m60b40 pool mootorit vait

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
v.eight
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 02.08.2009 14:48 39

Re: m60b40 pool mootorit vait

Postitus Postitas v.eight »

kah võimalus ilmselt, kuid kas siis ei jääks see pool mootorit igaveseks vait? selles mõttes, et pööretel tulevad silindrid nagu siiski järgi...või vähemalt hakkab see pool mootorit ka paukuma. seda on hetkel hästi kuulda, kuna võtsin jamavalt poolelt leegitoru juurest kati ka lahti/ära.

bmw aju skeeme vist netis väga massiliselt ei liigu, kust võiks selgust saada, kas 2 mootori poolt juhitakse mingite erinevate chippidega?

kui oletada, et ühe poole lambda on täiesti tuksis või saab näiteks enne andurit leegitoru liitekohast lisaõhku, kas siis on võimalik, et segu keeratakse liiga rikkaks ära?
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: m60b40 pool mootorit vait

Postitus Postitas fiziks »

eks see vene saast oli samas odavam vist kõvasti ma arvan? :D mõnele autole, mille mootorist eriti kahju ka pole, sobiks vast täitsa kenasti, peaasi et sõidab :P

aronz12, kui lambda korras ja järgi siis selle järgi sätib aju closed-loop reziimis küttesegu ideaalse (miskit 14:1) poole, seega jah korras lambdaga peaks töötama kõige efektiivsemalt kui muud asjad ka korras.
kui lambdat aga üldse pole "näidatakse" lihtsalt mingit keskmist väärtust, mille järgi peaks segu ka enamvähem paigas olema, lihtsalt natuke rikkama poole. ja mootor ei lähe kunagi closed-loop reziimi.
ma olen ilma lambdadeta sõitnud päris pika maa maha, mootor töötas, käivitus ilusti ja jõudu oli, bensukulugi polnud teab mis meeletu. ka küünlad olid väga ilusat värvi kusjuures ;)

"kui oleks nii, et terve lambda järelt ära võtad ja paremini toimib auto siis kaob nagu selle mõte ära ju."
aga kes üldse väitis, et ära võttes paremini toimib? toimib paremini kui täiesti metsas lambdaga, mitte paremini kui korras lambdaga :D samas ära unusta, et mootoreid on tehtud ka ilma lambdata, ja eks nad töötasid ikka, niiet tegelikult see mingi eluliselt oluline vidin päris ka ei ole.
Vasta