X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Autojupid
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 27.12.2010 03:22 31
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas Autojupid »

Mina lasin nüüd õli dünaamiliselt ära vahetada, kast nulliti ära, aga ei muutunud midagi, esimeselt teisele venitab ja teiselt kolmandale ka, aga mitte nii palju nagu esimeselt teisele. Valgusfoori taga teeb jõnksu. Vahepeal enne õlivahetust ja nullimist nagu tundus, et kadus see jõnks üldse ära.
E53 X5 M57N 2004
tarmotaa
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 19.10.2012 08:55 37
Asukoht: lõuna eesti
Kontakt:

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas tarmotaa »

Tere.Olen oma peldikuga alguses tagasi,ehk siis jõnks tagasi nagu lähenev jõulu ime.Helistasin lätti kus vahetati eelmine aasta augustis meh plokk,ja vastasid,et tee softi adabtsioonide uuendus nullimine kastile.Küsisin kas see pigem teie mure pole ehk garantii või midagi,aga vastus ime lihtne.Eelmine aasta garantii alla see teenus ei kuulunud aga tänavu aasta juba kuulub.Läksin siis oma peldikuga UM ja tehti siis 59eur eest mis lätis soovitati,asi sama kui mitte hullem.Ja olengi tuleva neljapäeval oodatud tagasi lätti 8.00 nende ukse taha.Küsimus targematele,millega ma võin arvestada kas nüüd kogu kasti remondiga,loogikat kasutades siis meh plokk jälle tuksis, kindlasti mitte ma arvan.See küsimus käib enim Kuno-t pihta rohkem kuna ta nende peldikute kaste remontinud ja ka kindlasti analoogse juhtumiga kokku puutunud.Kaks korda järjest meh plokk,no ei taha uskuda.
tarmotaa
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 19.10.2012 08:55 37
Asukoht: lõuna eesti
Kontakt:

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas tarmotaa »

Nii tagasi hoidlikku vastust Kuno-t lt ma küll ei oodanud.Tavaliselt ikka väga teravad ja mahlased vastused siinsetele külalistele olnud on.Aga see selleks,eks reede selgub täpsemalt mis saama hakkab.Arvan,et hoian kursis foorumlasi.
tarmotaa
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 19.10.2012 08:55 37
Asukoht: lõuna eesti
Kontakt:

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas tarmotaa »

Tervist.Sai siis käidud Lätis nalja tegemas.Lisaks sellele,et kiirust kõvasti ületades isegi magavad politseinikud tee ääres üles ma ei suutnud äratada ei suutnud ma recro tehnikule ka mitte ühtegi korda näidata tõestada et jõnks väike tagasi tulnud mu kärule.Sõitis tema ja sõitsin mina nii,et temagi hakkas kartma ja küsis kas ma sõidangi nii iga päev.Tee mis tahad aga kuni täna päevani mitte ühte jõnksu.Oskasid ütelda,et ma ei esimene ega viimane kes sinna läinud ja sama targalt tagasi tulnud.Kui jõnks tagasi siis tahetakse autot uuesti näha aga sel hetkel nad ei hakanud midagi tegema.Kasti temp ok kõik oli ok,ta imestas isegi et sellise sõidu peale kasti temp jäi ka normi 85 kraadi vist.Ainus viga mis tuli selle käiguga ,kuues pihusti andis otsad,tühikäik vahest nagu vana rida5 audil,podiseb.
Nii et järgmise korrani,x5 on selline huvitav sitamaja ega see asi niisama ei jää kindlast.
Autojupid
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 27.12.2010 03:22 31
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas Autojupid »

Mul ka vahepeal kadus justkui see jõnks ära. Vahetasin Eestis õli ära ja lasin ära nullida kasti ja nüüd on tagasi. Et ei oskagi ütelda...
E53 X5 M57N 2004
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas Muhv »

Tegu ei ole kasti veaga. IMHO. Laske oma autol tühjalt kohapeal käiia. Üsna kindel, et mingil hetkel tõstab korraks pöördeid. Täpselt sama palju kui käik sees, gaas maas, enne seisma jäämist veeredes.
Autojupid
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 27.12.2010 03:22 31
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas Autojupid »

Muhv kirjutas:Tegu ei ole kasti veaga. IMHO. Laske oma autol tühjalt kohapeal käiia. Üsna kindel, et mingil hetkel tõstab korraks pöördeid. Täpselt sama palju kui käik sees, gaas maas, enne seisma jäämist veeredes.
No milles siis seisneb viga?
E53 X5 M57N 2004
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas Muhv »

UM pakkus veaks mingid klapid kuskil mootoris. Puhastasid need ära, aga arvasid, et ega see väga ilmselt ei aita ja ilmselt tuled tagasi. Need vidinad maksid suurusjärgus 300€ kokku. Viga tuligi pea kohe tagasi. Rohkem ma enam ei viitsinud jamada. Vt paar postitust kõrgemal.
Autojupid
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 27.12.2010 03:22 31
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas Autojupid »

Kuno_T kirjutas:
Autojupid kirjutas:Mul ka vahepeal kadus justkui see jõnks ära. Vahetasin Eestis õli ära ja lasin ära nullida kasti ja nüüd on tagasi. Et ei oskagi ütelda...
Kas kasti ja mootori tarkvara on uued?
Mina ei ole midagi uuendanud.
E53 X5 M57N 2004
Autojupid
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 27.12.2010 03:22 31
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas Autojupid »

Kuno_T kirjutas:Siis tuleks järgi kontrollida, mis taseme i-level on ja kui on alles tehase oma, tuleks vähemalt mootor ja kast üle kirjutada. Kast tuleb pärast seda kodeerida ka, muidu hakkab veateateid pilduma.
Ja kus seda kõike tehakse?
E53 X5 M57N 2004
Autojupid
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 27.12.2010 03:22 31
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas Autojupid »

Mina lasin Tartus "dünaamiliselt" õli kastil ära vahetada ja enam jõnksu ei tee seisma jäämisel...

Panin seda tähele, et kui arvutiga ära nullida, siis peale nullimist jõnksutab mingit aega...nüüd on korras mul see. Või noh, mina ei tea kui korras, üliväikest jõnksu tunnen ainult mina kui auto omanik. Teised seda jõnksu ei tunne.
E53 X5 M57N 2004
Autojupid
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 27.12.2010 03:22 31
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas Autojupid »

Kuno_T kirjutas:Kas sel ajal vahetati ka kastis tarkvara?
Ei ole vahetatud...
E53 X5 M57N 2004
Leimar Henk
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 20.03.2013 22:01 17
Peamine sõiduk: bmw e53 M57TUD30 05'

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas Leimar Henk »

Hei kõik kes on mehhatroonika ploki remondi ette võtnud. On sellega asja klaariks saanud, jõnksutamine kadunud?
Endalgi nõksutab va raip. Käisin täna diagnostis Hõbenooles ja ilmnes solenoidide viga.
katsan22
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 17.11.2013 22:55 44
Peamine sõiduk: bmw 320

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas katsan22 »

Teeb ka jõnksu 2-1 aga alles siis kui kast on saavutanud sinna ca 80 kraadi peale oma töötemp. Külmalt toimetab ideaalselt. Oskab sellele ka keegi nõu veel anda.
Kasti õli vahetatud täna.
Kasutaja avatar
MSJ
Huviline
Postitusi: 743
Liitunud: 23.03.2010 10:01 25
Peamine sõiduk: X5 F15 M Sport

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas MSJ »

katsan22 kirjutas: 03.01.2020 20:35 43 Teeb ka jõnksu 2-1 aga alles siis kui kast on saavutanud sinna ca 80 kraadi peale oma töötemp. Külmalt toimetab ideaalselt. Oskab sellele ka keegi nõu veel anda.
Kasti õli vahetatud täna.
Õlivahetus ei aita
Aga küsi kasutaja A. Karro käest, kes kastidega tegeleb ;)
Kasutaja avatar
A.Karro
Klubiliige
Postitusi: 288
Liitunud: 24.10.2014 17:05 39
Peamine sõiduk: BMW 735i
Telefon: 53413027
Asukoht: Jõgevamaa, Mustvee vald, Piilsi küla, Karusoo-Joosepi
Kontakt:

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas A.Karro »

2...1 jõnks on hydroploki viga, seda pelgalt solenoidi vahetusega ei ravi. Kindlasti adaptsioone lugedes näen ka, et puksid on kulunud kastis, aga see hetkel teine teema. See 2---1 põnks, pauk või jõnks, on 90% hydroploki viga. Selle välja juurimine eeldab hulga klappide pesade läbipuurimist ja mõningaid asju veel seal. On olnud ka juhuseid kus õlipump on juba samuti nii kulunud, et vajab välja vahetamist, et saavutada soovitud tulemus, aga seda juba alati olen teinud koos pukside ja sidurite tegemisega, sest kui kast juba maas on siis pole mõtet enam jätta kasti sisse kulunud asju. Tarkvaraga on proovitud seda ravida vist jah, paremaks on saadud, aga lõpuks õpib ikka samasse kohta tagasi ennast ja teeb sama paukku edasi.
Automaatkastide remont Jõgevamaal.
sigaelmar
Huviline
Postitusi: 3716
Liitunud: 02.07.2006 16:24 43

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas sigaelmar »

Kas sa mõtled hüdraulikaploki all ainult seda plokki või koos solenoididega?
316ti E46; 325i E36; 325iA E36; 328iA E36; 520iA E34; 520iA E34; 525tdsA E39; 525dA E61; 528i E39; 530dA E60; 730d E65; 730iLA E38; 740iA e38; 750iLA E38; 750iLA E38; 750i E65; X5 4.4i E53
Kasutaja avatar
A.Karro
Klubiliige
Postitusi: 288
Liitunud: 24.10.2014 17:05 39
Peamine sõiduk: BMW 735i
Telefon: 53413027
Asukoht: Jõgevamaa, Mustvee vald, Piilsi küla, Karusoo-Joosepi
Kontakt:

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas A.Karro »

Kogu see plokk koos solenoididega. Seal juhtub nii, et klapid kuluvad ära teatud, lõpuks ei jõua solenoid ka enam liini rõhku peale keerata piisavalt, sest kõik see mehhaaniline asi lekib hullemini kui kevadine kask või vaher. Uus solenoid võib anda mingiks ajaks lahenduse, aga lõpuks kulub seegi kiiremini, sest teeb aina rohkem tööd kuna mehhaaniline pool plokis kulunud. Sama kehtib turbiini solenoidi kohta ja selle mehhaanilise osa kohta plokis. Ma ei ole väga ammu enam kohanud plokki, mida ei peaks läbi puurima ja mehhaaniliselt korda tegema, et sellest jõnksust lahti saada lõplikult.
Automaatkastide remont Jõgevamaal.
katsan22
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 17.11.2013 22:55 44
Peamine sõiduk: bmw 320

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas katsan22 »

Palju selline lõbu umbes maksta võib minna kui auto remonti tuua
Kasutaja avatar
kapinupp
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 02.01.2020 14:11 09
Peamine sõiduk: BMW 525 Twinturbo

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas kapinupp »

katsan22 kirjutas: 03.01.2020 23:31 56 Palju selline lõbu umbes maksta võib minna kui auto remonti tuua
Üldiselt kasti adaptsoonid näitavaad ära sidurite kulumised, kui kastil sees juba egs vead siis aitab kasti üldine remont ( sidurid + trubiin) arvestada tuleb ka kasti demonaazi ja montaaziga ja uue kasti õliga .
Peale seda tavaliselt töötab nagu siidi, vanemate kastidega solenoidide probleeme nii palju pole aga seda näitab diagnostika.
Kasutaja avatar
A.Karro
Klubiliige
Postitusi: 288
Liitunud: 24.10.2014 17:05 39
Peamine sõiduk: BMW 735i
Telefon: 53413027
Asukoht: Jõgevamaa, Mustvee vald, Piilsi küla, Karusoo-Joosepi
Kontakt:

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas A.Karro »

Diagnostika näitab ära tavaliselt paari siduri kulumise mida ka suurel määral kulunud puksid aitavad kaasa. Kui on vead sees kastis siis on kas õlipumba tihend puruks või puksid väga kulunud. kõikidel 6hp kastidel vahetan solenoide. Tavaliselt mitte kõiki aga saan neid kontrollida. Lisaks on vaja plokk seest korda teha. See 2..1 pauk on ikkagi hüdroplokist põhjustatud! Ainult sidurid ja turbiin pole kunagi kasti remont. Seal on väga palju muid tegureid mida tuleb vaadata samuti.
Automaatkastide remont Jõgevamaal.
katsan22
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 17.11.2013 22:55 44
Peamine sõiduk: bmw 320

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas katsan22 »

Tegin ka dignosti eile enne õli vahetust ja arvuti viga ei näidanud kuskil kõik oleks nagu korras. Aga seda niikaua kui sõitnud kuskil mingi 30 km umbes
Kasutaja avatar
A.Karro
Klubiliige
Postitusi: 288
Liitunud: 24.10.2014 17:05 39
Peamine sõiduk: BMW 735i
Telefon: 53413027
Asukoht: Jõgevamaa, Mustvee vald, Piilsi küla, Karusoo-Joosepi
Kontakt:

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas A.Karro »

Kui vigasid pole siis ploki tegemisega saab asja palju paremaks. Õige tee oleks muidugi sisemised lekked ka kastis korda teha aga paljud autod on ploki remondiga edukalt teele tagasi saadud. Kui on e siduri viga juba püsti kastis, siis tuleb kindlasti kast juba maha võtta.
Automaatkastide remont Jõgevamaal.
katsan22
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 17.11.2013 22:55 44
Peamine sõiduk: bmw 320

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas katsan22 »

Ja selle ploki remondi hind? Võik milline olla umbes
Kasutaja avatar
A.Karro
Klubiliige
Postitusi: 288
Liitunud: 24.10.2014 17:05 39
Peamine sõiduk: BMW 735i
Telefon: 53413027
Asukoht: Jõgevamaa, Mustvee vald, Piilsi küla, Karusoo-Joosepi
Kontakt:

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas A.Karro »

Ploki remont on koos uue õli ja filtriga ca 750 kuni 900 euri. Kõik sõltub palju peab klappe vahetama. Igale plokile lähenen 6hp kastidega individuaalselt.
Automaatkastide remont Jõgevamaal.
Aare ev
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 08.02.2018 00:10 13
Peamine sõiduk: Bmw x5
Telefon: 53031576

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas Aare ev »

hüdroploki ja käigukastivahelised tihendid tuleks vahetada
neli turutihendid ja prill endal lahenes edukalt kuigi tarkpead ütkesid et hüdroploki viga videos seletab ilusti ära
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas PeeterA »

See "spetsialist" soovitab alates "10:40" õli vahetada kui kastis on palju metallipuru, et äkki aitab :roll:
Mehhatroonika ja kastikorpuse vahelised tihendid tuleb anyway ära vahetada, kui mehhatroonika ära võtta. Vahel ju joppab, kui ainult tihendid rikkis. Nende kaudu võib siduripakkide juhtsurve tõesti kaotsi minna. Samas kui mehhatroonika on juba maas, oleks mõistlik see lahti võtta, ära puhastada ja vaakumtest teha selle klappidele. Mehhatroonika klapipesade kulumisest tingitud rõhukaost võivad tekkida täpselt samasugused käiguvahetuse anomaaliad. A. Karro oskab ilmselt rohkem kommenteerida.
Samas see klemm mainis korra kasti adaptsioonide nullimist, kuid mitte nende lugemist-tõlgendamist. Enamus üritavad nullimisega midagi paremaks saada, ise aru saamata mida need adaptsioonid kasti töös üldse tähendavad.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
A.Karro
Klubiliige
Postitusi: 288
Liitunud: 24.10.2014 17:05 39
Peamine sõiduk: BMW 735i
Telefon: 53413027
Asukoht: Jõgevamaa, Mustvee vald, Piilsi küla, Karusoo-Joosepi
Kontakt:

Re: X5 teeb jõnksu ennem seisma jäämist

Postitus Postitas A.Karro »

Ma mõtlesin päris pikalt kas kirjutan või mitte siia midagi. Suurem tõde on nende nelja kummijunniga, kas vahetad neid või mitte....ei muutu midagi. Need on omal kohal ja isegi kui väsinud ei leki nad midagi. Õlipumba kandiline tihend, seal on lihtne, kas selle korpus on katki või mitte. Viimast igal juhul selle katkimineku hirmus vahetame, kui plokke remondime, sama ka kastipistiku hülsiga, et vältida lekkeid. Samas kui polnud katki see kandiline tihend, siis ainukese reaalse kasu saab sellisel kastiremondil adaptsioonide nullimisest ja uuest filtrist, mis enam nii umbes pole.

Filtriga on nii, et see tuleb panna Zf originaal ja õli pange täpselt see mis iganes soovite ja tootja meeldib, senimaani kuni iga 50k vahetate seda koos filtriga on kõik väga hästi. Pole vaja mingit dünaamilist õlivahetust, see on sama mis kinnijooksnud mootorit uue õliga proovite lahti joosta...no ei õnnestu ju.

6hp kasti plokkidega puurime üle remontmõõtu vähemalt 3..4 klappi, vahel ka rohkem, et saada seda plokki normaalselt tööle. Ainult solenoidide vahetamine toob leevendust ja vahel kui plokk ise väga kulunud on, siis uuest solenoidist ka jääb vajaka. 8hp üks viimaseid kaste oli meil, siis sellel puurisime kokku 11 klapipesa üle, ehk ka neil kulub ja tundub et kohati rohkem kui 6hp kastidel. See viimane näide oli extreem ja tavaliselt saab seal vähema klappide vahetamise arvuga hakkama. Samas tahtsin tuua näite, et ka uuemad asjad kuluvad ja kohati rohkem kui 6hp. Nii 8hp kui 6hp kastidel on vaja päris palju vahel kasti sees korda teha samuti. Iga juhtumiga tegelen eraldi ning proovin anda parima tulemuse valemi. Samas ütlen, et nii 8hp kui 6hp hüdroplokke ma pole ammu läbi puurimata ja vanade klappidega teinud. Need on kõik kulunud juba minu jaoks alla selle nn kriitilise piiri kus ei piisa uutest solenoidisest. Teinekord polegi 6hp näiteks solenoidid probleemiks, kui teatud kulunud klappide tõttu ei jõua piisavalt värsket õli turbiini, puksidele ja madalal pöördel hakkavad põnksud, lisada sinna kulunud puksid ja tulebki mõõdasõidul error.
Automaatkastide remont Jõgevamaal.
Vasta