E46 ostu abi

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
Kaspar1
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 03.06.2010 17:30 55

E46 ostu abi

Postitus Postitas Kaspar1 »

Tere

Miks ei ole siin foorumis kuskil kokkuvõtlikult kirjas mis on hea ja mis ei ?
Inimestele kes ütlevad ,et kasuta otsingut siis selle tulemusena tuleb kaitsmete küsimused ja kliimaga seonduvad probleemid.
Ja olgem ausad kellel seda aega oleks ,et lugeda terve foorumi postitused mingi kindla auto mudeli kohta.

Minule on E46 täiesti mustmaa ei tea sellest midagi suurt.

Olen kuulnud ,et automaat kastiga diisleid ei tasu võtta joosevad laiali mingite klappide tagajärjel ja esimestel kukuvad tagasillad alt ära.

Muidugi tahaks siis teada kas E46 on sillad sama õrnad kui E39 (eesti teedele mitte kõlblikud peale igat sõitu osta uued õõtsad ja puksid) ?
Kuidas roostega on?
Kuidas mootorid kestavad Bensiin Diisel, milline mootor oleks optimaalsem (jõu ja kütusekulu oleks paigas) ?
Kuidas tehnika vastu peab jne?
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas marek555 »

Kaspar1 kirjutas: Miks ei ole siin foorumis kuskil kokkuvõtlikult kirjas mis on hea ja mis ei ?
Inimestele kes ütlevad ,et kasuta otsingut siis selle tulemusena tuleb kaitsmete küsimused ja kliimaga seonduvad probleemid.
Ei pea siis otsingut tegema tehnilise foorumi alt, selleks ongi loodud ostuabi alajaotus.

Aga natuke lugemist sulle:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... &hilit=e46
http://www.tehnikamaailm.ee/est/cars/us ... aderID=472

Ja kui inglise keelt mõistad:
http://www.bimmerfest.com/wiki/index.php?title=BMW_E46
Bronco
Huviline
Postitusi: 290
Liitunud: 12.06.2003 15:58 34
Asukoht: Viljandimaa

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas Bronco »

Need diisli klapid on kõigil 110kw 2.0 diislitel (nii manuaal kui automaat kast, 100kw diislitel klappe pole) ja uuematel 150kw 3.0 diislitel (nii automaat kui manuaal). 135kw 3.0 diislitel manuaal kasti puhul neid ei ole, automaadi puhul on.

Variant on need klapid eemaldada või kord-kaks aastas üle vaadata, puhastada ja kontrollida.

Muidu on e46 nagu kõik teised BMW autod. Sillad lagunevad, turbod, õhulugejad, lambda andurid lähevad tuksi, karterituulutused on umbes jne. Rooste on probleem kahjustada saanud detailide (kivitäkked, avarii) puhul üldiselt, kuid pikalt meie olusid saanud autol võib ka niisama närima hakata nagu ikka.
Aga sõita on korras autoga **** mõnus ja enamus korralikke töökodasid pakub juppidele õnneks 2-aastast garantiid.
Bmw 318i '82, VW Multivan '07, VW Golf '13
Kaspar1
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 03.06.2010 17:30 55

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas Kaspar1 »

Aga kas sillad siis lagunevad sama tihti kui E39 ja kas on sama kulukas?
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas Holari »

Otsi endale korralik isend, tee ta kohe korda, vaheta, mis vaja läheb ja sõida, vaheta õli 10000km, ära tavotti sinna pane, vaid korralikku õli, korralik filter, see ju otseselt seotud nii turbo, kui mootori elueaga. Käigukastis samuti õlivahetus, kui seda tehtud ei ole ennem, tagareduktor, uus õli, uued termostaadid, muud nagu polegi. Ma olen sõitnud 320d, millel 100kw pea kolm aastat, miks nii kaua? Sest see oli väga hea auto. Ja ma sain korraliku isendi, ainult korraline hooldus ja mõned vidina, mis vahetasin, ei midagi hullu. E39, millega sõitsin aasta (540) oli samuti hea auto, üli mugav, mis oli tema ainus eelis minu silmis, aga varuosad olid kallimad, kuigi ei kulunud neidki, kuna sain samuti korraliku isendi ja hoidsin ise samuti. Ma ostan endale naguni varsti uuesti E46.See on super auto ja minusilmis paneb hästi vastu ja M paketiga on väga ilus kah.


Mina igatahes soovitan aj mis veel, kui alul ütlesid, et siin ei ole E46st räägitud, siis Sa ei otsinud ilusti, seda juttu on siin mägede kaupa. Otsi kasvõi minu teema üles, saad mingigi ettekujutuse E46 omamisest, kuigi see teema sa omajagu kannatada, kui foorumis olid jamad.

Holari
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Ron23
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.06.2007 18:03 40
Asukoht: Tartu

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas Ron23 »

Holari kirjutas:Otsi endale korralik isend, tee ta kohe korda, vaheta, mis vaja läheb ja sõida,
Huvitavad nägemused korralikust autost!! Korralik auto on ikka selline mida kohe remontima ei pea hakkama. Vaid kõik asjad ongi korras.
Autosid igasuguseid. Nii suuri kui väikeseid.
Kaspar1
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 03.06.2010 17:30 55

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas Kaspar1 »

Holari kirjutas:Otsi endale korralik isend, tee ta kohe korda, vaheta, mis vaja läheb ja sõida, vaheta õli 10000km, ära tavotti sinna pane, vaid korralikku õli, korralik filter, see ju otseselt seotud nii turbo, kui mootori elueaga. Käigukastis samuti õlivahetus, kui seda tehtud ei ole ennem, tagareduktor, uus õli, uued termostaadid, muud nagu polegi. Ma olen sõitnud 320d, millel 100kw pea kolm aastat, miks nii kaua? Sest see oli väga hea auto. Ja ma sain korraliku isendi, ainult korraline hooldus ja mõned vidina, mis vahetasin, ei midagi hullu. E39, millega sõitsin aasta (540) oli samuti hea auto, üli mugav, mis oli tema ainus eelis minu silmis, aga varuosad olid kallimad, kuigi ei kulunud neidki, kuna sain samuti korraliku isendi ja hoidsin ise samuti. Ma ostan endale naguni varsti uuesti E46.See on super auto ja minusilmis paneb hästi vastu ja M paketiga on väga ilus kah.


Mina igatahes soovitan aj mis veel, kui alul ütlesid, et siin ei ole E46st räägitud, siis Sa ei otsinud ilusti, seda juttu on siin mägede kaupa. Otsi kasvõi minu teema üles, saad mingigi ettekujutuse E46 omamisest, kuigi see teema sa omajagu kannatada, kui foorumis olid jamad.

Holari
Ei ütleks küll ,et e39 sillad kestaksid. Oman ise ühte E39 523i. Ei ole sellega palju sõitnud 3aasta jooksul ja sillad on ikka väga nõrgad eesti teedel. See auto on minu käes 3 aasta jooksul sõitnud heal juhul 30000km (suvel 16" velgedega talvel 15" velgedega) ja esisild on juba laiali. Esisillas sai suvel vahetatud rooliotsad,õõtsad,kondid,pidurikettad ja laagrid. Kondid juba loksuvad ja teised asjad kah.
Tagasillas vajavad silikoonpuksid vahetust. Selle kohta ei saa küll öelda ,et kestab.
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas Holari »

Mina ei tea mida Sa siis teed sellega, aga usu, E46 on esiteks tunduvalt kergem, mis annab talle pukside suhtes eelise. Olen omanud mõlemat autot, aga jah, E 46 on vastupidavam, seda isegi mingi testi põhjal, kus see mudel sai BMWdest kõige kõrgema koha, nii, et otsusta ise. Aga kui Sa BMWs nii pettunud oled,
äkki siis mõni muu mark, mis ei lagune:)
Aga kõige vastupidavam oli E28 :!: See kannatas kõik välja:D


Holari
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Kasutaja avatar
stemn
Huviline
Postitusi: 505
Liitunud: 09.01.2007 00:24 49
Asukoht: Tallinn, Harjumaa

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas stemn »

On olnud E39 523i ja hetkel E46 330i, viimase sillad kestavad paremini. Vähemalt minuarust. :|
E39 530iT
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas Holari »

Ron23 kirjutas:
Holari kirjutas:Otsi endale korralik isend, tee ta kohe korda, vaheta, mis vaja läheb ja sõida,
Huvitavad nägemused korralikust autost!! Korralik auto on ikka selline mida kohe remontima ei pea hakkama. Vaid kõik asjad ongi korras.
Kasutatud autol, eriti veel 10a vanal on ALATI midagi teha....ALATI!!!!!! Selliseid, mida tõesti ei pea natukegi remontima, on tuhandest üks. Ja siin veel tegelt see, mis keegi veaks, mida eemaldada ja remondiks nimetab.
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas coley »

Kuno_T kirjutas:...mitte N-seeria uuem mootor, mis õli võtab ja tossab ning mille remont on hirmkallis
Räägiksid äkki lähemalt sellest N-Seeria mootorite jamast, endal eelmine masin käitus küll väga viisakalt (v.a. väntvõlli andur mis sai vahetatud). Ei olnud mingit tossu ega õli söömist. Läbisõitu sai tehtud ka päris viisakalt palju aastakesega. Lihtsalt kuna sa tead asjast rohkem, oleks huvi kuulda mis seal nii hullu muidu siis on?
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas MartenL »

Foorumis on jah mõned teemad N mootori kohta silma jäänud, lisaks vaja remondil spets-tööriistu. Näitajate poolest peaks see muidu ju hea mootor olema.
Kasutaja avatar
Renku
Huviline
Postitusi: 516
Liitunud: 18.05.2009 00:09 56
Peamine sõiduk: A6 quattro
Asukoht: Tln

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas Renku »

Terv, plaanis lähiajal soetada e46 2.0i
ühte isendit sai vaatamas käidud.
http://www.auto24.ee/used/1764359" onclick="window.open(this.href);return false;
Aga mure selles, et käivitades kõik ok ainult et radika ventikas on koguaeg järgi ja nii kui gaasi anda teeb sihukest lennuki häält ning mootori häält praktiliselt pole kuuldagi, see ei saa ju norm olla :) ega mingi kliima relee vms läbi ei ole`=?
=||= 0000
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas marek555 »

Esimesel tootmisaastal paigaldati ka manuaalkastiga versioonidele visco siduriga ventilaatorid, ju see on omadega õhtal.
Kasutaja avatar
Renku
Huviline
Postitusi: 516
Liitunud: 18.05.2009 00:09 56
Peamine sõiduk: A6 quattro
Asukoht: Tln

Re: E46 ostu abi

Postitus Postitas Renku »

Yup, või on jäigaks pandud :)
thanx!
=||= 0000
Vasta