VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Nõuanded sõiduki soetamisel
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Rainer. »

Tervist foorumlased!

Plaanis on soetada endale 2000 või uuema aasta BMW. Kindlasti DIISEL mootoriga.

III seeria

Kui osta III seeria BMW (2000+ a.), siis mis mootoriga autot soovitate osta. Palun tooge välja soovitatud auto head ja vead, et mulle oleks asi arusaadavam. Kui vastupidav, ökonoomne ja kui kallis üleüldse antud masinat üleval pidada on.

V seeria

Kui osta V seeria BMW (2000+ a.), siis mis mootoriga autot soovitate osta. Palun tooge välja soovitatud auto head ja vead, et mulle oleks asi arusaadavam. Kui vastupidav, ökonoomne ja kui kallis üleüldse antud masinat üleval pidada on.

Ise arvan, et 3. seeria BMW-l on hea mootor 3.0 135kw ja 5. seeria 3.0 142kw. Nii peegeldub hindades vähemalt.

Olen väga tänulik, kui ütlete millise auto võiks osta ja miks.

Ette tänades,
Rainer.
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas prelude20 »

pane postitus Ostuabisse. kõige lihtsam on muidugi istu maha ja hakka lugejate masinad sirvima. tüüpvead ja murekohad on korduv teema mis käib igalt poolt läbi. mida keegi eelistab ja pooldab on juba individuaalne. kahjuks Otsing minu arvutis ei tööta siis seda ei julge ka soovitada kasutada. ökonoomsus on sajas asjas kinni. ülalpidamis kulud- oleneb kui kalli ostad ja kes eelmine omanik olnud- autopede masina ostes sõidad - tangid ja vahel pesed. samas on suurim rõõm ühe tõstuki pealt teise peale tõugata kui satud rondi otsa.
Kokkuvõtteks- ühest soovitust võimatu anda, see see ja see on parim jne. vaata , katsu, istu sees ja küll leiad omale ka sobiva auto. palju infot saad rubriigist lugejate autod ja ka remondi rubriigist vastavalt mudelile. varuosade hindu võid sirvida autoladu.ee, autoosad.ee, ladu24 jne jne.
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Rainer. »

Okei...
Aga siis küsiksin hoopis nii..
Kas 5. seeria 3.0 diisel 142 kw on hea mootor? Ise mõtlen, et see liigutaks seda suurt keret kõige paremini ja samas minimaalse jõuga. Peaks ka kõige ökonoomsem olema. Hinna poolest on selle mootoriga bemarid kallid.
Mis on selle mootori head/vead?
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas TarMoH »

Rainer. kirjutas:Okei...
Aga siis küsiksin hoopis nii..
Kas 5. seeria 3.0 diisel 142 kw on hea mootor? Ise mõtlen, et see liigutaks seda suurt keret kõige paremini ja samas minimaalse jõuga. Peaks ka kõige ökonoomsem olema. Hinna poolest on selle mootoriga bemarid kallid.
Mis on selle mootori head/vead?
Palju sul aastane läbisõit on? Kui mingi 15000, siis osta juba parem bensukas, tuleb odavam.

Arvesta näiteks sellega, et pihustid on nõrk koht. Üks pihusti maksab 224 euri - taastatud pihusti variant on kuskil 150 euri. Kui peaksid kõik saba andma, siis on väljaminek suur. Sama teema ka turboga, et kui peaks otsad andma, siis remont on kulukas. Üldse, diisel tasub minumeelest siis ära, kui aastane läbisõit on 50k+. Samas on erandeid, nagu eelnevalt ka märgiti, et kui satud hea auto otsa, siis sõidad ja tangid. Kui satud raipe otsa, siis hoiad pärast peast kinni ja mõtled, et miks küll nii.

Iseenesest 142kw 3.0d võtab linnas kuskil 10, maanteel 6, seega suht ok. Päris Golf III numbrid pole, aga mugavus maksab ka midagi. See 142 kw liigutab autot suht kergelt edasi, pole veel näinud, et korras mootoriga 3.0d edasi väga ei astuks.
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Rainer. »

Olen 100% kindel, et ostan diisli. Sest kui mõelda seda,et niisama sõites on diisli küttekulu palju väiksem kui bensiinimootoril.. Ja noh, piix võib minna iga mootor, mitte ainult Diisel ju :)
Kas 6300€ on õiglane hind 5. seeria 3.0d 142kw BMW eest? M-pakett - täislisadega?
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Holari »

Mina siinkohal arvan, et Sinuasemel ostaks mina kolmese....Miks küsid nüüd? Sest see lihtsalt meeldib mulle rohkem, kuidagi vilkam ja väiksem, viiene tundub nata uimasem, ostaks 2.0d...igati normaalne mootor, võtab vähe kütet, edasi läheb kenasti. Kolmesel tundub omamine kah nata odavam, kuna vist kestab paremini. Isiklikult kolmene kuidagi hingele.Siiani kahetsen, et kolmese viiese vastu vahetasin....Kuigi nüüd viiese "plussid" Mugavam....kohe väga mugav. Ja korralik M-Paketiga ja Individual oraansi sisuga ja musta või hõbedase värviga on ikka sigakena:)

MIne proovi ja osta, ega suurt vahet ei ole, ikka võtad selle kumb meeldib, ka minu arvamus on puhtalt tegelt emotsionaalne.
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2817
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas birgit123 »

Rainer. kirjutas:Olen 100% kindel, et ostan diisli. Sest kui mõelda seda,et niisama sõites on diisli küttekulu palju väiksem kui bensiinimootoril.. Ja noh, **** võib minna iga mootor, mitte ainult Diisel ju :)
Kas 6300€ on õiglane hind 5. seeria 3.0d 142kw BMW eest? M-pakett - täislisadega?
Mul endal sõber ostis aasta eest korraliku e39 530d 2001 touringut.
Ei ole väga lisaderohke. Riidest sportistmed, facelift, m pakett puudub, kliima, mf rool jpm.
Eesmärk oli hästi hooldatud ja heas korras auto. Käis eelnevalt seda konrtollimas, kus ühtegi viga ei leitud ja öeldi, et hea isendi saanud. Hooldusraamat korrektselt täidetud jms.

Leidis sellise vanas rahas ca 130 - 140 000 krooni eest.

Remondist korralik auto ikka ei pääse. Eelmine suvi läksid rattalaagrid ja mõni väiksem silladetail, sügise talve poole hakkasid märku andma pihustid. Alguses vahetas 4tk ära ja nüüd kevadel veel 2. Pöördklapid eemaldatud jpm.

Aastas ikka koguneb läbisõitu. 50-60k kanti.

Muidu väga rahul omanik autoga, saab pilli kaasas tassida, diisli vääne ja normaalsed hoolduskulud.

Pilt

Kindlasti on praegu autod odavamad, kui oli aasta eest.

Mis kolmest vs viiets puudutab, siis minu meelest on viiene mugavam. Kolmene kuidagi kitsas. E46 istmed ei ole nii mugavad, kui e39 omad( ka sportistmed). Samas väljast näeb kolmene ilusam välja.

Kellele ema, kellele tütar.
Viimati muutis birgit123, 04.09.2011 21:05 18, muudetud 5 korda kokku.
milo
Huviline
Postitusi: 684
Liitunud: 05.07.2007 01:06 17
Asukoht: Viimsi/Tartu

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas milo »

Herr Foxy on enda autol päris mitu juppi ära vahetanud. Suurem saaga oli küll käigukast aga hea näide nö "korras" aparaadi ostmisest. Laguneb see bensukas ka aga siin lugejate teemasid sirvides siis tundub, et diislitel läheb neid pihusteid ja pumpasid ohtralt. KristjanS vahetas puhkuse ajal Saaremaa metsade vahel ise mingit juhiistme alust pumpa. Tema teemast see osa paraku kadunud. Jne. Rohekm hetkel konkreetseid teemasid pähe ei tulnud.

Ise valiks diisli puhul samuti kolmese. Peaks törts ökomalt liikuma kui viiene ja kolmene diisel tundub tagumikuga kiirem. Samas jälle kui diisli soetaks siis pole see väga vajutamise masin. Minu arvamust puhtalt. Siin foorumis oli just üks 320d touring pakkuda m paketiga ja puha. Oleks vaba finantsi, valiks juba numbrit
bmwtouring
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 08.05.2011 14:15 18

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas bmwtouring »

Rainer. kirjutas:Olen 100% kindel, et ostan diisli. Sest kui mõelda seda,et niisama sõites on diisli küttekulu palju väiksem kui bensiinimootoril.. Ja noh, **** võib minna iga mootor, mitte ainult Diisel ju :)
Kas 6300€ on õiglane hind 5. seeria 3.0d 142kw BMW eest? M-pakett - täislisadega?
Minu arvates on sellises vanuses autode puhul olulisem töökindlus ja vastupidavus. Kütusekulu on teisejärguline. Kui siin öeldakse, et diislid lagunevad rohkem ja su aastane läbisõit on väike, siis ilmselgelt tasuks ju bensiinimootoriga mudel valida. Väike rahasääst kütuselt vs. potensiaalselt palju suuremad remondiarved...
dann875
Huviline
Postitusi: 800
Liitunud: 23.12.2006 02:16 53
Peamine sõiduk: BMW X5 E53 3,0d

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas dann875 »

mul küll 7ser aga moto sama, olen 3,0d 142kw ca. 1,5a. jooksul moto poolelt vahetanud mõlemad küttepumbad(paak oli ülipuhas), klapid kollest välja võtnud(olid korras), kolle tihendid, rihmad rullikud, paisupaagi koos anduriga, nuka anduri, mõlemad termostaadid, webasto torud(auto all, ära roostetanud), jahutusvedeliku, ühe flansi, paar lõdvikut, radika, piduriõlija muidugi õli ja filtreid nii mõnigi kord ning muidugi ninni-nänni peale, poleerimine, ....jne. :cool: no krt, tegelikult on see ika päris hea ports asju :(
autot hooldati enne mind 4a. Um-is, ju siis oli minu kord kõik need asjad ära vahetada :roll:


kui nüüd nii võtta, et kõik need asjad, mis on vahetatud, siis peaks rahu majas olema tükiks ajaks aga kas see ka tõele vastab näitab praktika, loodame, et peab niikauagi, kui mina sõidan ;)
BMW X5 3,0d 160kw xDrive 10/2005a.
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Rainer. »

Kas 3.0d 142 kw M-Pakett BMW-d on palju kallim üleval pidada, kui näiteks 3.0d 135kw või tavalist 142kw-st bemarit.. Sellessuhtes on M-Pakett hea, et lisasid on palju ja rohkemgi veel, aga kuidas on juppidega.. Kas need ka topelthinnaga?
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Henri. »

Kui stangesid katki ei sõida siis pole M-paketti kallim üleval pidada, Ilmselt ajad M-seeria BMW (nt M5) ja M-paketi (nt 530d M-Pakett) segamini.

PS! M-pakett on ise lisavarustus, seega
Sellessuhtes on M-Pakett hea, et lisasid on palju ja rohkemgi veel
ei ole väga otseselt seotud,
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Rainer. »

Okei, mis siin salata. Tahan sedamasinat osta: http://www.auto24.ee/used/880265
Kui kellelgi on midagi negatiivset öelda või miks mitte osta, siis palun öelge.
Samuti võiks öelda, miks on just hea selline auto.
Kasutaja avatar
magma
Huviline
Postitusi: 1625
Liitunud: 09.12.2008 12:01 39
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas magma »

Henri_J kirjutas:Kui stangesid katki ei sõida siis pole M-paketti kallim üleval pidada, Ilmselt ajad M-seeria BMW (nt M5) ja M-paketi (nt 530d M-Pakett) segamini.

PS! M-pakett on ise lisavarustus, seega
Sellessuhtes on M-Pakett hea, et lisasid on palju ja rohkemgi veel
ei ole väga otseselt seotud,
M- pakett ei ole ainult välimus, on ka sillas jupid, mis on erinevad ja erinevate hindadega!
Nt õõtshoob.
Kuid üldiselt ei ole vast kallim väga üleval pidada neid M-Pakette võrreldes tavalistega
See auto mis näitasid, tundub ise pildi järgi enamvähem, kui välja arvata suht ära kulunud juhiiste(ls ??)
Ning mulle ei sümpatiseeri need Viljandi autoärikad, " just Saksast, Hollandist ja Sveitsist tulnud väga heas korras autod"
See minu soovitus.
Viimati muutis magma, 05.09.2011 17:43 16, muudetud 1 kord kokku.
E60 M5
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Rainer. »

Jep. Olen ka palju negatiivset "Viljandi autokaupmeeste kohta kuulnud":D
Aga kui ma selle ostangi, siis lasen Tartus 100€ eest täiskontrolli teha. Diagnostika, sillad jne..
Parem 100€ kontrolliks, kui peale ostu 2000€ eest hooldus teha:D
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas TarMoH »

magma kirjutas:
Henri_J kirjutas:Kui stangesid katki ei sõida siis pole M-paketti kallim üleval pidada, Ilmselt ajad M-seeria BMW (nt M5) ja M-paketi (nt 530d M-Pakett) segamini.

PS! M-pakett on ise lisavarustus, seega
Sellessuhtes on M-Pakett hea, et lisasid on palju ja rohkemgi veel
ei ole väga otseselt seotud,
M- pakett ei ole ainult välimus, on ka sillas jupid, mis on erinevad ja erinevate hindadega!
Nt õõtshoob.
:lol: :lol: :lol:
Bronco
Huviline
Postitusi: 290
Liitunud: 12.06.2003 15:58 34
Asukoht: Viljandimaa

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Bronco »

Viljandi auto salong näeb küll sellise läbisõidu kohta vääga kulunud välja. minu 245k sõitnud auto rool ja juhiiste on tunduvalt paremad. Aga eks see sõltub ka hooldusest.

E46 puhul on esimesed õõtsad, stabilisaatori vardad/puksid, kõik vedrud ja amordid teised tavamudeliga võrreldes ja esinduses on hinnavahe täitsa märkimisväärne (sport paketi vedrustuse puhul sama jutt). Samas välimusele annab ikka väga palju juurde :lol:
E39 puhul vist ainult stabilisaatorid ja vedrud/amordid teised ja muud sillapudinad samad.

Ülalpidamise kulud on väga palju sõltuvad eelmisest omanikust ja ka praegusest omanikust (kuidas autot hoiab, kui pedant on auto seisukorra suhtes jne...).
Diisel vs. bensukas oleneb tõesti lbisõidust, kuid mina sõidan aastas kuskil 30k kilomeetrit ning aastaga hoidnud diiselautoga sõites kütuse pealt kokku ~1000€ (arvestades bensuka keskmiseks kuluks 8-9l/100km peale). Diislile spetsiifilisi juppe olen vahetanud ~400€ eest, kuid olen kindel, et bensukas vajab ka aeg-ajalt juppe ning ei sõida hoolduseta.
Bmw 318i '82, VW Multivan '07, VW Golf '13
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas TiitR »

Rainer. kirjutas:Okei, mis siin salata. Tahan sedamasinat osta: http://www.auto24.ee/used/880265
Kui kellelgi on midagi negatiivset öelda või miks mitte osta, siis palun öelge.
Samuti võiks öelda, miks on just hea selline auto.
Sumpa otsa järgi pakuks, et tegu siiski hiljem lisatud m-paketiga :D ...aga küsi vin kood ja saad UM-st kohe teada.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
dann875
Huviline
Postitusi: 800
Liitunud: 23.12.2006 02:16 53
Peamine sõiduk: BMW X5 E53 3,0d

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas dann875 »

m5 lävepakud :roll:
BMW X5 3,0d 160kw xDrive 10/2005a.
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Rainer. »

dann875 kirjutas:m5 lävepakud :roll:
Mis mõttes lävepakud? :)
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas TiitR »

Rainer. kirjutas:
dann875 kirjutas:m5 lävepakud :roll:
Mis mõttes lävepakud? :)
Lävepaku liistud noh! :lol:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
milo
Huviline
Postitusi: 684
Liitunud: 05.07.2007 01:06 17
Asukoht: Viimsi/Tartu

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas milo »

Googelda antud automüüja telefoninumbrit. Streetrace foorumist tuli suht huvitav müügiteema välja. Ja see M pakett disla on huvitav kompott. Lisaks lävepaku ja summuti teemale on huvitav kooslus beez nahksisu ja metallist iluliistud. Ja M paketile selline velg? Minu jaoks palju küsimärke. Paistab nagu oleks toodud tavaline masin ja siin mingi paugu saanud m paketist asjad ümber tõstetud vms... Hollandis vaevalt, et sellist jama oleks tehtud.
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Rainer. »

milo kirjutas:Googelda antud automüüja telefoninumbrit. Streetrace foorumist tuli suht huvitav müügiteema välja. Ja see M pakett disla on huvitav kompott. Lisaks lävepaku ja summuti teemale on huvitav kooslus beez nahksisu ja metallist iluliistud. Ja M paketile selline velg? Minu jaoks palju küsimärke. Paistab nagu oleks toodud tavaline masin ja siin mingi paugu saanud m paketist asjad ümber tõstetud vms... Hollandis vaevalt, et sellist jama oleks tehtud.
See teema seal kahtlane jah.. Paneb lausa mõtlema, kas tasub sellise venna käest osta.. Niikuinii teeks Tartus United Motorsis täiskontrolli 100€ eest.. Ja kui ta selle testi läbi teeb ja autol kõik korras on, siis võiks ju osta küll.. Sest lisasid on palju ja auto on kena. Aga mai tea... VIN koodi järgi peaks teada saama kas masin on M-pakett või Wannabe M-Pakett.. Ta ei taha sellele meilile vastata, kus küsisin VIN koodi :D
Andrus_V
Huviline
Postitusi: 1271
Liitunud: 13.08.2003 17:13 20
Asukoht: Tallinn

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Andrus_V »

Võiksid ka öelda, mis hinna eest autot otsid. Korralikku autot otsides 5 seeria puhul isiklikult uuriks selle Leedu M-pakett kompunni asemel ajalooga autosid. Mõlemast peaks ka foorumis teemad olema, mis tehtud jne.
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=900547
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=621769.

Võimalus oleks ka midagi odavamat otsida ja siis ise võimalikult heasse korda viia. Näiteks see, kui väga laip ei ole.
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=902461

3 seeria poolelt pakuks enda autot 7500EUR http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?f=4&t=133334
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Rainer. »

Hinnaklass jääb MAKSIMAALSELT 6500, aga odavam oleks parem..
See isend http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=900547 on täitsa viisakas, ent kallis pisut... Tegelikult tahaks rohkem sedaani.. Paraku sedaan, mida mina mõtlesin osta (See M-pakett VIljandis), tehti suht maha ja ei soovitatud nagu maaru sain. :D
Indrek_M BMW on täitsa viisakas ja nagu tema teemast luegsin, on tüüp masinat korralikult hooldanud ja selle eest hoolitsenud. Et jah, paneb täitsamõtlema..
Selle olen ära otsustanud, et mootoriks tahan 3.0 142kw diislit. Kumbat te eelistate, kas sedaani või universaali ja miks? :)
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas TarMoH »

Rainer. kirjutas:Hinnaklass jääb MAKSIMAALSELT 6500, aga odavam oleks parem..
See isend http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=900547 on täitsa viisakas, ent kallis pisut... Tegelikult tahaks rohkem sedaani.. Paraku sedaan, mida mina mõtlesin osta (See M-pakett VIljandis), tehti suht maha ja ei soovitatud nagu maaru sain. :D
Indrek_M BMW on täitsa viisakas ja nagu tema teemast luegsin, on tüüp masinat korralikult hooldanud ja selle eest hoolitsenud. Et jah, paneb täitsamõtlema..
Selle olen ära otsustanud, et mootoriks tahan 3.0 142kw diislit. Kumbat te eelistate, kassedaani või universaali ja miks? :)
Mina eelistaks sedaani, sest sellel tuled ühes tükis taga.... mis **** küsimus see on, ise tead ju, milleks sul autot vaja, kas koera vedamiseks, lapsevankri vedamiseks ja mida kõike veel.

Eks osta midagi ära ja pärast aega kahetseda küll, niisama kõvatada ja juttu ajada pole ka mõtet :P
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Rainer. »

Kui mul on selline armatuur Pilt ja tahaks teha selliseks Pilt, kas see on üldse võimalik. :D VÕinoh, kas see ekraan sobib teise sama kerega autosse ja töötabkorrektselt. Kui kulukaks see läheks, kui ostaks selle ekraani uuena?
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas TarMoH »

Ekraani sisseehitus :roll: - lihtsam on leida kohe selle süsteemiga masin.

Ekraani sisseehitus muidu pole ulme, aga selle jaoks on kõvasti aega ja ressurssi vaja. :roll:
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas Rainer. »

TarMoH kirjutas:Ekraani sisseehitus :roll: - lihtsam on leida kohe selle süsteemiga masin.

Ekraani sisseehitus muidu pole ulme, aga selle jaoks on kõvasti aega ja ressurssi vaja. :roll:
Selge, siis pole mõtet.. Mõtlesin, et võib-olla on nii, et üks paneel välja, teine sisse ja juhtmed lihtsalt ühendada vms. Aga jah, Eesti autoturg nii väike, et siit praktiliselt võimatu leida kasutatud sõidukit, mis igas mõttes sobiks.
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: VAJAN tarkade meeste nõu. (3. seeria ja 5. seeria BMW kohta)

Postitus Postitas TarMoH »

Rainer. kirjutas:
TarMoH kirjutas:Ekraani sisseehitus :roll: - lihtsam on leida kohe selle süsteemiga masin.

Ekraani sisseehitus muidu pole ulme, aga selle jaoks on kõvasti aega ja ressurssi vaja. :roll:
Selge, siis pole mõtet.. Mõtlesin, et võib-olla on nii, et üks paneel välja, teine sisse ja juhtmed lihtsalt ühendada vms. Aga jah, Eesti autoturg nii väike, et siit praktiliselt võimatu leida kasutatud sõidukit, mis igas mõttes sobiks.
No, ühendamine pole jah, nii lihtne. Sul oleks vaja vedada juhtmed pagassi, kus asuksid plokid. See tähendab aga kogu sisu välja lammutamist ning juhtmete vedu põhjamati alt. Kindlasti vaja veel midagi kodeerida ja värki, et kõik õigesti tööle hakkaks. Igaljuhul suur töö.

Tuleb valida selline masin, mis oleks võimalikult paljude lisadega. Välimust on alati võimalik muuta, selle järgi ei tasu osta. Elektroonilisi vidinaid vast nii lihtsalt juurde ei pane. :D
Vasta