N62 külmkäivitus ja Check Engine tuluke - probleemi lahendus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Lemboss
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 09.10.2015 12:00 07
Peamine sõiduk: BMW X5 4.4 235kw

N62 külmkäivitus ja Check Engine tuluke - probleemi lahendus

Postitus Postitas Lemboss »

Tere

Olen siin foorumis erinevates postituses hommikuse külmkäivituse teemat arutanud, kus probleemiks mootori ebaühtlane töö peale külmkäivitust, mille tulemusel vilgutab või jääb püsivalt mootori tuli põlema ja diagnostika näitab erinevid missfire koode.

Kuna probleem esineb ainult külmadega, siis otsustasingi paar nädalat tagasi külmade saadumisel õlivahetus teha, lootuses, et asi läheb paremaks, kuna uus õli määrib paremini kui kasutatud. Enne olen aastaid kasutanud Bardahl Technos 5W-30 õli ja nüüd otsustasin sama õli aga 5W-40 proovida.

Paari nädalase testimise tulmusena ei ole missfire probleemi enam kordagi külmkäivitusel esinendud! Auto läheb kohe kenasti käima ning mootor töötab ühtlaselt kohe algusest! Ühesõnaga vot selline lahendus aastaid pinnuks olevale probleemile:) Ei tea palju sellest edust on tingitud õlis olevatest lisanditest mis väidetavalt lisa kaitsekihi tekitavad, mille tulemusel just külmkäivitus sujuvamalt minema peaks aga antud õlis olevad lisandid ning suurem viskoossus lahendas vähemalt minu puhul antud probleemi :)
Vasta