Mootor ei taha käia (735 E32)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
road14
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 30.04.2003 12:04 21
Asukoht: Tartu

Mootor ei taha käia (735 E32)

Postitus Postitas road14 »

Viga on selline, mis tuleb ja läheb. Esimene kord oli selle aasta juunis - keset sooja suvepäeva, juba soojaks sõidetud mootoriga, hakkas järsku turtsuma. Järsult gaasi vajutades vaat, et sureb välja. Lased gaasi lahti, on pöörded ebaühtlased ja raputab hirmsasti. Jõudsin sihtkohta ja parkisin, tunni möödudes uuesti proovides oli asi jälle OK.

Teine kord juulis. Seisis kuus päeva ilma sõiduta ja käima ei läinudki, aku vedas mootorit väga eduliselt ringi, aga isegi ei "lubanud" mitte. Lõpuks, kui köie otsa panime, saime pika-pika tirimise peale käima. Lasin tal mõne aja kohapeal käia. Pöörded olid jällegi väga ebaühtlased ja gaasi vajutades tahtis seisma jääda. Paar korda jäigi, aga mingi ime läbi sain võtmest käima. Hakkasin Nõmmelt sõitma, sest sõita oli vaja :( ja enne, kui Tartu poole linnast välja jõudsin oli kõik jälle korras. Jätsin seisma, panin käima, vajutasin gaasi - kõik OK.

Kuni oktoobrini. Hakkas jälle turtsuma, vajutasin siduri alla ja suri sõidu ajal välja. Lasin uuesti siduri lahti, et ehk veab käima ja lõi summuti tagumise poti ilge pauguga lõhki.
Käisin elektrimehe jutul, uuris päev otsa ja ei midagi. Kui töömehe käes käib ilusti, siis ei saa ju viga leida.

Vabandan, et jutt nii pikk sai, aga mure on suur ja abi ei oska kusagilt otsida. Kas kellelgi on sellist vigurit varem ette tulnud või on lihtsalt nutikas ja oskab midagi soovitada?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8273
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ma alustaks ikkagi diagnostikas, et elementaarsed probleemid kindlaks teha/elimineerida ja teada saada, äkki on ajul endal mingeid kaebusi.
Aga kandidaatidena võiks pakkuda DME releed (vt. siinsamas juttu E30 abist) ja õhukulumõõtjat.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
road14
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 30.04.2003 12:04 21
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas road14 »

Niisiis...

Vahetasin kütusefiltri ja auto sõidab nagu uus. Ma arvan, et üks filter ei tohiks nii kaua auto küljes olla, et sealt enam bensiin läbi ei mahu...

Häbi mulle, häbi... :oops:
Vasta