X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas ImreR »

Mure selles, et kuu kaks tagasi oli vigadeks esimese padja surve ja suhtlus kompressoriga. Nüüd vaatasin vigu ja juurde on tekkinud valve drain vead, neid oli kaks, üks oli veel mingi highpressure valve drain vms. Puhastasin pistikut(kas mureks on tavaliselt kompressori kõrval varuratta pesas olev pistik?) ja asi muutus niipalju, et vead kohe tagasi ei tulnud. Kas see valve asub kompressori küljes? Muidu kompressor töötab igal käivitusel, aga mitte väga pikalt. see ilmselt vihjab lekkele ilmselt. Samas padjad ees ei leki. jube keeruline otsida ka seda leket niimoodi.
Veel üks tähelepanek on see, et pikalt maanteel sõites, viskab rehvirõhu tule põlema ja ajju jääb ühe esimese ja tagumise kõrguse anduri viga. Kas see võib mõjutada ka õhkvedrustust?
Keeruline jutt, aga ehk keegi oskab midagi tarka pajatada.
EBK Kossutiim
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas meego »

ImreR kirjutas:Mure selles, et kuu kaks tagasi oli vigadeks esimese padja surve ja suhtlus kompressoriga. Nüüd vaatasin vigu ja juurde on tekkinud valve drain vead, neid oli kaks, üks oli veel mingi highpressure valve drain vms. Puhastasin pistikut(kas mureks on tavaliselt kompressori kõrval varuratta pesas olev pistik?) ja asi muutus niipalju, et vead kohe tagasi ei tulnud. Kas see valve asub kompressori küljes? Muidu kompressor töötab igal käivitusel, aga mitte väga pikalt. see ilmselt vihjab lekkele ilmselt. Samas padjad ees ei leki. jube keeruline otsida ka seda leket niimoodi.
Veel üks tähelepanek on see, et pikalt maanteel sõites, viskab rehvirõhu tule põlema ja ajju jääb ühe esimese ja tagumise kõrguse anduri viga. Kas see võib mõjutada ka õhkvedrustust?
Keeruline jutt, aga ehk keegi oskab midagi tarka pajatada.
Vaata kõrguseandurite pistikutesse. Arvatavasti kõrguseandurites vesi sees. Anduri pistikus klemmide vahel pisike auk, arvan et sealt paistab rohelist oksiidi.
Kasutaja avatar
unicoil
Huviline
Postitusi: 718
Liitunud: 06.02.2013 22:31 25

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas unicoil »

Andurid peavad olema töökorras. Ista-ga saab õhkvedrustus põhjalikult kontrollida.
Tallinn 56285704
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas ooDDoo »

Veel põhjalikumalt aitab dis. Ista rohkem uutemate jaoks mõeldud.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas Volum »

Kui osata ISTAt kasutada, siis on see samasugune kõva tarkvara nagu DIS. Mõlemad on samaväärsed ja mõlematega saab igasugustele bmwdele ligi.
Buumer Auto / 53302262
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas ooDDoo »

Oled ikka oma sõnades kindel?
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas ooDDoo »

Oled ikka oma sõnades kindel? Kasutan paralleelselt dis 44 ,57 sss, ja ista/d/p. Siis vanemate autodega jääb ikka ista hätta.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas patrik »

Olemas kõik originaaltööristad, ista võtan välja alles siis kui dis-iga enam kuidagi ei saa teha. Vòibolla sellepärast, et harjunud üle 10 aasta aga olgem ausad, näiteks õhukulutesti, mis reaalselt andmeid näitab, saab osadele autodele teha ka siis, kui see tehase poolt enam toetust ei oma. Istaga aga see enam võimalik pole.
Ja no see vigade kustutamine ja uuesti lugemine istaga :roll:
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas ttsys »

Jutt on E53-st. Mida seal saab DIS-ga õhkvedrustuse osas rohkem või paremini teha, mida ISTA-ga ei ole võimalik teha või saavutada? Pealegi selles osas mõlemad ju suht-koht aeglased, mida kasvõi Launch-ga oluliselt kiirem ja hõlpsam monitoorida.
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas Volum »

ooDDoo kirjutas:Oled ikka oma sõnades kindel? Kasutan paralleelselt dis 44 ,57 sss, ja ista/d/p. Siis vanemate autodega jääb ikka ista hätta.
Olen. ISTA'ga saab väga edukalt alatest E30'le ligi, tuleb samasugune menüü ette nagu DIS'il. (ISTA/P's samamoodi) Rõhk on sõnal "kui oskad kasutada"
Buumer Auto / 53302262
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5350
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas ooDDoo »

Veakirjeldused ja test plan on vähem täpsed. Lisaks kui keegi zcs või fa ga jamanud on asi eriti keeruliseks aetud.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas ttsys »

Selline teema arendus algset teemat vaevalt toetab või aitab - eriti veel arutlused mingite võimalike DIS eeliste üle ISTA ees, mida selle konkreetse auto osas ei ole ehk DIS eelis on suur null.
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas ImreR »

Mul on hetkel ainult üks viga alles, aga kuna mu enda seade näitab vaid numbrite rivi, siis ma ei tea kas see on esimese parema padja leke või can-i viga. On kumb on aga diagnostiga neid vigu parandada ei saa enivei. Lihtsalt tahaks teada, et äkki kellelgi kogemust, kui padi ise terve, kuskohast üldiselt võiks leket otsida?
EBK Kossutiim
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas Volum »

Pumba klapid.
https://giant.gfycat.com/AdmiredWelloffGoat.webm" onclick="window.open(this.href);return false;
Buumer Auto / 53302262
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas patrik »

ImreR kirjutas:Mul on hetkel ainult üks viga alles, aga kuna mu enda seade näitab vaid numbrite rivi, siis ma ei tea kas see on esimese parema padja leke või can-i viga. On kumb on aga diagnostiga neid vigu parandada ei saa enivei. Lihtsalt tahaks teada, et äkki kellelgi kogemust, kui padi ise terve, kuskohast üldiselt võiks leket otsida?
No paranda siis mõlemad, diagnostika enivei ei aita ju
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: X5 E53 õhvedrustus, neljas nurgas.

Postitus Postitas ImreR »

Patrik, mis su postituse mõte on? Mis asjad ma mõlemad peaks ära parandama?
Lugesid mu postituse mõttega läbi. Fakk hakkab pihta mingi kamarajura, kui pole asjaliku õelda, siis pole ka mõtet kirjutada.
EBK Kossutiim
Vasta