Otsides seda õiget! Huvitav vahepala....

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
Kasutaja avatar
Veka
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 11.05.2013 11:24 50
Peamine sõiduk: BMW 316i

Otsides seda õiget! Huvitav vahepala....

Postitus Postitas Veka »

Autoks olis siis 90 algusaastatest pärit 300-se Bmw-ga. Kütuseks oli diisel ja hinnaks 800.- ja jäi ka mingisugune tingimisvõimalus.
Kuna autol oli muljetavaldav lisavarustus, telefoni teel täiesti normaalses seisukorras auto ja välja nägi piltidel ka enamvähem siis võtsin ette tripi ühest eesti otsast teise.
Kohtumispaigaks leppisime kokku ühe eesti väikelinna selveri parkla.
Kohtudes loivasid autost välja kaks valge maika ja kulunud dressipükstega tüüpi selliste suurte päikeseprillidega (...et mismõttes nagu) see selleks.
Autot üle vaadates nii visuaalselt hakkasin juba kahetsema, et nii pika reisi ette võtsin sest:
1. keegi oli naela, võtme või mingi taolise esemega auto ümber ikka mitu ringi kohe teinud
2. esistange oli väidetavalt kõnnitee ääre taha kinni jäänud ja sellepärast ka lääpas ja nurgad lahti
3. üks tagumise ukse link oli pooleks murdunud (talvel külmaga väidetavalt)
4. juhiuks vajus kuskil 4cm. alla poole kui lahti tegin
5. Selgus, et peale kõrvalistuja akna ükski aken ei tööta (kaismetes pidavat asi olema)
6. kapotti sai avada sellise traadist tehtud silmusega mis asetses peaaegu samal kohal kus õige hoob
7. sõites selgus, et katuseluuk enam ei sulgu (jällegi kaitsmed vist)
8. parklasse tagasi jõudes suri auto välja ja enam käima ei läinud (vist kütust vähe) tõid siis kohe 4L-i sinist ja asi hakkas pütt püti järel vaikselt tööle
9. Roolile oli keegi ikka konkreetselt hambad siis löönud, niiet mitmest kohast jupid väljas
10. auto oli seest selline seaaedik, et ka kõige kõvema närviga tüübi võtab luksuma
Eks neid vigu oli seal veel ja veel . Kliimat ma ei jõudnudki proovida, polnud ka mõtet
Kuna mind hämmastas, et mootor oli kuiv, käigukast toimetas ka nii nagu peab ja turbo paistis uus olevat tegin pakkumise, et võtan 200-ga ära endale doonorautoks, kuigi olin natuke mures kuidas ma taga teise eesti otsa jõuan.
Mulle aga irvitati vastu, et alla 800 ei anna kohe kindlasti ära kuna valuveljed pidid juba 400 maksma, ja paigaldatud on ka uus käsipiduri tross, esimesed pidurikettad ja klotsid (et hind pidi niigi odav olema)
Nii.... veljed olid siis sellised nelja mitte kodaraga vaid auguga, pintsliga mustaks võõbatud peletised.tundus, et nendega mujal vist sõidetud polegi kui mööda äärekive (Alessio vms.) millel ilutsesid kitsad rehvid mis olid täispumbates sellise põrssa kuju võtnud
Nii ma siis sealt käsilaiutades ära tulin, õnneks oli ilus ilm!
Seega kui keegi peaks ennast selle jutu järgi siin foorumis ära tundma siis ära pikka viha pea...tead vähemalt mis mulje sinust jäi... Lihtsalt tea, et nii autot ei müüda ja kui müüakse on ka vastav hind!

Kõik pole kuld mis piltidelt ja jutujärgi hiilgab!
Tänan tähelepanu eest
Kasutaja avatar
thiery
Huviline
Postitusi: 369
Liitunud: 06.04.2010 15:10 30

Re: Otsides seda õiget! Huvitav vahepala....

Postitus Postitas thiery »

üle 20ne aasta vana auto mis hiilgab ei maksa 800 euri vaid maksab üle mitme tuhande.
mida sa ootad nii vanalt autolt? aknad lahti ei käi katuseluuk kinni ei lähe , sellist jama esineb ka 98 aasta autol.
Kasutaja avatar
Priidik199
Huviline
Postitusi: 210
Liitunud: 12.12.2010 19:04 44
Peamine sõiduk: E60
Asukoht: Tallinn

Re: Otsides seda õiget! Huvitav vahepala....

Postitus Postitas Priidik199 »

Vähe kasu kui linki ei pane ja asukohta ei ütle. Läheb järgmine, saab jälle persetpidi.
Kasutaja avatar
pikkpold
Huviline
Postitusi: 339
Liitunud: 10.05.2012 19:18 12
Peamine sõiduk: BMW 740i
Asukoht: soome/võrumaa

Re: Otsides seda õiget! Huvitav vahepala....

Postitus Postitas pikkpold »

thiery kirjutas:üle 20ne aasta vana auto mis hiilgab ei maksa 800 euri vaid maksab üle mitme tuhande.
mida sa ootad nii vanalt autolt? aknad lahti ei käi katuseluuk kinni ei lähe , sellist jama esineb ka 98 aasta autol.
no kuule saab ikka küll korralikuma kui selle kirjeldusele vastava auto 800e eest. Esiteks, need vead olid suht väiksed ja see poleks olnud raske müüja neid vigu korda teha. Ma ei julgeks sellise romu eest isegi 800 kysida. Mina ostsin oma 740 naeruväärselt odavalt, võib öelda et 50% alla turuhinna, auto on olnud 6 kuud ja peale tavalise hoolduse olen siia autosse matnud 94e täpselt. ja kõik rikkalik varustus töötab laitmatult, pole mingit kriginad ega kräginad, käigukast ja mootor nurrub ideaalselt. JA sisu on kah viisakas puhas!
Vasta