdraulikaplokis. Käigu lülitamisel aegalselt tõusvat skaalat näidati mulle arvuti ekraanilt. Olen nõus, õlirõhuandurit kastis ei tohiks olla ja samuti ei oska ma nüüd enam seda öelda, mis kiri oli vastava näitaja juures, mis aeglaselt tõusis, kui diagnoos oli siiski väga täpne - nii nagu nemad ütlesid, nii oli, kõrvaldasin selle probleemi ja kast töötab!
BmwE61EST
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 13.03.2017 13:37 26
Peamine sõiduk: BMW E61 5s5d

Re: E38 730d käik rakendub jõnksuga - KORRAS!

Postitus Postitas BmwE61EST »

martin471 kirjutas:Hüdraulikaploki vahetamine oli minu meelest küll pisiasi ja lihtne töö, võiksin seda probleemideta veel mitu korda teha. Kahju oleks nii lihtsa töö eest kellelegi suurt raha maksta.

Ja üldiselt - ma ei viitsi seda kõike eelnevat isegi enam kommenteerida, see teema ei ole siin kellegi halvustamiseks ja mõttetute asjade üle vaidlemiseks. Fakt on see, et nüüd mu auto käigukast töötab, mis oli ka mu eesmärk ja sellega lugu lõppebki. Punkt.
Oskad ehk ka minu käigukasti probleemi lahendada? :cool:
EerikL
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 04.09.2016 10:10 18
Peamine sõiduk: E65

Re: E38 730d käik rakendub jõnksuga - KORRAS!

Postitus Postitas EerikL »

Ma lisaks siia veel ühe ootamatu lahenduse - nimelt läks minu käigukast palju mõnusamaks pärast mootori õhufiltri vahetamist. Tasub proovida. Kusagil väljamaa foorumis oli ka seletus sellele olemas.
MortenS
Huviline
Postitusi: 579
Liitunud: 26.04.2015 16:26 16

Re: E38 730d käik rakendub jõnksuga - KORRAS!

Postitus Postitas MortenS »

Tervist, ei hakka uut teemat tegema ja trügiks viisakalt siia :D

Küsiks ka abi samale autole, alguses samamoodi häiris see, et koha peal käiku valides rakendus käik tuntava ja ebameeldiva jõnksuga(nii d kui r käik).
Asi arenes nüüd selliseks, et tagurpidi käik läks jõnksuga sisse ja auto hakkas vaikselt liikuma kuid gaasi andes tõusid vaid pöörded kuid hoog ei suurenenud, hiljem selgus, et tagurpidi käik rakendub nagu kaks korda, ehk siis teeb 2 jõnksu(1-2 sekundilise vahega) enne kui masin on valmis tagurdama)siis liigub gaasi andes nii nagu peab).

Nõuandeid, soovitusi?
EerikL
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 04.09.2016 10:10 18
Peamine sõiduk: E65

Re: E38 730d käik rakendub jõnksuga - KORRAS!

Postitus Postitas EerikL »

Õli oled vahetanud?
MortenS
Huviline
Postitusi: 579
Liitunud: 26.04.2015 16:26 16

Re: E38 730d käik rakendub jõnksuga - KORRAS!

Postitus Postitas MortenS »

Tegelikult käib jutt hetkel autost mida veel osta tahan ja selle tõttu lootsingi siit vastust saada kui suur peavalu ees ootaks.

Õli ei tea millal vahetatud on - selle koha pealt küsiks veel juurde, et kas antud masinal kontrollitakse õli nii, et täitmispunn maha ja kui õli välja hakkab tulema siis normis?
Vasta