Auto kontroll enne ostu.

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
vonets
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 27.10.2006 18:09 51

Auto kontroll enne ostu.

Postitus Postitas vonets »

Tere. Olen aru saanud, et UM24 test maksab ca 1200.- Aga küsimus selline, et kui ei tahaks nii palju raha välja käia ning nii põhjalikult autot kontrollida, kas siis oleks võimalik suvalises ülevaatuspunktis lihtsamad asjad üle lasta vaadata. Küsimus selles, et kui suur see hinnavahe on?

Aitäh
Kasutaja avatar
Ode
Huviline
Postitusi: 490
Liitunud: 11.07.2006 15:15 13
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Tallinn-Loo

Postitus Postitas Ode »

pole nagu asi mille pealt kokku hakata hoidma ;) käib parem UM'is kontrollis. või siis teine võimalus leia keegi pädev inimene kes oskab ja teab mida ja kust vaadata ;)
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

no ma arvan et paljud käiks UM-is kontollis, aga kui ma autot ostaks siis kuu aega oodata järjekorras ma kohe kindlasti ei viitsiks ja ei tahaks. Ma arvan et Truumu ja Valdek saavad sarnase ülevaatusega samuti väga hästi hakkama..
vonets
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 27.10.2006 18:09 51

Postitus Postitas vonets »

Pidasin just silmas seda ülevaatuspunkti varianti, sest auto on UM testi jaoks liialt odav minu arvates ja teiseks ei taha võõraid inimesi tülitama hakata, neil muudki teha kui lambiautosid üle vaadata. Kas see lihtne ülevaatus võib maksta sama palju kui kordusülevaatus? :|
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Esitaks ka mina ühe küsimuse ostueelse ülevaatuse kohta.
Situatsioon järgmine:
Auto toodud Saksast. Seisab Kadaka tee kandis ühel platsil. Pole registris. 5 lubatud päeva ilma regamata liiklemiseks on möödas.

Kuidas see auto kuhugi kontrolli saada? Hea meelega viiks UM'i, kuid vaevalt seda autot seni minu jaoks hoitaks, kuna kui UM'i tulemus väga kehv on, siis ma ju autot ei ostaks. Kui viia Truumu/Valdeku juurde (pole neilt küsinud kas neil üldse hetkel aega on), siis on vaja E-kategooria juhiluba? Auto ju iseseisvalt liikluses kulgeda ei tohi ning haagise koos koormaga ületaks vedaja massi.

Kuidas on teised foorumlased sarnased situatsioonid lahendanud?

jJanno
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leho »

jjanno kirjutas:Tere

Esitaks ka mina ühe küsimuse ostueelse ülevaatuse kohta.
Situatsioon järgmine:
Auto toodud Saksast. Seisab Kadaka tee kandis ühel platsil. Pole registris. 5 lubatud päeva ilma regamata liiklemiseks on möödas.

Kuidas see auto kuhugi kontrolli saada? Hea meelega viiks UM'i, kuid vaevalt seda autot seni minu jaoks hoitaks, kuna kui UM'i tulemus väga kehv on, siis ma ju autot ei ostaks. Kui viia Truumu/Valdeku juurde (pole neilt küsinud kas neil üldse hetkel aega on), siis on vaja E-kategooria juhiluba? Auto ju iseseisvalt liikluses kulgeda ei tohi ning haagise koos koormaga ületaks vedaja massi.

Kuidas on teised foorumlased sarnased situatsioonid lahendanud?

jJanno
suurematel autoplatisidel peaks sellised "proov 3423"
sarnased nr olema. millega tohib linnas liigelda ette määratud kohtadesse nagu ark jne. aga olen kogenud et seda kasutatakse ka terve päeva ulatuses ära. Proov nr kehtib 08.00 kuni 17.00 tõõpäeviti.
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
losto kirjutas:suurematel autoplatisidel peaks sellised "proov 3423"
sarnased nr olema. millega tohib linnas liigelda ette määratud kohtadesse nagu ark jne. aga olen kogenud et seda kasutatakse ka terve päeva ulatuses ära. Proov nr kehtib 08.00 kuni 17.00 tõõpäeviti.
Platsi vastus mulle: tuleb võtta treiler. :(

jJanno
Kasutaja avatar
sass16
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 10.10.2004 15:26 52
Asukoht: Pärnu/Paldiski

Postitus Postitas sass16 »

Teisaldatav numbrimärk kehtib siiski kella kaheksast hommikul kaheksani õhtul. 21 jaanuar 2007 muutis tollane majandusminister Edgar S******R teisaldatavate numbrite kasutuskorda (seaduseks siis: "Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise eeskiri") Link on siin: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12779036

Vaata siis: "Sõidukite teisaldatavate registreerimismärkide ja nende kasutamise päevikute väljastamise, kasutamise ja tagastamise kord " punkti kümme mis ütleb:

"10. Teisaldatava registreerimismärgiga sõidukiga võib sooritada proovi- või katsesõite üldkasutatavatel teedel ja sõite registreerimiseelsele ülevaatusele alates kella 8.00 kuni 20.00. Piiripunktist ettevõtja territooriumile võib teisaldatava registreerimismärgiga sõidukiga sõita ööpäevaringselt. "

Viimasele lausele viidates kasutatakse "PROOV" numbreid ööpäev ringi see tähendab asi on J.O.K.K :lol:
Muidumees aega surnuks löömas
Kasutaja avatar
ristokru
Huviline
Postitusi: 791
Liitunud: 18.04.2007 18:53 05
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas ristokru »

jjanno kirjutas:Tere

Esitaks ka mina ühe küsimuse ostueelse ülevaatuse kohta.
Situatsioon järgmine:
Auto toodud Saksast. Seisab Kadaka tee kandis ühel platsil. Pole registris. 5 lubatud päeva ilma regamata liiklemiseks on möödas.

Kuidas see auto kuhugi kontrolli saada? Hea meelega viiks UM'i, kuid vaevalt seda autot seni minu jaoks hoitaks, kuna kui UM'i tulemus väga kehv on, siis ma ju autot ei ostaks. Kui viia Truumu/Valdeku juurde (pole neilt küsinud kas neil üldse hetkel aega on), siis on vaja E-kategooria juhiluba? Auto ju iseseisvalt liikluses kulgeda ei tohi ning haagise koos koormaga ületaks vedaja massi.

Kuidas on teised foorumlased sarnased situatsioonid lahendanud?

jJanno
Tahtsin ise soetadakadakalt 325-te ja UM-is käies tuli välja ey auto 2 aastat vanem kui kirjas nii et ole ettevaatlik!!!
Võtmest saab ka natuke infot.
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leho »

sass16 kirjutas:Teisaldatav numbrimärk kehtib siiski kella kaheksast hommikul kaheksani õhtul. 21 jaanuar 2007 muutis tollane majandusminister Edgar S******R teisaldatavate numbrite kasutuskorda (seaduseks siis: "Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise eeskiri") Link on siin: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12779036

Vaata siis: "Sõidukite teisaldatavate registreerimismärkide ja nende kasutamise päevikute väljastamise, kasutamise ja tagastamise kord " punkti kümme mis ütleb:

"10. Teisaldatava registreerimismärgiga sõidukiga võib sooritada proovi- või katsesõite üldkasutatavatel teedel ja sõite registreerimiseelsele ülevaatusele alates kella 8.00 kuni 20.00. Piiripunktist ettevõtja territooriumile võib teisaldatava registreerimismärgiga sõidukiga sõita ööpäevaringselt. "

Viimasele lausele viidates kasutatakse "PROOV" numbreid ööpäev ringi see tähendab asi on J.O.K.K :lol:

aga kui sellise põhjendustega erinevatel päevadel samale mendile vahele jääd siis on kellad.
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Postitus Postitas Madis. »

mul lubati omavastutusel autoga ülevaatusel käia. nii kergekäelise lubamise põhjuseks oli arvatavasti siis see, et ÜV punkt asus samal tänaval.

kui seal lähedal on mõni ÜV punkt, äkki saad nad nõusse, et käid seal ära koos kellegagi platsilt. kui ÜV punktis selgub, et väga nutune on seis, viid auto tagasi ja lähed minema. selle kontrolli hind on ka kuskil 200.- ringis.
Vasta