E38 Webasto ei käivitu

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas arnis »

Ühel mu E39 sõbral webasto "küünal ei tööta", ehk ajurike,
aga rest nupuga sooja saab.
Teisel webasto töötab, samuti saab sooja.
Neil on 99a masinad, mul 01, mul aga ei saa sooja, webasto töötab.
Neil samuti ei ole seda klappide juures olevat pumpa.
Vaevalt on kaks elektrilist veepumpa korraga.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas martin471 »

arnis kirjutas:Ühel mu E39 sõbral webasto "küünal ei tööta", ehk ajurike,
aga rest nupuga sooja saab.
Teisel webasto töötab, samuti saab sooja.
Neil on 99a masinad, mul 01, mul aga ei saa sooja, webasto töötab.
Neil samuti ei ole seda klappide juures olevat pumpa.
Vaevalt on kaks elektrilist veepumpa korraga.
Minu eelmine E38 (725tds, 1997) oli tehasest tulnud seisusoojendusega, menüüs oli isegi Webasto taimer olemas, voolikusüsteem oli seisusoojendusele kohaselt vaheklappidega ja tunduvalt keerulisem kui sõidusoojendusega variandil ning sellel autol oli siiski solenoidide all lisaveepump, mis rakendus ka mittetöötava mootoriga REST funktsiooni kasutades. Siiani ei ole ma aga näinud ühtegi E38 BMW-d, millel ei oleks Webasto enda küljes veepumpa, seega kahtlustan, et seisusoojendusega variandil on lisaveepumpasid siiski kaks. Ilmselgelt on see aga minu arvamus ja loogiline järeldus, mitte kinnitatud fakt.

Rääkides Webasto veepumba juhtimisest, siis kas saan õigesti aru, et see toimub läbi k-busi? Ühesõnaga auto kliima aju annab Webasto ajule k-busi kaudu signaali, et see omakorda veepumba käivitaks? Kui see nii on, siis ei saa MAX funktsiooni kasutamisel veepumba mittekäivitumise põhjuseks olla tõesti miski muu kui k-bus signaali puudumine auto kliima aju poolt. Ehk on see sõltuv kliima aju softist? Minu praegune auto on aastast 2001 ja toodud Itaaliast, puuduvad isegi istmesoojendused, seega külma kliimasse toodetud auto see pole.
Kasutaja avatar
Iepa
Huviline
Postitusi: 1471
Liitunud: 07.03.2012 19:31 44
Peamine sõiduk: x5 160kw & tds
Asukoht: võrumaa

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas Iepa »

Vähe kohatu küsimus, aga otsisin mis otsisin ei leidnud netist enam :D
Mitmes kaitse see pagassis oli, mootoripoolt(eestpoolt) kolmas ja 30A ???
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas martin471 »

Iepa kirjutas:Vähe kohatu küsimus, aga otsisin mis otsisin ei leidnud netist enam :D
Mitmes kaitse see pagassis oli, mootoripoolt(eestpoolt) kolmas ja 30A ???
Peaks olema mootori poolt teine ja 15A. Kaitsmete nimekiri on seal lähedal olemas, sealt saad kontrollida.

Siin ka üldine nimekiri:
http://www.meeknet.co.uk/e38/e38_fuse_list.pdf
Kasutaja avatar
ollo
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 02.06.2006 15:44 14
Asukoht: Lääne-Virumaa Rakvere

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas ollo »

Tere!
Kus asub webasto aju?

Vabandused teema risustamise eest.
Viimati muutis ollo, 02.03.2014 18:50 24, muudetud 1 kord kokku.
BMW E38 740D 99a.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas arnis »

Webasto aju asub Webastol. Selliseid asju ei osteta üldjuhul uutena.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas martin471 »

ollo kirjutas:Tere!
Kus asub webasto aju? Ja mis selle toote kood võiks olla?
Ja keegi nende müügiga tegeleb ? =)
Vabandused teema risustamise eest.
Miks sa üldse aju kahtlustad? Aju rike on Webasto halva asukoha tõttu nende autode tüüpviga küll, kuid remondi puhul aitab siiski maksimaalselt aega ja raha säästa eelnev korralik diagnostika. Rõhutan muidugi, et käia tuleks üle keskmise pädeva diagnostiku juures. Nähes su asukohta, siis ei julge paraku kedagi soovitama hakata...
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas arnis »

Kui Webasto aju on vait, siis MITTE MIDAGI ei anna diagnoosida.
Füüsiline ülevaatus on esimene samm KUI aju diagnostikale ei vasta.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
ollo
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 02.06.2006 15:44 14
Asukoht: Lääne-Virumaa Rakvere

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas ollo »

Diagnostiga kaudu öeldi, et aju on läbi. Täpselt neid asju ei jaga aga vist ei saanudgi üldse diagnostiga otse teha kuna info vist ei liikunud.
leidsin Tartust mehe kes tegeleb asjaga.
Praeguse seisuga vaja maha kruttida ja postiga ära saata.
Kui need tosooli torud oma vahel otse ära ühendada siis sõita saab?

Terv Alar.
Ja tänud vastuste eest.
BMW E38 740D 99a.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas martin471 »

ollo kirjutas:Diagnostiga kaudu öeldi, et aju on läbi. Täpselt neid asju ei jaga aga vist ei saanudgi üldse diagnostiga otse teha kuna info vist ei liikunud.
leidsin Tartust mehe kes tegeleb asjaga.
Praeguse seisuga vaja maha kruttida ja postiga ära saata.
Kui need tosooli torud oma vahel otse ära ühendada siis sõita saab?

Terv Alar.
Ja tänud vastuste eest.

Jah, saab sõita kui jahutusvedeliku torud kokku ühendada. Lahti jäänud pistikud isoleeri korralikult ära, need kipuvad muidu kergelt oksüdeeruma. Ära ainult seda viga tee, et neile mingi koti või asja ümber tõmbad, kuhu saab vesi sisse minna, see ainult kiirendab riknemise protsessi.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas arnis »

Pistikud kaitsta ja voolik omavahel kokku. Kui liiga suure mõlgi jätad,
siis salongi ei saa sooja, kuid ei midagi hullu.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
ollo
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 02.06.2006 15:44 14
Asukoht: Lääne-Virumaa Rakvere

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas ollo »

Üks kiire küsimus veel, Kas webasto kütte torul on pidev surve peal?
Juhuslikult kirjutan juurde, et maha kiskudes panin selle ka pimedaks aga kahtlaselt kuiv oli see toru.
BMW E38 740D 99a.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas martin471 »

ollo kirjutas:Üks kiire küsimus veel, Kas webasto kütte torul on pidev surve peal?
Juhuslikult kirjutan juurde, et maha kiskudes panin selle ka pimedaks aga kahtlaselt kuiv oli see toru.
Kui Webasto ei ole käivitatud, ei ole kütusetorus ka mingit rõhku. Webasto jaoks on auto põhja all eraldi kütusepump, mis käivitub ainult siis, kui Webasto on kütmise režiimis.
Andres
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 20.09.2005 16:01 47
Asukoht: Tallinn

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas Andres »

Enda autol oli sarnane probleem. Webasto veepump uus, webastoga kõik toimis (nii sõidu- kui ka seisusoojendina). Kuid REST funktsiooniga ei läinud webasto veepump tööle (kui kõik tingimused täidetud, webasto lõplikult OFF, süüde väljas või 1 astmes), lisaks ei töötanud veepump ka siis kui mootor töötas aga webasto mitte. Klappide alust veepumpa ei ole.
Webasto all vigu ei olnud kuid IHKA-s oli veepumba viga.
Lahendus: IHKA plokis oli "ZUSATZWASSERPUMPE" aktiivne, sealt see mitte aktiivseks ja kõik toimib ning kadus IHKA alt ka viga. Võimalik, et olin selle ise aktiivseks teinud kui seisusoojendit programmeerisin.
Autoks 03/2000 toodetud E39.

martin471 kirjutas:
arnis kirjutas:Mul endal sama jama. REST/MAX nupp ei pane teadmata põhjusel veepumpa
käima, kuid süüde 2 peal ja mootor/webasto kustunud, siis veepump töötab.

Loogiline tundub, et asi on tarkvaraline ja midagi on näiteks valesti kodeeritud.
Minu autol ei tööta veepump peale Webasto seiskumist ei süütevõtme esimeses astmes ega ka süüte asendis. Kui webasto on töö lõpetanud, töötab veepump veel webasto läbipuhumise aja, kuid kuid kui ventilaator vait jääb, jääb vakka ka veepump. Seda ma veel järgi uurinud ei ole, kas veepump siis töötab, kui mootor on juba kuum ja käib, tegelikult peaks ta seda tegema.

Kas selles ei või mingit loogikat olla, et kui minu auto (ja ka teised sellised) on tehasest ntks ainult sõidusoojendusega tulnud, siis polegi MAX funktsiooni all jääksoojuse ärakasutamise võimalust ette nähtud? Teatavasti on ju seisusoojendustega autodel solenoidklappide all veel lisaveepump ja nendel tuleb kindlasti REST/MAX nuppu vajutades ka sooja. Seda ma nüüd ei tea, kas selle funktsiooni kasutamise ajal töötavad mõlemad veepumbad või ainult see, mis on solenoidklappide all. Samas tehasepoolne kasutusjuhend sisaldab nii seisu- kui ka sõidusoojendusega autode puhul sama infot - sõltuvalt välistemperatuurist puhutakse salongi maksimaalselt külma õhku või kasutatakse ära mootori jääksoojust. Võta nüüd siis kinni...

Igasugune asjalik info tuleb kasuks! Olles MAX funktsiooni varem kasutanud ja selle eeliseid tundnud, siis arvan, et see väike lisafunktsioon võiks siiski toimida.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas martin471 »

Andres kirjutas:Enda autol oli sarnane probleem. Webasto veepump uus, webastoga kõik toimis (nii sõidu- kui ka seisusoojendina). Kuid REST funktsiooniga ei läinud webasto veepump tööle (kui kõik tingimused täidetud, webasto lõplikult OFF, süüde väljas või 1 astmes), lisaks ei töötanud veepump ka siis kui mootor töötas aga webasto mitte. Klappide alust veepumpa ei ole.
Webasto all vigu ei olnud kuid IHKA-s oli veepumba viga.
Lahendus: IHKA plokis oli "ZUSATZWASSERPUMPE" aktiivne, sealt see mitte aktiivseks ja kõik toimib ning kadus IHKA alt ka viga. Võimalik, et olin selle ise aktiivseks teinud kui seisusoojendit programmeerisin.
Autoks 03/2000 toodetud E39.

Tänud asjaliku info eest! Peab selle variandi kindlasti järele proovima. Kusjuures täheldasin ka sellist asja, et kui sooja mootoriga auto seisma jätta, lasta Webastol läbipuhumise tsükkel lõpetada ja peale seda süüde sisse keerata ning kliima maksimaalselt sooja puhuma panna, siis salongi puhutav õhk jahtub kiirelt maha, kuna Webasto veepump ei tööta, kuid kui vajutada nuppu, mis suunab maksimaalse sooja esiklaasile, hakkab Webasto veepump tööle ja jääb tööle ka peale klaasisoojenduse väljalülitamist. Tõenäoliselt toimib see asi ka töötava mootoriga selliselt. Üldiselt on MAX funktsioon minu autokasutuse juures ütlemata kasulik lisa, nii et proovin selle tulevikus siiski nii tööle saada nagu see tehase poolt ette on nähtud.
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas HannesT »

Kas Webasto aju saab teabe välistemperatuuri kohta samast andurist, mis armatuuri näidik? Mul pole andurit küljeski ja +50c on ees. Webasto arvab, et on südasuvi ja ei käivitu?
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas arnis »

HannesT kirjutas:Kas Webasto aju saab teabe välistemperatuuri kohta samast andurist, mis armatuuri näidik? Mul pole andurit küljeski ja +50c on ees. Webasto arvab, et on südasuvi ja ei käivitu?
Ei. Aga webasto enda andur ütleb siiski, et vedeliku temp on suurem kui +5 ja ei käivitu.

Aga soovitan soojalt see +50 probleem ära lahendada. Kliimaseade jääbgi segast panema.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
InguPingu
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 27.04.2007 19:55 39
Peamine sõiduk: BMW E39 535i
Asukoht: Viljandi

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas InguPingu »

Tere.
Mul ka probleem webastoga (TT c/z). Autoks on 535 2002a. Nimmelt käisin Autoeksperdis oma murega, seal tehti üldine diagnostika, ööldi et veepump läbi. Sai see vahetatud, ei tea kas panid originaali, vast ikka panid. Siis pidi tööle hakkama. Läksin siis järgi, ööldi et pumbaga on ok, et see on uus (kui webasto järgi lükata siis hakkab midagi tööle, varem seda surinat polnud kuulda), aga tööle seda ikka ei saa, sest ajus pidi temperatuuri andur rikkis olema. Paraku nemad aju ei remondi ja uue peab UM-st tellima. Miks UM-st just. Kas siis mujalt uus osa ei sobi sellele autole. Nagu ma aru saan, kuna mul vanem webasto, alla 2004, siis sellel eraldi aju vahetada ei saa vaid koos soojusvahetiga. Kui need uued panna siis ta ikka tööle hakkab? Või hakkab auto vastu punnima?
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas arnis »

Tore diagnostika, et esimesel korral ei mainitud temperatuuriandurit.
Muideks mina olen aju puhastamise abil temp anduri korda saanud.
Temp anduri jalad on esimesed, mis oksüdeeruvad ja hakkavad lollusi
tegema. Lisaks on võimalik temp andur eraldi välja vahetada, kuid
sellist andurit pole kusagilt mujalt leida kui teine webasto aju.

Aju osta foorumist või romulast.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
kloox
Huviline
Postitusi: 1205
Liitunud: 12.03.2006 20:02 09
Peamine sõiduk: g31M-pakett
Asukoht: Valga

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas kloox »

Leiab ka neid tembi andureid,kui oskad otsida ning kui ei leia,siis mine sellega Lauri juurde ja ta vahetab selle ära. :cool:
530d
NoPowerNoFun
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 10.07.2013 23:27 05
Peamine sõiduk: E38 730d 2000aa

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas NoPowerNoFun »

Tervist .
Autokd e38 730d autol on peal webosto ja vana omaniku sonul eelmine talv töötas .
See aasta mina nimekirjas paraku ei näe voimalust et saaksin sisse lylitada webastot :)
Mida peaks tegema ?
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas martin471 »

NoPowerNoFun kirjutas:Tervist .
Autokd e38 730d autol on peal webosto ja vana omaniku sonul eelmine talv töötas .
See aasta mina nimekirjas paraku ei näe voimalust et saaksin sisse lylitada webastot :)
Mida peaks tegema ?
E38 730d-l on Webasto standardvarustuses, kuid enamusel töötab see tehasest tulles sõidusoojendusena. See tähendab seda, et Webasto käivitub automaatselt, kui välistemperatuur on kuskil alla +5 kraadi. Kui sa tahad Webastot käivitada manuaalselt, tuleb see auto menüüsse sisse programmeerida ehk siis sõidusoojendus tuleb ümber muuta seisusoojenduseks.
NoPowerNoFun
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 10.07.2013 23:27 05
Peamine sõiduk: E38 730d 2000aa

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas NoPowerNoFun »

Varem sellel autol töötas kõik . Kuskohas on kaitse ja mis nr all ?
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas martin471 »

NoPowerNoFun kirjutas:Varem sellel autol töötas kõik . Kuskohas on kaitse ja mis nr all ?
Kui vaadata selle auto Webasto asukohta, siis on täiesti tavaline, et see lõpetab töö tänu ajahambale täiesti suvalisel hetkel. Kõige tavalisem probleem on aju riknemine. Kaitse asub pagasnikus aku läheduses, kuid numbri pead ise välja googeldama, ei ole täpselt meeles. Soovitan siiski diagnostikat pädeva inimese juures. Sõltuvalt sinu asukohast kas PeeterA, Arnis vms asjatundlikum inimene...
Siim-O
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 13.02.2011 19:02 47

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas Siim-O »

Mul 10/1999 e38 730d. Webasto alt näitab inpa veepumba viga. Olen proovinud kahte pumpa ja tulemust pole. Vahepeal läheb tööle. Aga seda harva. Pilt veast siin. https://www.upload.ee/image/6336384/IMG_1345.JPG
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas martin471 »

Siim-O kirjutas:Mul 10/1999 e38 730d. Webasto alt näitab inpa veepumba viga. Olen proovinud kahte pumpa ja tulemust pole. Vahepeal läheb tööle. Aga seda harva. Pilt veast siin. https://www.upload.ee/image/6336384/IMG_1345.JPG
Kas oled kasutanud uusi või kasutatud pumpasid? Kui kasutatud, siis proovi korra nende asemel takistit, kui takistiga ka tööle ei lähe, peab peale veepumba veel mõni viga olema.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas PeeterA »

Pigem ei tule ajust 12V välja, et veepump tööle hakkaks - teisisõnu rikkis.
tel. 51 949 859
Siim-O
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 13.02.2011 19:02 47

Re: E38 Webasto ei käivitu

Postitus Postitas Siim-O »

Webasto aju elektriskeemi leiab kuskilt?
Vasta