BMW E91 diisel

Nõuanded sõiduki soetamisel
Kasutaja avatar
Tanel k
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 04.02.2006 16:52 26
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas Tanel k »

Raemees kirjutas:Kui püsika peale tõmban näitab korraks digitaalselt milline kiirus jääb. Kui püsika kangiga panna kiirust juurde või vähendada siis näitab jälle palju uueks kiiruseks jääb. Üks kangi liigutamine on 1km juurde või maha.

Kui kangiga kiirendada(hoida peal) siis näitab järjest kiirust, numbrid lähevad järjest suuremaks.

Kogu sõidu ajaks see kiirusenäit sinna muidugi ei jää :mrgreen:
minu autol täpselt samamoodi ja lisaks see väike kriipsuke mis cruise lülitamisel vastava kiiruse juurde tõuseb.auto on e90 2005a.Lekkiva pistiku (automaatkast) remontimiseks on vaja võtta kasti põhi ära,tegin seda tööd enda autol hiljuti :D
F30 328i
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas ImreR »

Vaatasin ekstra tehase nimekirja üle, püsikiirusehoidja ilusti kirjas. Ei oska seletust anda, aga ausõna ma ei valeta ka :cool: No ise puudust ei tunne, lihtsalt nii on.
Üks tähelepanek veel minu autost, kas kellelgi on veel i-drive(oli vist selle nimetus midagi sellist?) keeratava nupu all keskkonsoolis lisaks menüü nupule häälkäskluse nupp? Enamustel piltidel olen näinud seal ainult ühte pikka menüü nuppu, mul see nupp kaheks löödud siis.
EBK Kossutiim
Kasutaja avatar
bosshoss
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 04.10.2009 19:49 02
Asukoht: Tartu

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas bosshoss »

ImreR kirjutas:Vaatasin ekstra tehase nimekirja üle, püsikiirusehoidja ilusti kirjas. Ei oska seletust anda, aga ausõna ma ei valeta ka :cool: No ise puudust ei tunne, lihtsalt nii on.
Üks tähelepanek veel minu autost, kas kellelgi on veel i-drive(oli vist selle nimetus midagi sellist?) keeratava nupu all keskkonsoolis lisaks menüü nupule häälkäskluse nupp? Enamustel piltidel olen näinud seal ainult ühte pikka menüü nuppu, mul see nupp kaheks löödud siis.
Minu autol täpselt sama, niiet pole sul ainuke pill selliste nuppude ja spidoga.
E91 330xd
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas Raemees »

Tanel k kirjutas: minu autol täpselt samamoodi ja lisaks see väike kriipsuke mis cruise lülitamisel vastava kiiruse juurde tõuseb.auto on e90 2005a.Lekkiva pistiku (automaatkast) remontimiseks on vaja võtta kasti põhi ära,tegin seda tööd enda autol hiljuti :D


Omale auto otsimise ajal st erinevate autodega cruisega sõites täheldasin, et E9... küll seda väikest kriipsukest vastava kiiruse juurde ei tõusnud, ei ole seda ka minu autol. Oli see küll kõigil milliseid vaatasin E6... autodel.
Spido vahetatud?
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas MartenL »

Tõuseb küll see väike kriipsuke lisaks kiirusele :mrgreen:

Juu siis on autod erinevad, erinevate softidega.

Maššeerisin ukselinki tükkaega enne kui lukku sain, avamine on lihtne. Kellel keyless go, siis teadmiseks et sulgemiseks mudida lingi peal olevale "reljeefse viirutusega" ala.

BMW keyless on päris huvitav: on lihtsalt ukselink, mis saab aru kas tahad ust avada või lukku panna. Jaapanlastel vms on lingil lisanupp.
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas Raemees »

Kui juba softidest rääkida siis on E9.. väidetavalt ca 50 eri softi, selline info siis pärineb siis ühelt tarkpealt ja teemast auto aju saatmiseks Soome kui küsisin DPF väljaprogemise kohta. :mrgreen:

Osaline Copy siis meilivahetusest:
------------------------------------------------------------------------------------
Selle aasta BMW-l on juba kopeerimiskaitsega EDC17 tricore aju.
(variant, et saab seda lugeda läbi obd pistiku on 30%, mõnda aju saab
mõnda mitte, bmw teinud seda mudelit ligi 50 erineva softiga ajus.)
kindlam variant ,
et teha, on see kui saadate oma auto pealt aju meile Soome.
------------------------------------------------------------------------------------
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas MartenL »

Mis kiirusehoidja see on? Suunakang on ka suhthuvitav. e92 330datm

Pilt
mytology
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 05.12.2004 13:20 06

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas mytology »

Hetkel on ju tegu mitme eri tüübi e90ga.
Raemehe auto on 2008 aastast aga teadupärast oli 2007a väikene facelift. Muutus pisut ka kellade kujundus, lisaks väikesed kroomääred jms.
MartenL profiilipildil on LCI mudel.
ImreR omab sarnaselt minuga ilma igasuguste uuendusteta 4 silindrilist autot.
Tanel K allkirjas on kirjas 330i. 6 silindrilistel on n-ö upgrade'tud püsikiiruse hoidja.

Bmwfans.info annab kolme eri tüüpi püsikiiruse hoidjaid e90le:
Cruise control - Kõige lihtsam, ainult 4 silindrilistel autodel.
Active Cruise control - See peaks olema 6 silindriliste autode rida
Cruise Control with brake function - Siin peaks tegu olema siis distantsi hoidva püsikaga. MartenL viimasel pildil antud komplekti kang näha
F11
Kasutaja avatar
Leedu
Huviline
Postitusi: 636
Liitunud: 30.05.2008 15:24 56
Peamine sõiduk: M4
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas Leedu »

Siiski mitte.

Active Cruise control on see mis martenl-i pildil. Siis on ka auto esistange all osas radarsilm. Kui fikseerid kiiruse nt. 60 peale siis auto ise pidurdab või kiirendab vastavalt sellele mis eesolev auto teeb. Püsikakangi pealt saab selle lisanupu abil lihtsalt muuta vahemaad kui lähedale sa lubad oma autol minna eesõitvale autole.

Cruise Control with brake function on tavaline cruise mis lihtsalt reaalselt pidurdab autot läbi pidurite kui peaks nt. mäest alla sõites kiirus suuremaks minema kui sul cruisi peal fikseeritud oli + saad veel pidurdada autot läbi cruisi kangi kiirust vähendades.
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas MartenL »

Jah, sellel autol on esistangel radari moodi asi küljes. Tänud, sain pildi selgemaks! Võtan mingi päev auto manuaali kätte ja loen läbi. Usun, et seal on päris palju huvitavat juttu.

Priit, oskad öelda veel suunatule kangil ketta otstarvet. Mingi pirni kujutis on kõrval: armatuuri valgustus?
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas RaikoK »

MartenL kirjutas:Tõuseb küll see väike kriipsuke lisaks kiirusele :mrgreen:

Juu siis on autod erinevad, erinevate softidega.

Maššeerisin ukselinki tükkaega enne kui lukku sain, avamine on lihtne. Kellel keyless go, siis teadmiseks et sulgemiseks mudida lingi peal olevale "reljeefse viirutusega" ala.

BMW keyless on päris huvitav: on lihtsalt ukselink, mis saab aru kas tahad ust avada või lukku panna. Jaapanlastel vms on lingil lisanupp.
uuel passatil peab ka silitama :D
Kasutaja avatar
Leedu
Huviline
Postitusi: 636
Liitunud: 30.05.2008 15:24 56
Peamine sõiduk: M4
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E91 diisel

Postitus Postitas Leedu »

MartenL kirjutas:Jah, sellel autol on esistangel radari moodi asi küljes. Tänud, sain pildi selgemaks! Võtan mingi päev auto manuaali kätte ja loen läbi. Usun, et seal on päris palju huvitavat juttu.

Priit, oskad öelda veel suunatule kangil ketta otstarvet. Mingi pirni kujutis on kõrval: armatuuri valgustus?
Sellega saab liikuda selles väikeses infomenüüs mis spido ja tahho vahel on. Samuti saab sealt menüüst reguleerida armatuurivalgustuse eredust.
Vasta