webasto 2005 x5

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas Alari. »

Pole küll x seerijaga seotud aga kriban ikka.
Sõber lasi e38sal eelmine talv taastada webasto.Kõik ilus ja tore.
Aga kui süda talvel päevas sõita vaid 20-30 km siis ei pea seda matsu ka uus aku ära.
Iga paarinädalatagant laadis akut ja lõpuks see kaitse pagassist välja võeti. :roll:
BumBum
Huviline
Postitusi: 2091
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas BumBum »

Autodega minnaksegi siis remonti, kui mingi probleem on! Akude puhul jääb pigem süü tootjatele, kes suudavad ikka parajat jama kokku toota.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas Alari. »

Ei viitsinud nii pikalt kribada aga,kui juba akut süüdistama hakati siis vaevalt suurtootja Varta ja Exide väga suur s*tta toodavad.
Kõigepealt käidi esinduses laadimisi ja tarbijaid kontrollimas.Kõik vinks vonks.
Pikajonnimise peale anti ka teine uhiuus aku proovimiseks.Tulemus null.
Lihtsalt külmadega ja suhtlühikeste sõitudega ei jaksa webasto tarvitatavat voolu tagastada.
Kes vähegi pikemalt sõidab siis palun väga hea asi.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2091
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas BumBum »

Kirjuta google otsingusse Exide akud. Audi foorum oli äkki see, kus pikalt kirjutati.
Ma seisukohta selles suhtes ei oska ise võtta. Parim aku mis kasutanud olen, oli ZAP- on olnud Varta aku ja muid, kuid need läinud omal süül, mitte tootja.

Palju Webasto üldse voolu tarbib?
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas arnis »

Ärge süvenege konkreetselt Webasto tarbimisele. Lisaks webastole, läheb tarbimist
veel päris palju ahjus olevale ventilaatorile ning sellele, et auto ei maga.

EDIT: uudishimu tappis. Läksin ja mõõtsin ära. Webasto töö kulutab aku pealt kokku
nominaalselt 14A (vahepeal tarbimine tõuseb: 20-30A), seega ümardame: keskmiselt 15A/h.

See tähendab, et poole tunni peale kulub 7,5Ah (seda siis E39 puhul, sarnane on ka E53).
Võttes arvesse seda, et uue aku mahtuvus on 20 soojakraadiga 100% lubatud mahust, kuid
20 külma kraadi puhul 60% lubatud mahust. Seega, oleme optimistlikud, võttes 100Ah tavaaku,
on selles esimesel kasutusaastal pakase ilmaga 55Ah.
Kui sellest kasutada 7,5Ah, teeb see 15% aku tühjenemistsüklist. Pole nagu hull esmapilgul,
kuid kui tavalist starteri akut tühjendada 30%, siis peale 150 sellist tühjendamist on aku poolsurnud.
Antud olukorras IDEAALSETEL tingimustel elaks aku 250 tsüklit ära. Kuid neid tingimusi ei ole,
sest, mis põhiline, tavaline auto aku ei lae ennast -20 kraadiga poole tunniga täis.
Siit tulebki AGM aku (maakeeli kuivaku) eelis: see käitub külma ilmaga kordades paremini, põhiline,
et see suudab ennast laadida 5 korda kiiremini, sealhulgas pakase ilmaga.
Mina olen näinud enda AGM aku laadimiskiiruseks 80-90A/h (aku on 6 aastat vana).
Ja teiseks, AGM aku ei karda tühjeneda ka poole maani: see peab kordades kauem vastu sedamoodi.

Kokkuvõttes: tahad luksust, vastupidavust: osta AGM aku. Kui vajad ainult käivitust, osta tavaline.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
tarmotaa
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 19.10.2012 08:55 37
Asukoht: lõuna eesti
Kontakt:

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas tarmotaa »

Lähen algsesse teemasse tagasi,mitte et see akude teema jama oleks .Kas kasutaja bum bum tellis siis asja ära nagu lubas.Mina tellisin ja kaup juba eestis aga nädalavahetus tuli vahele ei saanud pakki kätte.Esmaspäeval lähen järgi ja läheb suuremaks paigaldamiseks.Kas enda muts selle asja paikka ka paneb,eks näis.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2091
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas BumBum »

Minul kaup käes, kuid mul kulub paigaldamiseks veel aega. Alles järgmisel nädalavahetusel hakkan sellega tegelema. Paigaldus peaks olema suhteliselt lihtne.


Siin on õpetus paigaldusest, sellele samale KIT-ile: http://xdrivers.co.uk/forum/index.php/topic,961.0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Raavo
Huviline
Postitusi: 409
Liitunud: 13.06.2010 21:26 14
Peamine sõiduk: BMW E61 530xd 2008.a.
Asukoht: Vantaa

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas Raavo »

Kui saite toimima andke märku kuidas toimib?? :D
tarmotaa
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 19.10.2012 08:55 37
Asukoht: lõuna eesti
Kontakt:

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas tarmotaa »

Tehnika kohal,tundub kõik ülimalt lihtne paigalduse osas.Aga on üks aga,kuhu panna se kollaselt märgistatud juhe webasto pistikus.Pinn nr 1 on viiesajastel pemmidel,õpetab vähemalt nii.Enda Xil see nr1 juba kasutuses.Ei tahaks uskuda ,et sinna juurde veel topin ühe juhtme.Aga kes teab,andke teada,mis nr-ga pistikusse ma ta siis panema pean.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas PeeterA »

Täna panin ühele E39 530d-le peale juhtploki, mille abil saab auto enda võtmepuldist Webasto't käivitada. Väga mõnus seade. Toimimise eelduseks on see, et Webasto ja võtmepult on töökorras.
Toimib nii E38/E39/E53 diiselmootoriga isendite peal, millel on tehase Webasto.

Kes on seadmest ja paigaldusest huvitatud, võib PM-i kaudu ühendust võtta.
tel. 51 949 859
BumBum
Huviline
Postitusi: 2091
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas BumBum »

tarmotaa kirjutas:Tehnika kohal,tundub kõik ülimalt lihtne paigalduse osas.Aga on üks aga,kuhu panna se kollaselt märgistatud juhe webasto pistikus.Pinn nr 1 on viiesajastel pemmidel,õpetab vähemalt nii.Enda Xil see nr1 juba kasutuses.Ei tahaks uskuda ,et sinna juurde veel topin ühe juhtme.Aga kes teab,andke teada,mis nr-ga pistikusse ma ta siis panema pean.
Kollane juhe internetist vaadates tundub olema just see mis läheb pinn 1-te. Läbi selle antakse Webastole 12v peale. Pistik ikka õige, pagasnikus? Ma võtan sama töö ette nädalavahetusel.
tarmotaa
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 19.10.2012 08:55 37
Asukoht: lõuna eesti
Kontakt:

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas tarmotaa »

Ma mõtlesin sain aru et vebasto enda pistikus tuleb sinna pin 1-te pista see kollane juhe,aga et pagasiruumi kaudu asju peab ajama ma küll välja ei lugenud carsystemi lehelt.Aga kui sa asja toimima saad siis anna teada kuidas ja mis.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2091
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas BumBum »

X5 peab olema see pistik seal kus on aku.

http://xdrivers.co.uk/forum/index.php?topic=961.0" onclick="window.open(this.href);return false;
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas LatsRist »

Kuna webasto muutub ilmamuutustega aina aktuaalsemaks ning oma isendil ka webasto ja uus AGM(Varta) aku peal,kuid enamus ajast on sõidud ikka väga lühikesed ja aku heaolu eest seistes sai soetatud nii öelda smart charger,siis ehk sobiksid ka need küsimused siia teemasse.Kas Ctek laadijaga võib või peaks AGM(Varta) akut laadima külmailma(AGM aku)laadimisreziimiga või piisab-tohib laadida ka normal(tavareziimiga)?Kas webasto võib käivitada ka siis kui Ctek laadija on ühendatud vooluvõrku ning samal ajal laeb antud auto akut?
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas arnis »

Osta kompaktne voltmeeter sigaretisüütaja pessa.
Sealt saad infot, mis pingel akut hoitakse kui auto magab.
Ma ei tõstaks pinget 13,8-st kaugemalt terveks ööks, sealt
tulenevalt saad otsustada, kas pead klõpsima seda Cteki või
vaikimisi sätted sobivad.

Kui sa kasutad ainult webasto sõidusoojendit, siis see praktiliselt rolli ei mängi.
Küll aga eelsoojenduse puhul, 15A/h.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas Raemees »

AGM akut tulebki laadida selle helbekese märgi reziimis, see ongi AGM reziim ja külmaga pole ka probleemi, olen seda ööseks õue laadima piisavalt visanud.

Kusjuures mina ei kardaks kasutada seda laadijat ka Webastoga. (samas mina ei vastuta kui midagi **** läheb :mrgreen: , loogiline)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas arnis »

Alati võib laadija külge jätta, ka webastoga. Ka käivitamisega.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
tarmotaa
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 19.10.2012 08:55 37
Asukoht: lõuna eesti
Kontakt:

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas tarmotaa »

kas bumbumil asi paigas,mina sirvisin ja tõlkisin seda teemat ja ei saanud eriti midagi targemeks.üks juhe ühte õigesse kohta pista ja ei saa hakkama.Mul endal hakkab juba imelik veits. :lol:
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas arnis »

Vaata webasto pistikut, kus on 6 kohta juhtmetele, aga ainult 2 on kasutusel.
Pistikul ja ka pesal on numbrid ülipisikeselt peale kirjutatud.
Leia nr 1 ja see ongi õige.
Roosa klamber avaneb nihutades vasakule (küll aru saad kui aeg tuleb).
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas LatsRist »

Webasto mul ikka eelsoojendina!Asi selles,et sai küll soetatud uus AGM aku,kuid 10 päevaga lühikseid otsi tehes(no nii 10 min.tuleb ikka ära)hakkab cteki laadija lisana pakutav kolme led tulukesega aku seisukorda näitav lisavidin näitama,et aku kriitilises seisus(punane tuluke vilgub).Varem kasutasin küll automaatset tulede reziimi ja arvasin,et aku nõnda kiire kriitilise seisu saavutamine on seotud sellega,kuid nüüd tulesid käsitsi lülitades on selle kriitlise hetke saavutamine ikkagi kuidagi kiire tulema.Aku sai vahetatud BM autos ning vaevalt nad nüüd aku tutvustamisega hakkama ei saadud!?Nüüd kui külmad tulemas,siis tahaks ikka webastot ka kasutama hakata,aga praegu näib,et see saab probleemne olema!Nii,et veel kord "puust ja punaselt",paluks-võib vabalt laadija,siis vooluvõrkku,kui ka akuga ühendatud olla isegi auto käivitamisel ja webasto puldist tööle rakendamise ajal?On see lubatud kõiksuguste laadijatega või kehtib see teatud laadijate puhul?Helbekesega,siis ikka AGM laadimine,aga tavareziimis AGM-i laadides ka halba ei juhtu?See tähendab siis ühtlasi ka seda,et kui laadija on installeeritud auto salongi,siis ei ole vaja laadijat peale laadimist aku küljest lahti ühendada?
BumBum
Huviline
Postitusi: 2091
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas BumBum »

tarmotaa kirjutas:kas bumbumil asi paigas,mina sirvisin ja tõlkisin seda teemat ja ei saanud eriti midagi targemeks.üks juhe ühte õigesse kohta pista ja ei saa hakkama.Mul endal hakkab juba imelik veits. :lol:
Täna tegelesin sellega ja panin ka ausalt sama targalt tagasi kokku. Kuid, kuna sealne pilt oli selge, siis nüüd tean mis ja kuidas.
Eemaldad aku pealt katte, siis teise katte veel, mis varjab juhtmeid ja mõnda kaitset. See pistik on varjus seal ja niisama ei näegi. Kõige lihtsam on see plastmass, mille külge on kõik juhtmed kinnitatud lahti teha, 3 kruvi hoiab seda.
Siis googeldasin veel ja leidsin sellise teema, koos piltidega.

http://i1227.photobucket.com/albums/ee4 ... remote.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Sellel pildil on näha see väga väike pistik.

Kogu teema siin: http://xdrivers.co.uk/forum/index.php?topic=5001.15" onclick="window.open(this.href);return false;
BumBum
Huviline
Postitusi: 2091
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas BumBum »

E53 ei pea akut selgeks õpetama, lihtsalt vaheta. Seda ütles BMW esindus!
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas arnis »

LatsRist kirjutas:Webasto mul ikka eelsoojendina!Asi selles,et sai küll soetatud uus AGM aku,kuid 10 päevaga lühikseid otsi tehes(no nii 10 min.tuleb ikka ära)hakkab cteki laadija lisana pakutav kolme led tulukesega aku seisukorda näitav lisavidin näitama,et aku kriitilises seisus(punane tuluke vilgub).Varem kasutasin küll automaatset tulede reziimi ja arvasin,et aku nõnda kiire kriitilise seisu saavutamine on seotud sellega,kuid nüüd tulesid käsitsi lülitades on selle kriitlise hetke saavutamine ikkagi kuidagi kiire tulema.Aku sai vahetatud BM autos ning vaevalt nad nüüd aku tutvustamisega hakkama ei saadud!?Nüüd kui külmad tulemas,siis tahaks ikka webastot ka kasutama hakata,aga praegu näib,et see saab probleemne olema!Nii,et veel kord "puust ja punaselt",paluks-võib vabalt laadija,siis vooluvõrkku,kui ka akuga ühendatud olla isegi auto käivitamisel ja webasto puldist tööle rakendamise ajal?On see lubatud kõiksuguste laadijatega või kehtib see teatud laadijate puhul?Helbekesega,siis ikka AGM laadimine,aga tavareziimis AGM-i laadides ka halba ei juhtu?See tähendab siis ühtlasi ka seda,et kui laadija on installeeritud auto salongi,siis ei ole vaja laadijat peale laadimist aku küljest lahti ühendada?
Ctek pakub isegi poldile kinnituvaid otsi, et ei peaks kogu aeg eemaldama.
Võib teha kõike kui laadija taga, kuid pole kindel, kas ta reaalselt hakkab uuesti laadima
kui näiteks webasto hakkab tarbima, kuna laadimine võib olla juba lõppfaasis/lõpetatud.
Võib ka tavarežiimis kasutada kui helbeke ei jää mällu peale juhtme eemaldamist,
lihtsalt 100% täis akut ei tohiks sellega saada, eriti väga külma ilmaga, kuid tühjaks ka ei saa.

Kui juba "tööstuslikult" kasutada eelsoojendust, eelistaks mina Defa lahendust, koos salongipuhuriga.
Odavam kui diislit põletada.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas LatsRist »

Mul küll e70,2009a. millel tuleb akut tutvustada,juhul kui aku parameetrid eelneva akuga erinevad!!!E53 kohta ei oska kaasa rääkida.
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas LatsRist »

Mul need poltide alla kinnituvad otsad ongi ning teisel pool otsas on vidin kolme led indikaator lambiga-roheline vilgub(aku ok),kollane vilgub(soovituslik laadida),punane vilgub(kohustus laadida).Mul on ctek statsionaarselt installeeritud pagasi ruumi-vaja vaid tuua 220v ots pagasi ruumi ning ühendada laadija vooluvõrku.Mul,siis veel hullem kui diisli põletajatel kuna kapoti all 4,8i !?Arnis-väitsid ühes postituses,et AGM aku laadimiseks piisab 5minutist-see kuidagi vähe ei ole ning sa ei soovitanud seda külmailma reziimi terveks ööks järgi panna-viimases postis siiski nagu soovitad?Ehk ongi hoopis mure selles miks AGM mul piisavalt Ctek-iga täis ei lae,et pole helbekesega reziimi aktiveerinud,kuigi teeb kõik 7 tsüklit ära?Mul veel Ctek Polar versioon millega väidetavalt saab laadida ka -50 kraadise pakasega!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas ttsys »

Tekib küsimus, kuidas on laadija aku suunas ühendatud?
Kõik jutt on siin ilus AGM aku kohta aga 1 oluline faktor on absoluutselt mainimata jäetud. Nimelt AGM aku on ülitundlik ülelaadimistele ning sellest tulenevalt saab sellise aku meelevaldsete ühenduste ja kasutamisega väga kiiresti utiiliks lasta. Põhilised 2 suurt viga, mida tehakse on:
1. Aku juhtimismooduliga autol ühendatakse laadija otse vahetult aku otstele (E60, E70, E90 jne) - seega toimub ülelaadimine hilisemalt auto mootori töö ajal, mis on eriti halb just AGM tüüpi akule;
2. AGM akut laetakse (meelevaldselt) ilma aku laadimismooduliga autol (E38, E53, E46 jne) - sellisel juhul puudub kaitse ülelaadimise eest AGM akule mootori töötamise ajal.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas arnis »

AGM laadimine ei ole tuumafüüsika (võrreldes Li-tehnoloogiaga).
Pingeregulaatorist piisab. E39/E53 aegsetel peaks see täitsa
töötama. Ctek-il on see samuti veres. Kasutades pingeregulaatoriga
laadijat ajal, mil pingeregulaatoriga auto laeb autot, midagi ei juhtu.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas ttsys »

Vot ei piisa sellest paarist ränisiirdest, et ülelaadimist ära hoida. Battery management tegi võimalikuks selle, et AGM akud on tehasest paigaldatuna juba auto küljes. Ilma selleta pole mingit "lambakindlust".
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas arnis »

AGM ei karda 2,3V/cell pikas perspektiivis ja 2,4V/cell sõidu jooksul.
14,4V laadimispinget olen ma näinud esimeste aastate E39-tel, edasi tavaliselt 13,8V.


Ja kuidas kommenteerida BMW varuosakataloogi?
http://bmwfans.info/parts-catalog/61216924023/" onclick="window.open(this.href);return false;
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: webasto 2005 x5

Postitus Postitas ttsys »

Külmas ja külma mootoriga laseb see siire käivitusjärgselt ka pea 17V peale; ja seda nii BMW-l, kui ka MINI-l.
Ei soovita BMW ilma BM-ta AGM akut külmas regioonis sõitvatele autodele. Nii kommenteerin ka seda leitud kataloogi. Kõike ei ole mõistlik 1:1 infokullana omaks võtta.
Vasta