BMW E90 Hea või halb?

Nõuanded sõiduki soetamisel
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas ttsys »

7-9 aastat auto juures puuduvad sellised kategooriad nagu "probleemivaba" või "probleemivabam", sest kõik on suhteline ja valdavas osas siiski kinni selles, kuidas autot on varasemalt kasutatud ja hooldatud/remonditud.
Võrdle nende autode jääkväärtust versus hind uuena ja märka mitu korda on see vähenenud. Lühidalt öeldes suurem osa, mis on alles jäänud koosnebki igasugustest probleemidest. Probleemivaba on 0€ tehasegarantiiga kuni 5 aastat vana BMW. Kõik ülejäänud on hinna ja kvaliteedi suhe.
Mootorite osas võib asja kokku võtta ka nii, et BMW kõik mootorid on OK va N47. Kõik ülejäänud on maitse asi, sh ka mida iganes probleemides siplemine. Hea asja eest on vaja maksta - ilmselt ainus tobedus on siis, kui ei oska head asja nautida ja väärtustada ning maksad (ja seda veel mitu korda).:)
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas Raemees »

ttsys kirjutas:7-9 aastat auto juures puuduvad sellised kategooriad nagu "probleemivaba" või "probleemivabam", sest kõik on suhteline ja valdavas osas siiski kinni selles, kuidas autot on varasemalt kasutatud ja hooldatud/remonditud.
Võrdle nende autode jääkväärtust versus hind uuena ja märka mitu korda on see vähenenud. Lühidalt öeldes suurem osa, mis on alles jäänud koosnebki igasugustest probleemidest. Probleemivaba on 0€ tehasegarantiiga kuni 5 aastat vana BMW. Kõik ülejäänud on hinna ja kvaliteedi suhe.
Mootorite osas võib asja kokku võtta ka nii, et BMW kõik mootorid on OK va N47. Kõik ülejäänud on maitse asi, sh ka mida iganes probleemides siplemine. Hea asja eest on vaja maksta - ilmselt ainus tobedus on siis, kui ei oska head asja nautida ja väärtustada ning maksad (ja seda veel mitu korda).:)
Ei saa ju öelda et kõik N47 on p**k mitu 10 laguneb või 100st? Mu autol vist sama mootor ja mingit jama pole olnud, täiesti ok asi ja vaevalt, et kõik N47 omanikud siin foorumis seda s***a taga kiunuvad!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas ttsys »

Arusaadav. Samas saad vast ka ise aru, et "pommi otsas istumine" peab siis ka motiveeritud olema ja salata seda pole samuti vaja.
Kasutaja avatar
Tauri.
Huviline
Postitusi: 3001
Liitunud: 05.02.2009 19:40 22
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Võru

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas Tauri. »

Mis mootor on n47 ja palju kw?
BMW
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas Raemees »

Ma ei tea mis on 3.0 mootor 145kw E90 aga samamoodi on silma jäänud kuulutustes üsna mitmel, et mootor vahetatud... Minul ei ole siin salata midagi, suht savi, kui nii mõelda siis ei tasu üldse autot osta :mrgreen:
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas Tauri_J »

taurikazz kirjutas:Mis mootor on n47 ja palju kw?
on m47 järglane. kilowatte on tal 85/105/130/135
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas MartenL »

Valikusse tuli 2 R6 bensukat, miks te ikka veel 2 liitirises diislis kinni olete :mrgreen:

Mõlemad on 3.0l mootoriga, seega OK. Teine on USA versioon ning siin foorumis ka kuulutus üleval. Kunagi olnud USAs avarii, kuid jutu järgi hästi taastatud. Vaata otsi foorumist.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas ttsys »

Vaata see läbi.
http://en.m.wikipedia.org/wiki/BMW_N47" onclick="window.open(this.href);return false;
Lisaks löö googlisse "n47 issue".
Ja lõpuks vaata BMW-le kogutavat petitsiooni. See kõik on mustade pilvede kogum ja ei midagi meeldivat.
Raemees kirjutas:Ma ei tea mis on 3.0 mootor 145kw E90 aga samamoodi on silma jäänud kuulutustes üsna mitmel, et mootor vahetatud... Minul ei ole siin salata midagi, suht savi, kui nii mõelda siis ei tasu üldse autot osta :mrgreen:
RaigoBMW
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 04.09.2010 13:56 04

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas RaigoBMW »

Nii, aprilli kuus lõin teema, siis jäi otsimine pooleli kuna turg korralikest üsna tühi.
Alustasin otsinguid nüüd uuesti. Kahjuks ei saa öelda, et turg oleks paremaks läinud.
Vähemalt on toredad foorumi kaaslased suutnud selgeks teha, et N47 mootorist tuleks suure kaarega mööda minna, ehk siis 2.0d moto puhul jääks valikusse ainult 2005 kuni 2007 a isendid.
Aga jätkuvalt ootan pakkumisi!
Müüge oma korralik isend mulle!:D
Kasutaja avatar
thiery
Huviline
Postitusi: 369
Liitunud: 06.04.2010 15:10 30

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas thiery »

ttsys kirjutas: Mootorite osas võib asja kokku võtta ka nii, et BMW kõik mootorid on OK va N47. Kõik ülejäänud on maitse asi, sh ka mida iganes probleemides siplemine. Hea asja eest on vaja maksta - ilmselt ainus tobedus on siis, kui ei oska head asja nautida ja väärtustada ning maksad (ja seda veel mitu korda).:)
Kõik teadjad ainult räägivad sellest, sest on kuskilt midagi kuulnud ja lugenud.
Kas meil foorumis on mõni kasutaja kellel on n47 mootoril ketiga probleeme olnud ja seda vahetanud?
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas ttsys »

Neid juhtumeid on ka Eestis. Siia foorumi ei jõua paljud asjad ja põhjusi on erinevaid, sh ka see, et need inimesed ei külasta foorumit või ei pajata sellistest üleelamistest.
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas ImreR »

Ei tasu lahmida, et ainult see mootor on vigane. Kindlalt võin väita, et üks 3 liitrine disla saab ka tihtilugu otsa enneaegselt. Ma täpselt ei tea mis tähisega, aga kahte juhust eelmisel X5 võin tutvusringkonnast tuua. Mitut N47 ketiga seotud jamadega mootorit sa ise ttsys oled reaalselt näinud ja katsunud(ei räägi sellest, et oled kuulnud kuskilt)?

Edit. Kui mul laiali läheb, siis kindlasti kuuleb sellest ka siinne seltskond!
EBK Kossutiim
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas ttsys »

Soov ei ole kellegi suunas kiuslik või pahatahtlik olla. Nõme on kuidagi sõnu seada, et sellist asja ei eksisteeri või ei saa eksisteerida loodud tingimuste seas. Selle rikkega N47 olen juba mahavõetuna näinud viimase 4 aasta jooksul rohkem, kui kahel käel sõrmi. Muide sama aasta/mudeli X5 peale on erinevate riikide turgudele BMW väga erineva konfiguratsiooniga 3 liitriseid diisleid tootnud/paigaldanud. X5 on üleüldse mootorivariatsioonide osas Eestisse toodud autode osas üks suur loomaaed, kus pelgalt aasta ja mootorikoodi järgi ei ole võimalik mingeid järeldusi teha. Itaalia turule toodetud kolmene eksport X5 on siiani tugevalt kogu pilti sogaseks muutnud, kus puudub ka igasugune loogiline läbilõige; näiteks läbisegi on 3.0 mootorid, kus elektriga EGR ja ilma, Euro4 sisselaskepöördklappidega ja Euro4 sisselaskepöördklappideta jne.
Eestisse tuuakse pidevalt jõukamate riikide tarbitud neljarattalisi ja olen jätkuvalt seda meelt, et optimeeritud hooldusvälbaga N47 on tiksuv pomm. Eesmärk ei ole kellegi päeva rikkuda vaid mõtteainet lisada, mida auto valikul jälgida. Auto hinna (jääkväärtuse) loovad mitmed komponendid, sh mootori ressurss ja hooldustegevused. Minu hinnangul sõidaksid ka need ribadeks tõmmatud N47-ed ka veel täna, kui neile teha kuskil 15k km tagant sõlmede kontroll ja vahetada õli 8k- max 10k km tagant. Tõsiasi on see, et kasutatud autode turult suure-suure tõenäosusega nii hooldatud autot lihtsalt ei leia.
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas Raemees »

Ma pakun pimesi (mitte ei usu :mrgreen: ) vaid lihtsalt pakun, et ttsys töötab UM-is

Või lihtsalt selgita, kus sellist asja siis nii tihti näha saab? Koduhoovis Sul ilmselt ju mitte :mrgreen:


ttsys pane ka kirja mis BMW mootorit tasub siis eelistada, praegu on küll sinu arvuti klaviatuurilt pea igas teemas et N47 on pa*** , selgub, et sa elad kõige suurema infoallika sees!

Siis on sellest infost kasu ka teistel foorumlastel ehk,
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas ttsys »

UM on kindlasti tore tööandja ja ka palju muud aga see pime pakkumine ei tabanud. Koduhoovi neid N47 tõesti ei soovi - selles osas järeldused õiged. ;) Muus osas on võrgustik laialdane.
Esimese postitusega on kõik öeldud ja polegi midagi lisada. Niipalju täiendan, et uut autot ostes on ka N47 ok - seda siis 5 aastat meeltevabas olekus ja, kui endale pikemaks tahta jätta siis lisakuludega hooldusele õnnestub ilmselt kõik muredevaba hoida nagu iga teist BMW agregaati. Mida eelistada on nii vajaduste, maitse, kui ka rahakoti teema. Ka N47 eelistus võib kindlate argumentide ja parameetrite juures põhjendatud olla ja seda hindab igaüks ikka ainult ise nagu ka enda võimekust elada ja ka hüpata kasvõi varjude piiril. ;)
Kasutatud autode müüjad pingutavad Eestisse tuua seda, mida turg ootab ehk siis tabada nõudlust. Kõige suurem riskifaktor jääbki ilmselt sinna suunda, kus kõige segasema taustaga import kasutatud autod, sest andmete põhjal on neil oluliselt suuremate hooldusvälpadega ajalugu/elulugu, eriti veel nn kasutuse lõpuaastatel. Nõudlus paneb kõik paika. Teatavasti reguleerib nõudlust ka hind. Kui nõudlus mingi hinna juures N47 järgi kahaneb siis tuleb ka pakkumine järgi. Teatavasti tasuta lõunaid ei ole olemas ja mingis faasis sirab ka tõehetk. Kasutatud autode müüjad omavad selles ahelas olulist rolli ja Itaaliast, Kreekast, Hollandist jne tuuakse mida iganes ära, mis laokaubaks sobib..., muide ka vahendeid vahel valimata.
Saan aru, et N47 omanikud on täna sellisest kriitikast ja infokildudest kõige enam puudutatud(?!) Arusaadav. See on ka mõistetav aga nende seas on nii neid, kellele see info jõudis alles siis, kui auto ostetud ja ka neid, kes teadlikult otsuseid tegid. Samas teemas ongi raske kõigile meelepärane olla. Igatahes igale autole on ostja nii, et ka müüjad ei pea sellepärast murest lonti vajuma.
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas ImreR »

Okei, väga hästi lahti seletatud ja usun, et oled neid lahanud korduvalt.
Ma ikka tunnen ennast puudutatuna kuna oman sellise mootoriga isendit. Ei teagi kumb variant mulle õigem on. Ma olin enne lugenud natuke selle mootori kohta, aga siiski valisin selle isendi. Ostu hetkel ei tulnud aga millegipärast selle peale, et tegemist ju sedasorti ohtliku konega. Mul on autot Saksamaal hooldatud kuni 150000 km-ni vastavalt ette nähtud hooldusvälpadele(ehk õli mootoris 30000 km). Hetkel ees 173000. Eks aeg näitab. Ilmselt mul on plussiks Webasto olemasolu? See tähendab vähem külmkäivitusi.
EBK Kossutiim
tryku
Huviline
Postitusi: 575
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas tryku »

Kui palju annab lisavõimalusi keskel olev ekraan? Olen märganud, et paljudel masinatel see nimetatud lisa puudub.
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas MartenL »

Auto settingud (uksed lukku, valgustus), hoolduse intervallid, MP3 list, raadio, navi kaart, telefon, veateated jne.
Vahet pole kas ekraan on laiem või kitsam, olema see peab
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas RaikoK »

Ise küll väga nõustuda ei saa sellega,et olema peab , oli endal suur navi ja 99% ajast lülitasin ma ekraani välja lihtsalt , mõttetu asi täiesti
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas ttsys »

Maitse asi. Ilma ekraanita on armatuur minuarust lihtsalt ainuüksi juba kuidagi odava look-ga. Navi ja parkimisabi infot on ekraanilt kindlasti mugavam jälgida. Mida aeg edasi seda enam ekraaniga autot on igal ajal ka lihtsam müüa.
Precision
Huviline
Postitusi: 319
Liitunud: 25.05.2011 23:09 21
Peamine sõiduk: GS430

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas Precision »

Kas kellelgi pikema ajalisi kogemusi ka 330d/xd 180kW või 335d 210kW mootoriga? On mingeid tüüpvigu? Kas Xdrive on vastupidav? Kas tasuks 330-le eelistada 335-te või vaadata üldse 5-seeria F10 kerega poole? Plaan siis võimalikult värske bemm võtta hinnaklassini kuni 25k.
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas MartenL »

F seeriate hinnad on Saksas juba päris head ning liigub palju R6 mootoritega autosid. Tegu on ruumikama ja mugavama sõidukiga kui 3. seeria. Üldjuhul on F universaal paar tuhat euri soodsam kui sedaan. Eks viimaste pakkumine on väiksem ja hoiab hinda paremini.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas ttsys »

Sedaan on odavam kui universaal ja nii ka jääb. Pigem eriti ettevaatlik on vaja olla nende universaalidega, mis tunduvad parema hinnaga. ;)
lulz
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 28.10.2014 23:41 36

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas lulz »

Ei hakanud uut teemat tegema aga oleks samuti huvi ühe E90 vastu.

http://www.auto24.ee/used/1877012" onclick="window.open(this.href);return false;
Mis on tal tüüpvead?Äkki keegi teab midagi konkreetselt selle autokohta ?
Hind suht magus ja mind tõmbab just nelivedu ja manuaal kast.
Mida ostupuhul vaadata sellel autol,mõtlen just tehnilist poolt ?
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas RaikoK »

Mis seal ikka vaadata , lase üle kontrollida , ise käisin ka piilumas korra , turvavöö plastik kate puudu ja kõikidelt ventilatsiooni restidelt need liigutamis hoovad puudu , ennast häirib pigem see rool,pliidinupud ja punase sisu fänn pole ka just suurim
Gert001
Huviline
Postitusi: 105
Liitunud: 31.08.2011 12:50 29
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas Gert001 »

lulz kirjutas:Ei hakanud uut teemat tegema aga oleks samuti huvi ühe E90 vastu.
http://www.auto24.ee/used/1877012" onclick="window.open(this.href);return false;
Mul kahtlane tunne, et tegu politseivärvides olnud autoga. VIN-i oleks vaja.
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas RaikoK »

Millegipärast mäletan,et mendi omadel oli riidest must sisu
lulz
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 28.10.2014 23:41 36

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas lulz »

WBAVE91000A082622 -Vin on siin.

Auto on värvi vahetanud ark-i andmetel.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas Tauri_J »

paremat valikut ei ole või? seest näeb küll jube välja
lulz
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 28.10.2014 23:41 36

Re: BMW E90 Hea või halb?

Postitus Postitas lulz »

Mul see välimus pohlad,ma tahan autot sõitmiseks mitte ilutsemiseks .200kw manuaal ja nelikvedu muidugi ei ole ilmselt halb kooslus talveks .
Ja ega neid valikuid ka nüüd palju just pole.
Vasta