4.0, V8 ja selle suhe bensiiniga.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
UrMas.L
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 09.06.2006 13:25 24

4.0, V8 ja selle suhe bensiiniga.

Postitus Postitas UrMas.L »

Foorumis on silma hakanud bensiinikulu jutud, mis pole alati just kõige rõõmustavamad. Võtsin siis ette ja tegin nn loomkatse omal käel täna ära, et leida see miinimum, millega hakkama saaks.
Muidugi suur kütusekulu on nagu suitsetamine-iga mats, oma õhukese rahakotiga seda omale lubada ei saa. (mõistuse olemasolul ei peaks inimene ka suitsetama muidugi  tuline antinikotiinik)
….seega 17 l/100km on üsna reaalne kulu, aga mitte igal juhtumil.
Sõitsin siis mina oma E32 ja 4.0 (manuaal) –ise masinaga 10 liitrit kütust läbi, mille põletamiseks kulus kahe külmkäivitusega ja 15 min Tallinna kesklinna läbimisega 93 km. Loomulikult sõidustiil oli „penskarlik“, kuid kellelegi ma jalgu ei jäänud (fooridaga sai vahest ka mootor välja lülitatud). Käikude vahetus kulges 1. 3. 5. ja see viies sai sisse lülitaud tavaliselt juba 40 km/h liikudes.
Seega saame väita, et kütust kulub vastavalt parema jala ja käigukasti kasutamisele.
Toonitan siin veel, et liikumine oli samas tempos, mille kaasliiklejad ette andsid!
Loodan, et keegi ei tule nüüd selgeks tegema BMW elu mõtete. See on juba teine teema .
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Ise kulgen ka tavaliselt sedaviisi. Liiklusega kaasa ja 5 käik linnas ikka enamus ajast sees. Ja saab täitsa normaalse kuluga hakkama :D Olen sama asja pidevalt 4,4L viiesega proovinud ja pole see kulu midagi nii müstika. Cruis linnas peale ja sõit jätkub mõnusas tempos.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Seda minagi- hea küll, vbl võtab tibake rohkem kui näiteks 325 vms, aga samas sõidurõõm... :P Kusjuures arvan, et ega 530 bensukulu oluliselt alla jäägi- eks järgmise autoga saab see viga- sõidurõõm vs bensukulu lahendatud :P
jan1
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 14.04.2004 13:02 53
Asukoht: TLN

Postitus Postitas jan1 »

Kui sõidan Tallinnas E32/735ia rahulikult 55- 80km/h siis saan kütusekulu 13l/100km.Lähenedes foori punasele või enne pööret ristmikul kasutan vabajooksu max ja lasen joosta vabalt.
Punasega seistes mootor ikka töötab.
Kiirendades teen seda koheselt vajaliku kiiruseni ja üritan säilitada hoogu ühtlaselt.Sõidan Lasnamäe-Järvevana-Mustamäe ajaliselt kl.7.45-17.00
Trassil liikudes 90-100km/h läheb ikka 7,8-8l/100km.
Trassil olen miinimumi saanud 90km/h juures 6,2l/100km!
Jan.
Kasutaja avatar
dellu
Huviline
Postitusi: 132
Liitunud: 10.11.2003 15:18 39
Kontakt:

Postitus Postitas dellu »

jan kirjutas:...Lähenedes foori punasele või enne pööret ristmikul kasutan vabajooksu max ja lasen joosta vabalt.
...
Vastupidi käiguga pidurdades peaks ju ökonoomsem olema. Siis lülitatakse pihustid välja ja kütusekulu on null. Kes on sõitnud ka täpset hetkekulu näitava autoga, millel elektrooniline kompuuter peaks ka seda teadma. Praegu isegi peast ei mäleta mida Ökonomaiser näitab ja automaatkastiga seda ka proovida ei saa, kuna miskipärast ei taha ta eriti käiguga pidurdada vaid suht kiirelt läheb vabajooksule.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

dellu kirjutas:
jan kirjutas:...Lähenedes foori punasele või enne pööret ristmikul kasutan vabajooksu max ja lasen joosta vabalt.
...
Vastupidi käiguga pidurdades peaks ju ökonoomsem olema. Siis lülitatakse pihustid välja ja kütusekulu on null. Kes on sõitnud ka täpset hetkekulu näitava autoga, millel elektrooniline kompuuter peaks ka seda teadma. Praegu isegi peast ei mäleta mida Ökonomaiser näitab ja automaatkastiga seda ka proovida ei saa, kuna miskipärast ei taha ta eriti käiguga pidurdada vaid suht kiirelt läheb vabajooksule.
No kui kiirus on ca 80 ja edasi, siis lukustab turbiini ära ning käik o nö fikseeritud. Sealt alla pidurdades hoiabki käiku sees (ehk kulu 0).

Kuigi olen täheldanud, et mõnikord toimib ka see palju väiksematel kiirustel.
530d
jan1
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 14.04.2004 13:02 53
Asukoht: TLN

Postitus Postitas jan1 »

dellu kirjutas:
jan kirjutas:...Lähenedes foori punasele või enne pööret ristmikul kasutan vabajooksu max ja lasen joosta vabalt.
...
Vastupidi käiguga pidurdades peaks ju ökonoomsem olema. Siis lülitatakse pihustid välja ja kütusekulu on null. Kes on sõitnud ka täpset hetkekulu näitava autoga, millel elektrooniline kompuuter peaks ka seda teadma. Praegu isegi peast ei mäleta mida Ökonomaiser näitab ja automaatkastiga seda ka proovida ei saa, kuna miskipärast ei taha ta eriti käiguga pidurdada vaid suht kiirelt läheb vabajooksule.
Mul on automaat ja ma lähtusin sõitmisel autopiloodist,isegi kiirusel 40km/h.Ei tea hetkel väita mida hetkekulu näitab kui vabalt jookseb,kuid proovin ära!
Jan.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Aga mina sõidan BMW'ga selle pärast, et süda vähe kiiremini lööks mitte seisma ei jääks. ;)
Viimati muutis Relk, 23.06.2006 12:57 19, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

jan kirjutas:Kui sõidan Tallinnas E32/735ia rahulikult 55- 80km/h siis saan kütusekulu 13l/100km.Lähenedes foori punasele või enne pööret ristmikul kasutan vabajooksu max ja lasen joosta vabalt.
Punasega seistes mootor ikka töötab.
Kiirendades teen seda koheselt vajaliku kiiruseni ja üritan säilitada hoogu ühtlaselt.Sõidan Lasnamäe-Järvevana-Mustamäe ajaliselt kl.7.45-17.00
Trassil liikudes 90-100km/h läheb ikka 7,8-8l/100km.
Trassil olen miinimumi saanud 90km/h juures 6,2l/100km!
Jan.
See kôik on fantastiline, aga palju sa viimase 10 000 km läbimiseks autosse bensiini oled tankinud?
Sõidurõõm
Jass
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 27.02.2005 17:54 57

Postitus Postitas Jass »

ja mis teie mootorid ütlevad kui te sõidate 50 ga ja 5 käik sees soojale mootorile ei meeldi madalad pöörded õli surve liiga madal ja korraliku määrimist ei toimu...sealt need klõbisevad buumerid tuelvad
UrMas.L
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 09.06.2006 13:25 24

bensiin

Postitus Postitas UrMas.L »

Kui minu teemat uuesti lugeda, siis peaks sealt selguma, et tahtsin rääkida minimaalsetest kogustest, mida liikumisele kulutada. Sõidurõõm ja mootori tervis on juba uusa teema. Loomulikult olen soetanud selle margi just tema omadusi silmas pidades, mis ilmnevad paremal asetsevale pedaalile surudes.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 2002
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: bensiin

Postitus Postitas Ilves »

UrMas.L kirjutas:Kui minu teemat uuesti lugeda, siis peaks sealt selguma, et tahtsin rääkida minimaalsetest kogustest, mida liikumisele kulutada. Sõidurõõm ja mootori tervis on juba uusa teema. Loomulikult olen soetanud selle margi just tema omadusi silmas pidades, mis ilmnevad paremal asetsevale pedaalile surudes.
Kõige vähem läheb kütust edasiliikumiseks kas slepis sõites või lükates. See kütusekulu teema on nagu mingi mantra mida kogu üles kistakse :) Ma arvan, et täiesti piisab ühest küsitlusest, mille alusel miskitki statistikat teha saab. Sõitke nii nagu tehas on ette näinud (märksõna "Sõidurõõm") ja ärge põdege palju selleks kütust läheb.
UrMas.L
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 09.06.2006 13:25 24

nutulaul

Postitus Postitas UrMas.L »

Võta vähe rahulikumalt seda asja nüüd! Asja tuleb vaadata ikka kahelt küljelt. Loogoline, et antud margiga ei sõideta roheline mõttelaad peas.
Vasta