Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Nõuanded sõiduki soetamisel
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas leko »

Ehk siis soovitake või avaldage arvamust kus kohas lasta ostueelne kontroll teha?

Kuna hinna vahe on vist pea 50% siis kas on ikka mõtet UM-i minna?
UM: 122.40€
Carmasters: 65.00€


Olen isiklikult käinud nii ühes kui teises kohas, mõlemad kohad avastasid sootuks uusi vigu.

Kindlasti on UM-is asi natukene kindlam ja korrektsem aga kui mõelda ka hinnale, siis mida keegi soovitab?
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Rain. »

Ilmselt valiks Carmastersi, kuna seal kogenumad tegelased. Enda kogemustest võin väita, et ka UM leiab vigasid, mis tegelikult polegi vead ja mõnda asja üldse ei leia. Kusjuures UM ei tee ju selle 24-punkti testis mootori diagnostikat. Seega kui selle hinna eest saad carmastersis ka mootori dignostika, siis mine sinna.
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas leko »

Kunagist Valdeku maili sirvides oli jah pakkumine: 65€ Täispakett, ehk siis eeldan selle eest ka mootori diagnosti.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Tauri_J »

carmasters
Kasutaja avatar
Igor_K
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 18.08.2006 19:09 23
Asukoht: Tallinn

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Igor_K »

e46xxx kirjutas:carmasters
Mina ka, mina ka! :cool:
E39 525tds
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas foxy007 »

Ise ka siiani Carmastersiga asju ajanud ja saanud väga põhjaliku info!


Kristo
Mercedes- Benz V250 - 2016
Kasutaja avatar
AntiM
Huviline
Postitusi: 539
Liitunud: 26.04.2011 20:36 41

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas AntiM »

Mina siiski Carmastersi töö üle kuigi õnnelik pole. Tehti kontroll mootorile, öeldi, et silindrid kulunud ja taastamine küllaltki mõttetu, et parem mootorivahetus teha. Samas kui tuttav võttis lahti, lihvis mõned klapid üle ning kõik töötab taas ideaalselt.
Minule jäi väga halb maik sellest ja sinna minekut püüan edaspidi vältida.
Kasutaja avatar
ozzu
Huviline
Postitusi: 988
Liitunud: 19.07.2007 18:52 03
Peamine sõiduk: 328 individual
Asukoht: Perth

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas ozzu »

unekaru90 kirjutas:Mina siiski Carmastersi töö üle kuigi õnnelik pole. Tehti kontroll mootorile, öeldi, et silindrid kulunud ja taastamine küllaltki mõttetu, et parem mootorivahetus teha. Samas kui tuttav võttis lahti, lihvis mõned klapid üle ning kõik töötab taas ideaalselt.
Minule jäi väga halb maik sellest ja sinna minekut püüan edaspidi vältida.
Jah aga kas su tuttav lubas sulle ka,et see mootor käib nüüd näit. järgmised 150000km.
See konkreetne lugu tundub suht 2 otsaga olevat.
Kas seal ei pakutud üldse mõtet,et prooviks taastada (isegi kui ei tea mis tuleb).
Huviline
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Rain. »

Paluks mitte kalduda teemast kõrvale! Küsimus on ju selles, et kus teha ostueelne kontroll, mitte selles, kuidas keegi Carmastersi tööga rahul on. Kui liiga läbuks kätte läheb, siis läheb teema kinni.
Martin
Klubiliige EKBK
Postitusi: 279
Liitunud: 01.07.2010 04:37 05

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Martin »

Viisin ühe auto ca. 1a tagasi sinna ostueelsesse, minu arust ostueelne kontroll peaks sisaldama kogu auto kontrolli (ca. 60min), seejärel arvet ja paberit kus on kõik vead kirjas. Selleasemel vaadati autot ca. 15min, öeldi, et VANOS-e pistik väljatõmmatud ja heitgaasid paigast ning seejärel öeldi palju auto kordategemine maksma läheb. Selle 15min järel tuli keegi kes neil seal rahadega tegeleb (mitte Patrik ega Valdek), kasseeris 15min eest 65EUR, mingit paberit/arvet/tsekki ei saanud ja oligi kõik. Ei viitsinud nendega jagelema ka hakata vaid lahkusime sõpradena. Tundus nagu oleks olnud jube kiire neil seal, läksin kuskil 16:30 paiku aga keegi midagi sellest ei maininud küll, et ehk homme, telefonis öeldi lahkesti - tulge tulge.

Selle jutuga vaid põhjendasin, miks isiklikult valiksin UM-i ja arvan, et kui küsimus on selles kus teha ostueelne kontroll siis vastusel võiks ka mingisugune põhjendus olla, miks keegi nii arvab.
Kasutaja avatar
AntiM
Huviline
Postitusi: 539
Liitunud: 26.04.2011 20:36 41

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas AntiM »

Pidasin oma põhjendust vajalikuks antud hetkel.
Ozzule ning kui kellelgi veel küsimusi, siis vastan meeldeldi PS-ga.
kaspar
Huviline
Postitusi: 840
Liitunud: 19.01.2003 16:24 02
Asukoht: Tallinn

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas kaspar »

United Motors ütleb, et jupp on kulunud, kui seal on natuke tolmu peal. Minu kogemuste põhjal.
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas leko »

Olen ka ise natukene Carmastersis pettunud.
Kunagi sai üks auto ostetud, mida lasin siis kontrollida alles kui masin oli minu oma olnud juba pea kaks kuud. (probeem autoga aga hakkas juba esimesel päeval), siis ei tulnud carmastersi kontrollist küll seda viga välja. Poole aastapärast tehti konkreetse vea likvideerimiseks hinnapakkumine mis oli alates 650€

Tunneksin ennast kindlamini, kui UM-is auto ära käinud, samas ei pruugi ka nemad kõiki vigu leida, ning kokkuvõttes oleks Carmastersis vist ikkagi soodsam käija.

Hommseks seal aeg olemas ja eks siis näib mis saab.


Minu poolest võib teema lukku panna. Kui moded natukene teemat puhastavad, võiks see alles jääda ka teistele.
Kasutaja avatar
Leedu
Huviline
Postitusi: 636
Liitunud: 30.05.2008 15:24 56
Peamine sõiduk: M4
Asukoht: Tallinn

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Leedu »

kaspar kirjutas:United Motors ütleb, et jupp on kulunud, kui seal on natuke tolmu peal. Minu kogemuste põhjal.

Kui minu eelmine kupee (nüüd juba Loffa-l ka ex kupee) ostueelses kontrollis käis carmastersis, väideti seal et olenemata väsimusmärkidest vajaksid ikkagi kõik tagasillapuksid vahetust, siis öeldi, et ma olen haamri või millegagi esimesele õõtshoovale pihta löönud et sarniiri lõtk kaoks :shock:
Kasutaja avatar
Edson520
Huviline
Postitusi: 4664
Liitunud: 17.09.2008 07:28 12
Peamine sõiduk: 535d
Kontakt:

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Edson520 »

65euri eest saab igas normaalses töökojas kontrollida kõike. Tavaliselt diagnostika maksab 10-25eur, silla- ja pidurikontroll max. 10-15eur ja mootorikontroll max 15eur. ja samas normaalse diagnostikaga saab kõik süsteemid sisse või välja lülitada, boschi diagnostikaga saab isegi vanoseid kontrollida, pihusteid jne. Kuigi üks tund on sellele liga vähe, et leida kõik probleemid korraga.
+372 5 100 607
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Rain. »

Mina käisin oma E61-ga UM-is. Kõik vead, mis leiti, olid ka reaalselt olemas välja avatud üks pisike aga sigareti süütajaga, mis nende väidete kohaselt ei toiminud. Tegelikult aga oli kõik korras sigaretisüütajaga ning kõik kolm sigaretisüütaja pesa, mis autos on, toimivad. Sellest kirjutasin ka siin teemas lähemalt.

Samuti olen käinud ka oma teise autoga Carmastersis, kui vaja on olnud mingeid kolkse tuvastada ja alati on leitud ka kõik vead üles ning mitte midagi pole õhust võetud. Kokkuvõttes olen mõlema kohaga rahul olnud ning etteheiteid pole.

Ahjaa, UM-is kestab 24-ja punkti test ligi 3 tundi ja kõik võimalikud sõlmed ning elektrilised lisad vaadatakse üle. Mootorile tehakse selle sees ainult lühitest, mis suurt midagi endas ei sisalda, aga vähemalt saab teada kas peamised mootori töö näitajad on korras või mitte.
Kasutaja avatar
Rene Rasmus
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 16.10.2011 22:15 13

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Rene Rasmus »

Carmastersis öeldi, et ostueelne kontroll kestab 60min ja UM-is ligi 3h nagu eelpool mainitud. Millest selline ajaline erinevus?, mida Carmasters tegemata jätab? või mida UM-is veel lisaks tehakse? UM-is tehakse ka proovisõit aga ega see kesta 2h.
Kasutaja avatar
ändi
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 03.11.2006 21:16 26
Peamine sõiduk: X3
Asukoht: Autodoonor
Kontakt:

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas ändi »

Pärnu UM-is lasin teha 24p testi enda autole,mida olin peaaegu 2a omanud ja tundsin väga hästi.Palju asju ei avastatud,nende hulgas ka mootori töötades tekkivat laginat.Sellele pidin veel eraldi tähelepanu juhtima ja auto aeti uuesti sisse(ka siis ei saanud mehed aru,mis seda häält teeb ja üsna napisõnaliselt aeti auto välja).Ühesõnaga sellist kontrolli sinna tegema ei lähe elusees.Ise otsiks mõne hingega asja kallal oleva,oskaja remondimehe-diagnostiku,kes rahulikult ja põhjalikult vaatab masina üle.Diagnostika kohapealt olen mõned korrad Patricu teenuseid kasutanud ja töö on olnud väga professionaalne.
tel 529 0267
730d ex,728 ex, E39ex, E53 ex
Kasutaja avatar
qpi
Huviline
Postitusi: 369
Liitunud: 08.09.2006 17:50 50
Peamine sõiduk: Z4 35i
Asukoht: Tallinn

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas qpi »

Tegin ka Haabersti UM-is 24p testi.

Testi tulemusel tuleks vahetada päris palju jubinaid, mis visuaalselt väga korralikud on ja ka selliseid, mis kuidagi tunda peaks andma. Kahjuks ma ise neid vigu ei tähelda.

Lasin nendel ka pakkumise saata ning pakkumisse oli lisatud ka sisselaskekollektor koos vahetusega.(seda eelnevalt vigade listis polnud).

Kui küsisin, et miks see listi on lisatud, siis vastati mulle, et rääkis töömeestega läbi ja kuna karterituulutusklapp läbi ajab, siis võiks sisselaskekollektori ka ära vahetada. :roll:

Kas Haabersti UM on 100% usaldusväärne koht ja peaksin kõik need osad vahetama või peaksin kuskil veel üle kontrollima?
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Rain. »

Karterituulutusega koos sisselaskekollektorit küll pole vaja vahetada. Pigem nad kardavad nende pöördsiibrite pärast, mida eraldi vahetada ei saa ja sellepärast tahavadki kogu sisselaskekollektori ära vahetada. Need pöördsiibrid tuleks aga üldse minema visata sealt vahelt. Võid vabalt lasta auto BM Auto's või Bayer Motorsis veelkord lasta üle vaadata. Mõlemad kohad endiste UM-i poiste asutatud.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas patrik »

Rene Rasmus kirjutas:Carmastersis öeldi, et ostueelne kontroll kestab 60min ja UM-is ligi 3h nagu eelpool mainitud. Millest selline ajaline erinevus?, mida Carmasters tegemata jätab? või mida UM-is veel lisaks tehakse? UM-is tehakse ka proovisõit aga ega see kesta 2h.
3 tunniga jõuab e39-l kolmekesi tehes maha võtta mootori, jõuülekande ja summutijooksu, lahti võtta kogu salongi koos uksepolstritega ja teha täisdiagnostika.
UM-i kodulehel annab 24p testi ajaks 24 AW mis teeb 2 tundi. kui üksi teha, siis ka nii kaua tegelikult ei lähe.
carmastersis/hobujõus tehakse testi kolme-nelja inimesega, paralleelselt.
reaalselt läheb auto kontrolliks mitmekesi tehes 15-60 minutit, olenevalt autost.
kõiki vigu ei ole võimalik avastada, see on fakt, vahet pole kes kontrollib, ikka jääb midagi kahe silma vahele.
carmastersis/hobujõus sõltub ülevaatuse hind (52-82+km) automudelist, info kodulehel
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
tiit001
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 04.12.2004 20:12 59

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas tiit001 »

Ehk keegi lisab siia punktid, mida täpselt üle vaadatakse nii Carmasteris ja UM-is. Vaja üks esimese põlvkonna X5 ostueelsesse kontrolli tuua varsti.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas patrik »

Carmasters/horsepoweris on mootori täis diagnostika ostueelse hinna sees, um is ainult vigade lugemine, moto diagnostika maksab ~samapalju veel juurde
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Artur_L
Huviline
Postitusi: 4677
Liitunud: 10.10.2007 18:04 41
Peamine sõiduk: Bnw
Asukoht: Narva

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Artur_L »

Keegi võiks lasta 1 auto samal päeval mõlemas kohas üle vaadata ja siis tulemusi võrrelda.
Eks Coupé / e38 730d/ Eks Nelikümmend kuus / e46 330dT man/ e60 530d/ Eks 92/ F10/F48 Lci/G20 320d/e60 530d G30 520d M-pack/f11 520d xDrive
hoihoi
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 24.02.2015 21:47 12

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas hoihoi »

Käisin BM autos...ei oska midagi halba kosta. Väga põhjalik kontroll minu meelest.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas patrik »

Artur_L kirjutas:Keegi võiks lasta 1 auto samal päeval mõlemas kohas üle vaadata ja siis tulemusi võrrelda.
Aga tehke ja pange tulemused siia kirja!
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas MargusA »

Ma võiks isegi enda auto välja pakkuda.Ostukohustuseta. :mrgreen:
Kasutaja avatar
city
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 22.11.2004 18:08 18

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas city »

Päris hea jauramine, Nagu Patrik ütles kõiki vigasid ei leia, ehk üks koht avastab ühe asja teine kohte teise asja,
kogesin just ka ise seda, kuid Carmastersi remondi kasuks võin öelda seda, et neil on odavam ja kiirem teenindus, kui näiteks Bayermotors/ Um
Ostueelsele kontrolli viies küsige ise täpsemaid küsimusi! Või ostke garantiiga Jaapanlane!
E36 328i Cabrio M-tech,VW Transporter 2,5TD ABT. E46 330d M-tech touring,E36 323i Touring M-tech 1999.
tiit001
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 04.12.2004 20:12 59

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas tiit001 »

Tervist foorumlased!
Kui täpselt ostueelne kontroll kinnitab seda, et masin ikka -20 kraadiga käivitub? Misasju sellessuunas kontrollitakse? Jutt siis käib E53/E60 2005a(mõni aasta siia-sinna) 3.0 diisel mootorist.

Praeguse külmaga pole muidugi probleemi müüjale hommikul üllatusvisiit teha ja paluda masin käivitada:-)
Kasutaja avatar
Edson520
Huviline
Postitusi: 4664
Liitunud: 17.09.2008 07:28 12
Peamine sõiduk: 535d
Kontakt:

Re: Ostueelne kontroll! CARMASTERS või UM ?

Postitus Postitas Edson520 »

tiit001 kirjutas:Tervist foorumlased!
Kui täpselt ostueelne kontroll kinnitab seda, et masin ikka -20 kraadiga käivitub? Misasju sellessuunas kontrollitakse? Jutt siis käib E53/E60 2005a(mõni aasta siia-sinna) 3.0 diisel mootorist.

Praeguse külmaga pole muidugi probleemi müüjale hommikul üllatusvisiit teha ja paluda masin käivitada:-)
noh kui kütuserõhk, mootori kompressioon ja eelsüüte on normis, siis käivitub iga ilmaga. Muidu juhtuda võib kõike
+372 5 100 607
Vasta