BMW E39, 2002, 530d touring

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
Kasutaja avatar
Sleighisle
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 25.09.2012 21:08 51
Peamine sõiduk: BMW E39 Touring '02
Asukoht: Espoo

BMW E39, 2002, 530d touring

Postitus Postitas Sleighisle »

Tere. Olen uus mees siin foorumis, varem ei ole bemareid omanud ja soovin siinselt seltskonnalt veidi infot müügis oleva auto kohta. Meil on vaja universaalkerega säästlikku ja samas võimast autot, millel oleks rohke lisavarustus. Ainus, mis silma on jäänud, on allolevalt lingilt leitav auto. Registrinumber on 998 ATG.
Seega kas keegi teab antud auto vigadest midagi rääkida?

http://www.auto24.ee/used/715742" onclick="window.open(this.href);return false;

Hetkel teadaolevatest vigadest, et el. tagaluuk ei tööta - mootor teeb häält, aga ei avane ega sulgu.
Kas on keeruline/kallis parandada?

Kokkuklapitavad peeglid ei tööta.
Ei tohiks vist kallis parandada olla?

Tagumistest parkimisanduritest üks ei tööta.
Sellega ei tohiks ka probleeme olla.
Kasutaja avatar
Sleighisle
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 25.09.2012 21:08 51
Peamine sõiduk: BMW E39 Touring '02
Asukoht: Espoo

Re: BMW E39, 2002, 530d touring

Postitus Postitas Sleighisle »

Ostsin ära. Ja sellega on üks musta laega e39 touring Eestist jäädavalt läinud - nimelt Soome, kus ma ta ka arvele võtan.
Müüja oli aga nii kitsi, et ei andnud eurotki alla, auto oli pesemata ja jättis mulle tühja paagi.
Ise olen oma eelnevad autod ikka pestuna ja täispaagiga uuele omanikule üle andnud.
Vahetult enne vormistamist mainis müüja, et turbo ei tööta vahest nii nagu peaks, kuigi enne olin küsinud, kas turbo ja käigukast on korras. Mõlema puhul sain vastuseks, et on korras. Väidetavalt olevat mingi andur tuksis.
Eks nüüd tuleb vigasid otsima ja parandama hakkama.
Nii palju avastasin kohe õhtul, et sõidutulede reguleerimine salongis olevast nupust üles-alla ei toimi. Tuled näitavad nina ette. Oskab keegi äkki kiire lahenduse mulle öelda?
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2521
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: BMW E39, 2002, 530d touring

Postitus Postitas Ma®tin »

Ise pandud xenonid on siis järelikult, kui automaatregulli pole. Ilmselt on reguleervardad tule sees puruks, nagu enamikel E39-tel. Kontrolli, kas mootorid toimivad, las keegi teine seest ketrab. Kui toimivad, siis pead vardad ära vahetama.
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: BMW E39, 2002, 530d touring

Postitus Postitas RaikoK »

järg. kord targem viid ostueelsesse kontrolli ;)
Kasutaja avatar
Sleighisle
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 25.09.2012 21:08 51
Peamine sõiduk: BMW E39 Touring '02
Asukoht: Espoo

Re: BMW E39, 2002, 530d touring

Postitus Postitas Sleighisle »

Ma®tin kirjutas:Ise pandud xenonid on siis järelikult, kui automaatregulli pole. Ilmselt on reguleervardad tule sees puruks, nagu enamikel E39-tel. Kontrolli, kas mootorid toimivad, las keegi teine seest ketrab. Kui toimivad, siis pead vardad ära vahetama.
Tehase ksenoon on. Kontrollitud.
Käivitamisel käivad tuled üles-alla, aga jäävad liiga ette näitama.
RaikoK kirjutas:järg. kord targem viid ostueelsesse kontrolli ;)
Mhmhh... Kuidas see oligi - loll saab ka kirikus peksa. :)
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: BMW E39, 2002, 530d touring

Postitus Postitas alvaruus2 »

vaata tulede kõrgusandurid üle. parempoolsete rataste juures. ees ja taga.. arvuti näitab kohe ära kui viga sees.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2521
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: BMW E39, 2002, 530d touring

Postitus Postitas Ma®tin »

See ei näita midagi, et üles-alla käivad. Käivad halogeenidel ka. Kui sul kõrguseregulli nupp salongis on, siis tehases need xenonid sinna pandud pole. Kõige lihtsam, pane vin-koodi 7 viimast tähemärki, varustuse listist asi selge.
Kasutaja avatar
Sleighisle
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 25.09.2012 21:08 51
Peamine sõiduk: BMW E39 Touring '02
Asukoht: Espoo

Re: BMW E39, 2002, 530d touring

Postitus Postitas Sleighisle »

Ma®tin kirjutas:See ei näita midagi, et üles-alla käivad. Käivad halogeenidel ka. Kui sul kõrguseregulli nupp salongis on, siis tehases need xenonid sinna pandud pole. Kõige lihtsam, pane vin-koodi 7 viimast tähemärki, varustuse listist asi selge.
Siia lehele http://www.rubmw.ru/vincode/eng/" onclick="window.open(this.href);return false; sisestades VIN-i seitse viimast numbrit, sain tulemuseks sellise rivi - S522A XENON-LICHT Xenon Light.
Et siis mida see kõrgusregulaatori nupp seal salongis teeb? Kas see on seal asjata?
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2521
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: BMW E39, 2002, 530d touring

Postitus Postitas Ma®tin »

Seljuhul on keegi äkki niisama augutäiteks selle sinna toppinud, sest reeglina xenonitel seda pole. Seda vaatavad muide ka osad korrapidajad, kui kahtlus on et xenonid ise topitud.
Siis kontrolli tulede reguleervardad üle ja andurid, mis põhja all on, ehk saad asjasse selgust. Samas kui tuled üles-alla käivad auto käima pannes, peaks ju vardad terved olema, seljuhul piisaks ka lihtlabasest reguleerimisest, sest olenemata anduritest mis auto esi ja tagaosa kõrgust võrdlevad, peavad tuled õigele kõrgusele reguleeritud siiski olema.
Vasta